To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Liga niezwykłych dżentelmenów [komiks] - Thorgal

Martva - 19 Stycznia 2010, 12:12

Gdzieś wyczytałam że mają film kręcić. Chyba się boję.
dalambert - 19 Stycznia 2010, 12:13

Martva napisał/a
Gdzieś wyczytałam że mają film kręcić. Chyba się boję.

Ja tez, ale jak na razie to hamerycka kasa więc i hameryckie komiksy katują. Jest nadzieja, że im przejdzie :wink:

Martva - 19 Stycznia 2010, 12:28

Yyy, Thorgal nie jest hamerycki. I mieli kręcić w PL, chyba. Wolałam nie znać szczegółów :D
dalambert - 19 Stycznia 2010, 12:31

Martva napisał/a
Thorgal nie jest hamerycki
no własnie to i kasy nie bęzie a w PL o rany - nowy Wiedźmin brrrrr
Kruk Siwy - 19 Stycznia 2010, 12:32

Kogo będzie grał Olbrychski? W Wiedźminie miał rolę starej indiańskiej sqwaw.
dalambert - 19 Stycznia 2010, 12:35

Kruk Siwy napisał/a
Kogo będzie grał Olbrychski?

niezapomniana jest ta jego wpowiedź przed kręceniem :
"Ksiązki nie czytałem, scenariusza nie znam, ale zagram genialnie! jak zwykle" :evil:

Bushido - 19 Stycznia 2010, 18:10

mam rozumieć,że tu tylko o PL komiksach które są do bani? :lol:
Gwynhwar - 19 Stycznia 2010, 18:30

Bushido napisał/a
mam rozumieć,że tu tylko o PL komiksach które są do bani? :lol:


:shock:

Brak mi słów na taką ignorancję. Ile Ty masz lat? Strzelam, że coś koło 10...

Zgaga - 20 Stycznia 2010, 15:21

a tak a'propos Thorgala, mała nowinka, ciekawostka:
Cytat
Grzegorz Rosiński, znany polski rysownik, autor legendarnego Kapitana Żbika oraz współtwórca Thorgala, komiksu o przygodach gwiezdnego przybysza wychowywanego wśród Wikingów, otrzymał w poniedziałek odznaczenie Oficera Orderu Leopolda II przyznane przez króla Belgii Alberta II Koburga.

Chal-Chenet - 20 Stycznia 2010, 16:28

Było. ;P:
Zgaga - 21 Stycznia 2010, 11:50

A faktycznie :shock: Szybcy jesteście. Prawdziwi fani Thorgala :mrgreen:
aniol - 14 Października 2010, 13:57

a na przelom listopada/grudnia Egmont zapowiada dwa nowe albumy!!!! "bitwa o Asgard" i pierwszy album z cyklu Kriss de Valnor "nie zapominam o niczym"
:-D

Homer - 14 Października 2010, 14:37

Dokładniej to na 29.11 (23zł miękka, 30zł twarda). Nie spodziewam się arcyprzełamania ;) .
Chal-Chenet - 14 Października 2010, 14:42

Dobra wiadomość, czekam z niecierpliwością. Moja mama zbiera, jak kupi, pewnie i ja przeczytam. :D
aniol - 16 Grudnia 2010, 19:45

dreptajac po sieci trafilem na takie cos
dla mnie sympatyczne

http://www.youtube.com/wa...feature=related

aniol - 15 Wrzeœśnia 2011, 20:39

http://www.swiatkomiksu.p...horgal33-c1.jpg

oraz


http://www.swiatkomiksu.p...louve01-7cm.jpg

na 14ego listopada zapowiedziane

aniol - 15 Listopada 2011, 10:07

mam pytanko - poniewaz jestem odizolowany od prawdziwych ksiegarni, moze ktos mi powie
czy toto http://allegro.pl/thorgal...1909042175.html
to jest to samo co to http://allegro.pl/thorgal...1927806624.html
bo autor inny, na stronie egmonta cisza o tym pierwszym, moze ktos z forumowiczow mial to w rece?

edytka na szybko
dobra - znalazlem na wiki - to pierwsze to wersja ksiazkowa podobno

ihan - 18 Listopada 2011, 15:23

Pierwszy album z cyklu Kriss de Valnor "Nie zapominam o niczym".
Po pierwsze rysował nie Rosiński, co wystarczająco drażni. Ale najbardziej drażni głupia, łzawa, banalna historia. Kurcze, Kriss była fajną bohaterką (była aż do urodzenia syna Thorgala i przeistoczenia się w ciemnowłosą, równie nudną wersję Aricii), rozumiem, że modne jest tłumaczenie wszystkiego trudnym dzieciństwem, ale z jakąś inteligencją to chyba można robić. Wrrrr, tak zohydzić człowiekowi fajną Kriss.

