To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Ludzie z tamtej strony świata - Terry Pratchett - humorysta i filozof

Adon - 10 Grudnia 2009, 12:37

Uff, to wszystko jasne. ^^ Przyznam, że ta wypowiedź mnie zmyliła:

Cytat
czytałem Dobry Omen, nie mając pojęcia o filmach


bo i jak o tych filmach pojęcia można nie mieć?
Ja się już zastanawiałem, czy jakieś inne pratchettowe filmy nie powstały? :lol:

Martva - 10 Grudnia 2009, 12:45

Z pratchettowych filmów kojarzę Kolor magii, Wiedźmikołaja i kilka kreskówek (Trzy wiedźmy, Muzyka duszy i chyba jeszcze coś).
Matrim - 10 Grudnia 2009, 12:58

Adon, już mądrzejsi ode mnie ci wszystko wyjaśnili :) o filmach inspirujących Gaimana i Pratchetta mówiłem właśnie.

Martva, z kreskówek jeszcze ponoć Nomy, ale tego nie widziałem. A ostatnio mi się o uszy obiło, że Sam Raimi ma kręcić Wolnych Ciutludzi ;) Może być ciekawie...

ilcattivo13 - 11 Grudnia 2009, 20:13

Nomy jak najbardziej, animacja w wersji "misiouszatkowatej". Niestety, zrobiono tylko "Truckers" - choć odbiór społeczny był raczej bardzo pozytywny...

Do tego dochodzą dwie fabularne części Johnny'ego - Bomba i Zmarli (ostatnio gdzieś czytałem, że "Tylko Ty możesz uratować..." też ma niedługo być nakręcony). Choć zrobione są jak typowe produkcje dla dzieci w wieku 11-13 lat (coś jak nasz "Wow").

NasirWizz - 28 Grudnia 2009, 21:14

Przeczytałem Kolor magii, czytam Blask fantastyczny Terrego Pratchett'a.
Mam bardzo mieszane uczucia: w jednej chwili nie mogę odciągnąć się od czytania, kiedy indziej zastanawiam się jak to może być tak nudne itd... :roll:
Naprawdę nie wiem jak wszyscy mogą się zachwycać tymi książkami :)
Wiem że te dwie pozycje (jak również przeczytany prze zemnie Świat Finansjery) nie są najlepszymi pozycjami tego autora, więc się nie poddaję :twisted:
Chcę przeczytać coś lepszego, myślałem nad Zimistrz(em), a może ktoś ma inną propozycję 8) ?

PS. A czy według was popadanie dalej w cykl o Rincwindzie jest dobrym rozwiązaniem ? (Trafię w końcu na coś fajnego, prawdziwie fajnego)

Chal-Chenet - 28 Grudnia 2009, 21:23

Pierwszego tomu ze Świata Dysku do końca nie doczytałem. Ale później wpadła mi w ręce powieść ze środka, o straży. I to już był miód. Pratchett chyba wyrobił się z czasem.
NasirWizz - 28 Grudnia 2009, 21:25

Chal-Chenet napisał/a
[...]powieść [...] o straży. I to już był miód. [...]

Można wiedzieć jaki to tytuł tej powieści ? :)

Khorne_S - 28 Grudnia 2009, 21:29

Pewno Straż Straż :D
NasirWizz - 28 Grudnia 2009, 21:32

Khorne_S, pan Chal-Chenet, pisze, że była to powieść że środka zaś Straż jest pierwsza ;-)
Cytat

Cykl o Straży Miejskiej

* Straż! Straż!
* Zbrojni
* Na glinianych nogach
* Bogowie, honor, Ankh-Morpork
* Piąty elefant
* Prawda
* Straż nocna
* Potworny regiment
* Łups!

żródło: wiki

Khorne_S - 28 Grudnia 2009, 21:33

Powiedział że środka o Straży....nie powiedział ze środka cyklu o Straży ;P:
Ale poszczekamy zobaczymy :mrgreen:

NasirWizz - 28 Grudnia 2009, 21:35

:D
A tą Straż! można czytać bez znajomości poprzednich tomów ŚD ?

Chal-Chenet - 28 Grudnia 2009, 21:39

Bogowie, Honor, Ankh-Morpork.

