To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Liga niezwykłych dżentelmenów [komiks] - Mistrzowie komiksu

Zgaga - 12 Lutego 2010, 10:16
Temat postu: Mistrzowie komiksu
Egmont wydaje ostatnio kolekcję Mistrzowie Komiksu. Gdybyście mieli wpływ na realizację tego projektu, co w takiej kolekcji musiałoby się znaleźć?
dalambert - 12 Lutego 2010, 14:57

Kajko i Kokosz ze smokiem Milusiem na czele !!!!
Fidel-F2 - 12 Lutego 2010, 14:58

bezwzględnie
Hubert - 12 Lutego 2010, 16:03

Pierwsze zeszyty Spawna, w których McFarlane odpowiadał i za rysunki, i za scenariusz. I nie bełkotał o zależnościach między niebem a piekłem w sposób wołający o pomstę do tego pierwszego ;-)
Batman: Year One.
Zemsta Hrabiego Skarbka - jako ciekawostka w sumie.

dzejes - 12 Lutego 2010, 16:15

Ostatnie łowy Kravena.
Hubert - 12 Lutego 2010, 16:25

dzejes, jak tak to i Maximum Carnage. ;-) Chociaż fakt, łowy ciut lepsze.
Anonymous - 12 Lutego 2010, 18:30

Strażnicy Moore'a zdecydowanie zasługują na edycję w twardej oprawie, a Egmont ponadto dysponuje prawami, bo zdaje się, że to właśnie on wydał je w miękkiej. Nie ma lepszego komiksu superbohaterskiego.

Sosne - Zemstę już wydano.

Co jeszcze? Hiroszima 1945., Akira, Ghost in the Shell, Sin City, V jak Vendetta, Persepolis, Maus, Moore'a From Hell, Garth Ennis i Kaznodzieja, Ministry of Space Ellisa, Fun Home. Spawn, jak najbardziej! Swego czasu, obok Batmana i X-menów, to był mój ulubiony bohater komiksowy! Nad innymi tytułami jeszcze pomyślę. Większość już wydano, ale nigdzie nie powiedziano przecież, że chodzi o tytuły w Polsce nieznane, prawda? :)

baranek - 12 Lutego 2010, 18:41

szninkiel
dzejes - 12 Lutego 2010, 19:40

Sosnechristo napisał/a
dzejes, jak tak to i Maximum Carnage. ;-) Chociaż fakt, łowy ciut lepsze.


Sam nie wiem czy lepsze, mam do tej historii duży sentyment po prostu. Przeczytałem ją w TM-Semic, kupowałem co miesiąc, a miałem wtedy kilkanaście lat i to chyba był pierwszy komiks "na poważnie", który przetrawiłem. Thorgal jakoś mi nie przypasował, a Szninkiel, którego przeczytałem mając lat chyba jedenaście zauroczył mnie głównie gołymi cyckami.

baranek - 12 Lutego 2010, 20:06

ja czytałem 'szninkla' będąc już pełnoletnim, więc wspomniane cycki były dla mnie tylko dodatkiem do historii.
Hubert - 12 Lutego 2010, 20:37

dzejes, Maximum to taki kalejdoskop, gdzie przewijają się tabuny bohaterów i antybohaterów (jeden z ciekawszych występów Venoma), rozpierducha. Łowy mroczniejsze, bardziej dopracowane psychologicznie.

Żerań napisał/a
Sosne - Zemstę już wydano


Ale we dwóch tomach, premierowo. Chyba że coś przegapiłem.

ilcattivo13 - 12 Lutego 2010, 22:33

dalambert - dyć Egmont już wydał kilka lat temu całą kolekcję Kajko i Kokosza. Jeszcze jest dostępna w sprzedaży (widziałem przynajmniej niektóre albumy), więc na razie nie mają po co wznawiać.

A co do wznawiania/wydawania, to ja bym chciał wznowienia starych komiksów ze Świata Młodych (zwłaszcza tych w konwencji hard s-f) oraz wszystkich Relaksów (mam w formie elektronicznej, ale mimo wszystko chciałbym mieć je "na piśmie").

dzejes - 13 Lutego 2010, 09:56

I to wszystko w serii "Mistrzowie komiksu"?
Zgaga - 13 Lutego 2010, 13:27

baranek napisał/a
szninkiel

A nie wznowili go właśnie? Jakiś miesiąc temu?

ilcattivo13 - 14 Lutego 2010, 11:26

dzejes napisał/a
I to wszystko w serii Mistrzowie komiksu?
też
dzejes - 14 Lutego 2010, 11:32

Aha. No to mamy dośc ortogonalne gusta.
Zgaga - 14 Lutego 2010, 12:09

A nie jest tak, że seria z Mistrzowie w tytule powinna odzwierciedlać coś, co jest jednak, hm..., ponad gustami, czego można nie lubić, ale mieć szacunek dla klasy dzieła?
dzejes - 14 Lutego 2010, 23:43

Ponad gustami? Wymień jeden utwór ponad gustami.
terebka - 15 Lutego 2010, 09:34

Yans, Asterix, Lucky Luke, Funky Koval, jednak Thorgal, bo czemu nie? Mimo, że mniej więcej od "Wilczycy" jakość leci na łeb na szyję, a od "Ja, Jolan" niewiem, co myśleć, bo nie czytałem.

P.S. To nie była odpowiedź na powyższe pytanie dzejesa ;)



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group