To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Liga niezwykłych dżentelmenów [komiks] - Ósma Czara

Wilk - 13 Listopada 2005, 16:24
Temat postu: Ósma Czara
Czytał ktoś? Co sądzicie o komiksie? A o samym pomyśle dopasowania soundtracku do komiksu? (w nowym wydaniu teog nie ma, ale w starym była z tył lista utworów polecanych do słuchania przy niektórych fragmentach).
Margot - 13 Listopada 2005, 23:49

Nie wiem, co to za komiks, ale przypomniałeś mi, Wilku, że do Thorgala też powstała ścieżka dźwiękowa, cały CD. Jaka - pojęcia nie mam, bo nie słuchałam. Ale to offtop, więc tylko tak marginalnie wspominam.

O czym jest "Ósma czara" i kto narysował, napisał scenariusz? Dawno się ten komiks ukazał??

Wilk - 14 Listopada 2005, 01:30

I rysunek i scenariusz Prosiaka czyli Krzyśka Owendyka - z nazwiska podpisał się tylko na "Omamach i zwidach" (czy jakos tak), ale to akurat w porownaniu z Czarą dużo słabszy komiks. Wydane dosc dawno, a kilka lat temu wznowione.

O czym? Świat postapokaliptyczny w dosłownym tego slowa znaczeniu - najpierw wszelkiej maści plagi i gromy, potem "wybrańcy" sprowadzeni na siłę do Raju, gdzie tworzona jest szczesliwa spolecznosc - a jednoczensie obrazy z swiata "na zewnatrz". Dosc mroczny klimat.

Henryk Tur - 10 Stycznia 2006, 09:32

Ja czytałem i bardzo mi się podobało. Naprawdę polecma każdemu. A jak ktoś wie, gdzie to teraz można dostać w Krakowie, to byłbym wdzięczny, choc już dziesięć lat od wydania minęło i szans pewnie nie ma.
Kawał dobrej, apokaliptycznej roboty :)

Wilk - 27 Stycznia 2006, 10:33

Prosiak wrocił w wielkim stylu, tym razem zamiat klimatycznego mroku prezentując doskonały humor. Nie piszę wprost o czym mowa, bo Prosiak nie chce stawiać swojego nazwiska obok nowego dzieła, ale kto ogladal ostatnio allegro ten wie o czym mowa :twisted:
Taclem - 31 Stycznia 2006, 14:49

Pierwsze wydanie 1994 drugie 1999, bodaj wciąż do kupienia u wydawcy (Kultura Gniewu)

A co do płyty do Thorgala, to słowo 'milusia' charakteryzyje ją najlepiej. Robił ją Eric Monquet, odpowiedizalny za projekty takie jak Deep Forest i Dao Dezi.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group