dalambert - 18 Listopada 2011, 15:31

Rozsński już swoje lata ma - fakt- ale się zapytam czy On coś jeszcze rysuje , czy jeno Mistrzem jest :?:
Adon - 18 Listopada 2011, 21:29

On już nie rysuje, maluje. Aktualnie pracuje nad kolejną częścią hrabiego Skarbka. Jeszcze w tym miesiącu wychodzi w Polsce nowy Thorgal.
Ziemniak - 18 Listopada 2011, 21:32

Przy okazji, jakby to kogoś interesowało - w krakowskiej bibliotece wojewódzkiej, w wypożyczalni głównej pojawił się dział komiksu.
aniol - 21 Grudnia 2011, 21:00

Statek miecz - przeczytany/obejrzany
wiadomo o degustibusach sie nie rozmawia, ale konwencja malarska Thorgala mi nie lezy okrutnie
fabula tez jakas taka nijaka
calosc moze bylaby dobra jako epizod wiekszej opowiesci ale jako kolejny tom to :cry:
ogolnie rozczarowany jestem

mBiko - 22 Grudnia 2011, 23:21

Kusi mnie, żeby sobie powtórzyć całą serię, przy okazji nadrabiając ostatnie albumy.
mesiash - 23 Grudnia 2011, 07:27

no właśnie to samo mi przyszło do głowy ;) szkoda że nie pomyślałem żeby dać znać o tym rodzinie przy pytaniach o prezenta ;)
ihan - 23 Grudnia 2011, 15:12

A ja bym chciała takie wydanie, żeby wszystkie części były razem, żeby przeczytać jednym cięgiem, bo roztycianych w różnych miejscach to naraz pewnie nie zbiorę. Tylko pewnie cena też by była razem.
mBiko - 23 Grudnia 2011, 18:04

A do tego, to pewnie ze cztery kilo by ważyło takie tomiszcze.
Homer - 6 Kwietnia 2012, 17:06

Nowa Kriss - zieeew.
Homer - 12 Grudnia 2012, 19:19

Przeglądałem Louve (Dłoń boga Tyra t.2) i Kriss (Czyn godny królowej t.3)

Nic nowego. :wink: Powiem tak, czytać mogę do oporu ile tego nie wydadzą, bo co mi szkodzi. Ale wydawać na to pieniędzy, byle tylko poszerzyć kolekcję, nie zamierzam. Louve tym razem to męczony do bólu schemat tego co było. Kriss również, ale ciekawiej i przynajmniej końcówka dobrze rokuje. Niestety kreska Kriss jest dla mnie nie do przyjęcia.

Sentymentalnie mógłbym skupować, gdyby wydano to w formacie FK. 3 albumy ~30zł mogę strawić (Nr 1 Thorgal, Jolan, Kriss; Nr 2 Louve, Kriss, Jolan itd.)

Dodam rónież, że tylko banda sadystów tak męczy bohaterów nie dając im godnie umrzeć, albo znaleźć spokój. Miała być seria o Jolanie -> to rozumiałem. Żeby jednak po raz kolejny pakować Thorgala i Aaricie do środka koszmaru to już trzeba to po prostu lubić. Nie mówiąc o tym, że się praktycznie nie starzeją (Ok, Thorgal jest z kosmosu, ale Aaricia?).

Niestety obecnie seria łącznie ze spin-offami to jawne odcinanie kuponów. Nie wysilają się zbytnio panowie artyści, wręcz o obrazę starego fana się to ociera.

aniol - 14 Grudnia 2012, 18:57

poczekaj az w lutym wyjdzie pierwsza czesc z cyklu "jaki zarabisty byl Thorgal jak byl dziecieciem"
tu sie obawiam kichy na calego

Blue Adept - 14 Grudnia 2012, 19:46

Uuuu, a ja odpadłem już po "Strażniczce kluczy". Czyli czyba mniej więcej w połowie. Jak dla mnie najlepszą częścią byli "Łucznicy"... :) Ale siostra zawzięcie zbiera, więc istnieje szansa, że zapoznam się z resztą... :wink: I to są pożytki z posiadania rodzeństwa. :mrgreen:

P.s. Są chyba jakieś wydawnictwa książkowe Thorgala. Warto po to sięgnąć? Choćby w charakterze prezentu dla siostry?



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group