To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Piknik na skraju drogi [książki/literatura] - Kiedy w końcu wydadzą? - książki oczekiwane

Rafał - 9 Stycznia 2009, 10:52
Temat postu: Kiedy w końcu wydadzą? - książki oczekiwane
Posiadam głód kilku książek i mam gorącą prośbę jeśli ktoś coś będzie wiedział proszę o info i wykorzystywanie tego topiku do tego samego, ew. do poplotowania o zapowiedziach. Po topikach autorskich ciężko ganiać. Moje głody czytelnicze:
1. PLO3 - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie (Kruku, Kruk coś wie?)
2. Oko jelenia 4 - miałem nadzieje na gwiazdkę, a tu nic z tego.
3. Krukowa książka jest już w zapowiedziach fabryki, ale nic ponadto. Kiedy jakiś termin, fragment, opis?
4. Elam, jak tam?

Kruk Siwy - 9 Stycznia 2009, 11:01

Chwilowo widzę głód Rafała, co by sobie pospamować. Nie łaska ałtorów w ich wątkach zaczepiać?
Co do termiu "Bogów Przeklętych" nie mam żadnych wieści. Niby wszystko gotowe, nawet projekt ilustracji okładkowej ale kolejka długa. Myślę, ale to tylko spekulacje że do połowy roku powinna się ukazać.

Co do Grzędowicza. Widziałem go w połowie grudnia. Pisze, ksiązka gruba będzie. Najnowszy "ostateczny" termin to kwiecień tego roku. Mówię oczywiście o oddaniu tekstu wydawcy.

Ziemniak - 9 Stycznia 2009, 11:03

O oku chyba Andrzej coś pisał w swoim wątku
Agi - 9 Stycznia 2009, 11:07

Rafał, nie chcę być wredna, ale mnożysz byty.
Jest, co prawda w "Mechanicznej pomarańczy" wątek filmy oczekiwane, ale raczej z powodu braku wątków poszczególnych reżyserów.
IMO, temat kwalifikuje się do zakluczenia.

Witchma - 9 Stycznia 2009, 11:21

Kruk Siwy napisał/a
ksiązka gruba będzie.


Tia, to w FS wyjdzie w pięciu tomach.

Kruk Siwy - 9 Stycznia 2009, 11:23

Może być... znaczy pięć tomów to przesada ale jeżeli autor przeskoczy 700 tys znaków to jak nic zrobią dwie części trzeciego tomu. I stosownie każą płacić.
Rafał - 9 Stycznia 2009, 13:51

Kruk Siwy napisał/a
Chwilowo widzę głód Rafała, co by sobie pospamować. Nie łaska ałtorów w ich wątkach zaczepiać?
Lenistwo, wygodnictwo, wiara w zbiorową mądroć forum, takie tam, ale pospamować? Ja?? W życiu!!! :roll:
Kruk Siwy napisał/a
Myślę, ale to tylko spekulacje że do połowy roku powinna się ukazać.
No to już jakiś konkret, a może byś tak jeszcze (jeśli już nie całość to choć) jakiś fragment napisał żeby biedna Fabryka mogła umieścić na stronie :wink:
Kruk Siwy napisał/a
Najnowszy ostateczny termin to kwiecień tego roku. Mówię oczywiście o oddaniu tekstu wydawcy.
Thx, zatem Lyteraty do piór, trzymam kciuki :D
Agi napisał/a
Rafał, nie chcę być wredna, ale mnożysz byty.
Niezupełnie. Jak to jest, że na forum "literackim", oczekuje się w swoich osobnych wątkach filmów, a nawet gier, a książek nie. Postanowiłem zmazać tę haniebną plamę na honorze forum :!:
Agi napisał/a
IMO, temat kwalifikuje się do zakluczenia.
Daj mu trzy dni, jak zdechnie to go zakluczysz, ok?
Agi - 9 Stycznia 2009, 14:48

Rafał napisał/a
Agi napisał/a:
Rafał, nie chcę być wredna, ale mnożysz byty.
Niezupełnie. Jak to jest, że na forum literackim, oczekuje się w swoich osobnych wątkach filmów, a nawet gier, a książek nie. Postanowiłem zmazać tę haniebną plamę na honorze forum

Większość Autorów, których kolejnych tekstów oczekujemy ma swoje wątki, jak nie w Mistrzach, to w Pikniku, zatem zbiorczy temat poświęcony premierom to powielanie, bądź rozdrabnianie informacji.
Cytat
Agi napisał/a:
IMO, temat kwalifikuje się do zakluczenia.
Daj mu trzy dni, jak zdechnie to go zakluczysz, ok?

W porządku, tylko nie spamujcie na siłę.

Pako - 9 Stycznia 2009, 15:21

Mi się tam wydaje, że ten temat ma sens. Wątki autorskie są o autorach i z autorami, a tu możnaby sobie spokojnie poczytać, na co ludzie czekają i co już dostali ewentualnie ;)
Ja na ten przykład czekam na PLO3. Głowę bym se dał uciąć, że są tylko dwie częśći, a im dalej w drugiej byłem, tym bardziej dochodziłem do wniosku, że pewno trzecia i czwarta jeszcze będzie. Nie żeby się nie podobało, ale jednak nastawiony byłem inaczej :P

merula - 9 Stycznia 2009, 15:53

A ja czekam na kolejną "Grę o tron" i "Rapsodię" i Erikssona i Feista i pewnie jeszcze kilka pozycji by się znalazło.
Na PLO3 tez czekam. :mrgreen:
I nawet na następne tomy "Koła Czasu" Jordana. I gdzie mam o tym napisać?

