To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Ludzie z tamtej strony świata - Feliks W. Kres

dareko - 18 Października 2006, 12:19

Galeria.. ech, lezka siew oku kreci. Baaaardzo lubie Galerie, tez zawsze czytanie numeru zaczynalem od Kresa.
Co do utyskiwan krisu, to strasznie mnie rozbawily, naprawde :) To znaczy, ze czytales, ale nie zrozumiales idei ktora Kresowi przy pisaniu tych felietonow przyswiecala. Nic a nic nie zrozumiales.

Cytat
Nadal nie mogę zrozumieć, kto dał mu prawo być nauczycielem dla innych piszących.


To trudne nie jest, wiesz? Ano dali ci, ktorzy dobrowolnie mu swoje prace wysylali i z wypiekami czekali na opinie. A walili drzwiami i oknami.

Cytat
ale zdania nie zmieniam


mnie to nie dziwi :twisted:

Anonymous - 18 Października 2006, 12:26

Nie wczytywałem się i już.EOT (zajrzyj do działu ze skrótami Dareko).
Gwynhwar - 19 Października 2006, 07:32

Nie sądziłam że to słowo pisze się przez "h" o.O a zastanawiałam się dlaczego wyrzuca mnie z onetu gdy je pisze :D Teraz juz wiem abstraCHUJąc ;DDDDD
Gwynhwar - 19 Października 2006, 07:34

A tak pomijając kwestie ortograficzne, pan Kres pomogł mi napisać opowiadanie. Dzieki jego radom wiedziałam jak to wszystko ugryźć ;D Dziękować
Anko - 30 Października 2006, 01:27

krisu:
Cytat
Mnie i mojego brata, a dwóch to już grupa.
A mnie uczono, że grupa zaczyna się od trzech. :P Choć są i inne stanowiska, jak sądzę.
Cytat
A na rynku jest tyle wyśmienitych książek, że jak odpuszczę sobie Kresa, to nic się nie stanie. I nie mówcie że tracę okazję na przeczytanie najlepszej polskiej fantasy.
Sama nie lubię gadania "musisz to przeczytać!" Zatem ja tam nikomu wmuszać nic nie będę. :wink:

Gwynhwar:
Cytat
A tak pomijając kwestie ortograficzne, pan Kres pomogł mi napisać opowiadanie. Dzieki jego radom wiedziałam jak to wszystko ugryźć ;D Dziękować
Witaj w klubie. :mrgreen: Ja też między innymi - a nawet głównie dzięki Kresowi wiem mniej więcej, którędy droga. Może jeśli nie "mniej więcej", to przynajmniej trochę więcej niż nic. :P

A tak dla różnych niedowiarków oraz przeciwników krytykowania "grafomanów": czytacie czasami tzw. "humor zeszytów szkolnych"? Śmiejecie się? I jakoś nikt się nie smuci, że za tym może się kryć czyjaś tragedia, niezdana matura, itp. Takie jest oblicze rozrywki.

mawete - 30 Października 2006, 12:48

hehehe... a jak pamietam 30 milionów Polaków to była garstka extremistów :D
Anonymous - 1 Listopada 2006, 00:04

Cytat
a jak pamietam 30 milionów Polaków to była garstka extremistów

Już gdzieś to słyszałem, :mrgreen: tylko nie pamiętam gdzie.

adi - 11 Listopada 2006, 13:09

Mam pytanie z innej beczki czy ktoś może mi napisać od tomu pierwszego do ostatniego jak lecą tytuły tarczy szerni

dzięki i pozdrawiam

Argael - 11 Listopada 2006, 14:19

Tytuły Tarczy Szerni od pierwszego do ostatniego tomu to:
Tarcza Szerni, tom 1.
Tarcza Szerni, tom 2.
:mrgreen:

No dobra, nie będę złośliwy. Zakładam, że chodziło Ci o Księgę Całości.
Północna granica,
Król Bezmiarów
Grombelardzka legenda,
Pani Dobrego Znaku,
Porzucone królestwo,
Tarcza Szerni.

adi - 11 Listopada 2006, 18:48

Dzięki wielkie to jeszcze trochę mi brakuje :lol:

pozdrawiam

Adashi - 16 Listopada 2006, 22:54

Adi A jak chcesz być hardcore'owym fanem FWK to zaopatrz się jeszcze w starsze wydania:
"Król Bezmiarów" - Aurora (1992), Trickster (1993)
"Północna granica" - Trickster (1995)
"Prawo sępów" - Almapress (1991)
"Serce gór" - Przedświt (1994)
Pozdro 8)

P.S. Zastrzegam, że mogłem pokręcić daty :mrgreen:

Taclem - 17 Listopada 2006, 09:18

No i koniecznie trzeba wtedy kupić "Fantastykę" nr. 11/12 (14/15) z 1983 roku, z opowiadaniem "Mag".
Kruk Siwy - 17 Listopada 2006, 09:19

Rany! Chłopina miał wtedy 17 lat i nieźle w głowie narąbane, wszyscy próbujący pisać - Mag Kresa lekturą obowiązkową. Hehe
Rafał - 17 Listopada 2006, 09:25

Pamiętam!!! A jak pamiętam to znaczy, że musiało być niezłe. Poprawcie mnie, taki test na sklerozę, to tam byli "sprzymierzeńcy"?
Kruk Siwy - 17 Listopada 2006, 09:28

Hehe, jakaś sklejka chiba, no ale czytałem to - Dwadzieścia Trzy Lata Temu... O Jerum Pajtasz!
Ja wrócę z Falkonu sprawdzę... albo zadzwonię do Kresa, tylko czy on pamięta...