I później jeszcze jedna, gdy straż była w jakiejś delegacji ( :?: ), był jakiś bal, czy cuś... Treść uleciała, ale pamiętam, że bawiłem się świetnie.

Edit. Ja je czytałem bez znajomości innych i szło rewelacyjnie.

Witchma - 28 Grudnia 2009, 21:39

NasirWizz, można, ale fajniej po kolei ;)
NasirWizz - 28 Grudnia 2009, 21:42

Dla mnie najgorsza jest cena tych książek ~30 zł / szt :evil:
Witchma - 28 Grudnia 2009, 21:44

NasirWizz, a na Allegro szukałeś?
Chal-Chenet - 28 Grudnia 2009, 21:45

Nie jest źle. Fabryka już zaczęła nagminnie rzucać cenę około 34 zeta... :roll:
NasirWizz - 28 Grudnia 2009, 21:46

Witchma, używane oczywiście są tańsze, chodzi mi o nowe (najtaniej po 25 zł)
Ile tomów ŚD przeczytałaś?

Khorne_S - 28 Grudnia 2009, 21:48

Plus dla tych do Świat Dysku kupowali jak tylko wychodził....bo może i drogo za książkę było ale lepiej 30 zł na 2 mies niż nagle 3000 za cykl :mrgreen:
I to nie z glowy cena...niech ktos zobaczy ile cały cykl SW kosztuje :mrgreen: :mrgreen:

NasirWizz - 28 Grudnia 2009, 21:49

Co to za cykl SW ? :)
a przepraszam STAR WARS
(proszę usunąć posta)

Witchma - 28 Grudnia 2009, 21:49

NasirWizz, nie wiem... ponad 20 to na pewno :roll: Reszta (za wyjątkiem najnowszego) czeka grzecznie na półeczce na swoją kolej :)
NasirWizz - 28 Grudnia 2009, 21:50

Witchma, i jakie najlepsze pozycje zaobserwowałaś ?
Witchma - 28 Grudnia 2009, 21:53

Zakładam, że nadal pytasz o Pratchetta :D

"Złodziej czasu", "Straż nocna" to z tych nowszych moje ulubione. Lubię też wszystkie ze Śmiercią w roli głównej (np. "Wiedźmikołaj") i te ze strażą. Z wczesnych chyba najbardziej podobały mi się "Piramidy".

Martva - 28 Grudnia 2009, 21:53

Ja najbardziej lubię o wiedźmach i straży, te z magami mnie denerwują.

ED. Wiedźmikołaj był super, ale ze względu na Susan. Susan rządzi.

Witchma - 28 Grudnia 2009, 21:54

Martva, Rincewind jest rozbrajający. "Ciekawe czasy" z nim podobały mi się najbardziej :D
NasirWizz - 28 Grudnia 2009, 21:54

A co myślisz jeżeli czytałaś o pozycji "Czarodzicielstwo"?
Witchma - 28 Grudnia 2009, 22:02

Jeżeli dobrze pamiętam, to wczesny Pratchett, który był raczej smutny niż zabawny (a zazwyczaj od Pratchetta wszyscy oczekują tego drugiego). "Czarodzicielstwo" blednie po poznaniu późniejszych książek z cyklu, ale na pewno jest lepsze od "Blasku fantastycznego" czy "Koloru Magii".
Kruk Siwy - 28 Grudnia 2009, 22:03

Które mi się podobały najbardziej...
Taselchof - 28 Grudnia 2009, 22:04

Ciekawe czasy Wyprawa czarownic piramidy pomniejsze bóstwa i cykl o straży ;P: reszta jest średnia :wink: początkowe tomy były dość słabe jak dla mnie mistrz nie miał do końca koncepcji na cykl ;P: Polecam również Morta :) (nie dawno obejrzałem film Kolor Magii i przy świętnym Wiedźmikołaju jak dla mnie klapa :| )
Witchma - 28 Grudnia 2009, 22:04

Kruku, a jak daleko zaszłeś, że się tak spytam...?
Kruk Siwy - 28 Grudnia 2009, 22:09

Jednym "cugiem" dojechałem do "Czarodzicielstwa". A potem wymiękłem. Czytałem też kilka książek o Straży dało radę ale nie zachęciło mnie do czytania reszty. Nie moje klimaty.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group