Na Chmielewską też czekam ;P:

savikol - 9 Stycznia 2009, 16:01

Cytat
I nawet na następne tomy Koła Czasu Jordana.


Ale Jordan nie żyje. Raczej nie dokończy cyklu. :|

Martva - 9 Stycznia 2009, 16:04

merula napisał/a
A ja czekam na kolejną Grę o tron


O taaaaaak.
I właściwie to na 'Żmiję' czekam z ciekawością, chociaż już nie tak jak czekałam na kolejne tomy wiedźmińskiej sagi.

merula - 9 Stycznia 2009, 16:32

savikol, znajdą sie tacy co dokończą pod szyldem, albo "w oparciu o notatki".
mBiko - 9 Stycznia 2009, 16:34

Ja z kolei chętnie się dowiem co słychać u pani Wolhy Rednej.
Taselchof - 9 Stycznia 2009, 16:49

Cytat
Ale Jordan nie żyje. Raczej nie dokończy cyklu. :|


Brandon Sanderson dokończy zresztą sam Jrodan mówił ze ten tom ma być już ostatni :)

Chal-Chenet - 9 Stycznia 2009, 17:13

Ja z kolei czekam na "Herrenvolk". W zapowiedziach wisi już od dawna, a żadnych konkretów i nowości już od jakiegoś czasu nie było? Utknęło, czy co?

No i bardzo, bardzo chętnie bym zobaczył kolejny tom kresowego cyklu gotyckiego! Już kij tam z Księgą Całości, niech to wyjdzie!

Dabliu - 9 Stycznia 2009, 21:21

A ja czekam na Viriconium M. Johna Harrisona, trzeci tom Abaratu Clive'a Barkera, oraz polskie wydania Iron Council Chiny Miéville'a i Trial of Flowers Jaya Lake'a.

Kto mi osłodzi czekanie? :?

Witchma - 9 Stycznia 2009, 22:21

Dabliu napisał/a
polskie wydania Iron Council Chiny Miéville'a


A to coś się zapowiada? Ja póki co czekam, aż mi sprowadzą oryginał, ale chętnie bliskich obdaruję polską wersją :)

dalambert - 10 Stycznia 2009, 10:05

A ja / sądze, że nie sam/ czekam żeby się p.Martin wreszcie wziął do roboty i do cholery wydał to co na koniec 2006 zapowiadał, brrrrr :twisted: :evil: :twisted:
Słowik - 10 Stycznia 2009, 12:43

A propos Iron Council, już dobre 3 lata temu albo coś koło tego...nabyłem w empiku. Oczywiście w ingliszu. Chętnie pożyczę, jeśli ktoś by miał zapotrzebowanie.
Witchma - 10 Stycznia 2009, 13:10

Słowik, ja właśnie czekam, aż mi sprowadzą całą trylogię. A jak się empikowi nie uda, to na 100% przez Krainę Książek zdobędę :)
Stormbringer - 11 Stycznia 2009, 22:40

Oczywiście, że Martin. :) No i jeszcze Lynch z "Republiką złodziei" - za granicą już w lutym.

Natomiast co do PLO3, to również czekam, ale głównie dlatego, że premiera ostatniego tomu w końcu mnie skłoni do spokojnego sięgnięcia po pierwszy. ;)

xan4 - 12 Stycznia 2009, 08:27

Stormbringer napisał/a
Natomiast co do PLO3, to również czekam, ale głównie dlatego, że premiera ostatniego tomu w końcu mnie skłoni do spokojnego sięgnięcia po pierwszy.


to tak jak ja :D 2 pierwsze tomy czekają na półce i wołają o przeczytanie.

Rafał - 12 Stycznia 2009, 08:59

A komuś się może obiło o uszy, czy Card zakończy wreszcie cykl Endera (to coś po Dzieciach umysłu).
Agata - 12 Stycznia 2009, 11:20

W kwestii PLO3, które miało byc jesienią ostatnio indagowany autor odburknął wyraźnie urażon, że 'bedzie jak się napisze'. Małżonka zaś jego wyjaśniła, że mają obsuwy ze wszystkim, terminy im się porozsuwały, że siedzą i piszą, ale nie wiadomo. Czyli jeszcze a) musi zostac skończony b) w FS obrobiony. Stawiam na jesień, ale to tylko moja nędzna kalkulacja :-)
dalambert - 12 Stycznia 2009, 12:54

Stormbringer napisał/a
jeszcze Lynch z Republiką złodziei - za granicą już w lutym
ale ten przynajmniej pisze i wydaje, a Martin bawi się w strażaka ochotnika i czytelniów ma w ...... :evil:
Stormbringer - 12 Stycznia 2009, 13:32

Fakt, patrząc na tempo Lyncha prędzej się doczekamy siódmego tomu Niecnych Dżentelmenów niż końca martinowej sagi. :) Niemniej trzymam kciuki.
Dabliu - 13 Stycznia 2009, 23:52

Bardzo interesująca zapowiedź i świetna okładka.
Kruk Siwy - 14 Stycznia 2009, 09:16

Co do tej okładki - to ja jednak wymagam żeby nazwisko a nawet imię autora było czytelne. Tutaj ledwie widoczne jest.
Adon - 15 Stycznia 2009, 12:33

Wygląda, że ja się wreszcie doczekałem:

http://solarisnet.pl/oferta/corka_krola_elfow/



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group