Taclem - 17 Listopada 2006, 09:33

Mi się też wydawało niezłe, chociaż przeczytałem to dopiero około roku 89. Dziś jednak, coż... Ale dla hardkorowego fana MUST BE :-)
Adashi - 18 Listopada 2006, 14:27

Jak hardcore to hardcore, można też poczytać Kresa w mowie Puszkina, vide poniżej :mrgreen:
Severnaya Granica
Korol' Prostorov
Serdce Gor

Kruk Siwy - 19 Listopada 2006, 19:28

Miałem to w ręku. Solidnie wydane. Wiernie przetłumaczone. Fajna sprawa!
Adashi - 20 Listopada 2006, 16:40

Ciąg dalszy hardcore'u :!: Moja ulubiona powieść w mowie braci Czechów i coś na rozgrzewkę, prosto z gorącej Hiszpanii :D

Král Nesmírna
La Frontera del Norte





P.S. Cover Granicy można powiększyć. Pozdro

hijo - 20 Listopada 2006, 19:13

no to mi szczena opadła. Adashi, kto wydał La Frontera del Norte?
Adashi - 20 Listopada 2006, 21:30

:D Z tego co mi wiadomo to Bibliópolis Fantástica, wydawnictwo odpowiedzialne także za hiszpańską edycję książek Sapkowskiego.
Kruk Siwy - 20 Listopada 2006, 23:17

Noo. Kres chwalił mi się tym ostatnio. Zobaczymy co z tego wyniknie (z publikacji a nie chwalenia).
Tleli - 20 Listopada 2006, 23:44

No, świetnie!
Cieszę się, bo lubię kresologię szererską.

Hiszpanie zapomnieli tylko przetłumaczyć "Kres"...

Adashi - 21 Listopada 2006, 12:35

Jedziemy dalej, żeby tu kolorowo było i przyjemnie :) Oto starsze wydania cyklu "Księga Całości" + 1 wydanie Strażniczki -> spec. dla fanów Piekła, no dobra dla fanów Szpady też :mrgreen: No i hardcore jest!



E... brakuje jeszcze jednego "Króla", jak ktoś ma to niech zapoda :D

Martva - 4 Grudnia 2006, 13:49

Ja chciałam napisać, że Kresa bardzo lubię, we wszystkich trzech odsłonach, ale najbardziej Księgę całości. A stamtąd Gromelardzką Legendę, rzecz jasna - długo nie mogłam autorowi wybaczyc pewnych rzeczy; dobra proza powinna wzbudzać emocje, czyż nie? Moje były bardzo wzbudzone :roll: Najmniej mi podeszła Północna granica, zapewne dlatego, że tam za mało bab jest. A ja lubię książki, w których jest dużo kobiet lub koty, a najlepiej jedno i drugie :) Tak mam.
gorat - 7 Grudnia 2006, 10:50

Ostatnio ukazała się antologia Klubu Tfurcuf. Interesująca książka, owszem, aż poczułem się zachęcony. Gdy jednak pomyślałem, że to ma być przecież o Polsce, a Kres też jest, to... ślina pociekła od nagłego głodu. Normalnie bomba! Nakłonienie Kresa do czegoś poza Szererem i Szpadą... genialne. Aż zamierzałem wypytać dobrze zorientowanych, jak się udało. Tak się jednak stało, że zajrzałem do Empiku. Wyszukałem książeczkę, zaglądam i... mina mi zrzedła na widok dobrze znanego tytułu...
Ot, jest dodatkowa możliwość, by się zapoznać z tym tekstem.

nureczka - 7 Grudnia 2006, 12:00

A ja żem już (prawie) przecyztała pierwszy tom antologii. Drugi ma być na przełomie grudnia i stycznia. Tak przynajmniej obiecuje FS.
Z tego co wiem od osób zbliżonych do kół dobrze poinformowanych, wszystkie opowiadania, poza wzmiankowanym dziełem Kresa, to nówki, nigdzie do tej pory nie publikowane.

nureczka

Kruk Siwy - 7 Grudnia 2006, 12:09

gorat, to dość przykra sprawa. Mogę Ci wyjaśnić na priva dlaczego tak się stało. Nie mam upoważnienia do szerokiego publikowania tej informacji. Ale Modegoratorowi mogę (jak sądzę) zdradzić...
Adashi - 7 Grudnia 2006, 12:50

Do niedawna w tym kraju nie ukazywało się za dużo antologii polskich autorów, więc może wydawcy muszą się nauczyć, że albo się robi zbiór tekstów już istniejących i gdzieś opublikowanych, albo nakłania się wszystkich autorów do napisania całkowicie nowych projektów :?: Czemu tak wyszło jak wyszło, tajemnica handlowa widać, więc się nie dopytuję. Podejrzewam jednak, że nie z winy FWK tak wyszło...
Kruk Siwy - 7 Grudnia 2006, 12:52

Adashi, skłoń 20 autroów z tego część bardzo ale to bardzo zajętych żeby się wyrobili na termin. To zakrawa na magię. I tak FS się nieźle udało...


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group