To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Ludzie z tamtej strony świata - Terry Pratchett - humorysta i filozof

Mateusz - 2 Grudnia 2009, 23:02

Ogólnie zgodzę się z przedmówcą: znacznie lepiej zainwestować w normalne książki dysku. Nawet nie muszą być w kolejności (poza kilkoma wyjątkami).

Będąc zuym - http://infobot.pl/r/1xIA jak chcesz przeczytać więcej, zapraszam ;)

NasirWizz - 3 Grudnia 2009, 22:15

A co myślicie o Świecie Finansjery ?
Martva - 3 Grudnia 2009, 22:55

Mnie się podobał mniej niż inne.
gorbash - 4 Grudnia 2009, 07:26

Moim zdaniem słabsza od "Piekła pocztowego". Miałem wrażenie że brakuję pomysłu na całość. Dobry początek, fajne postacie i pomysły, które jednak nie zostały później do końca wykorzystane.
ilcattivo13 - 4 Grudnia 2009, 22:25

prawie gadacie, dać Wam wódki :D "Świat finansjery" to dla mnie jedna z najsłabszych części cyklu, choć to też dobra książka. Ale się nie przejmuję, bo Pratchett tak już ma, że co dwa - trzy tomy wyskakuje z czymś absolutnie genialnym (ostatnio "Straż nocna") i potem kolejne części wydają się słabe.
nureczka - 5 Grudnia 2009, 09:31

gorbash napisał/a
Moim zdaniem słabsza od Piekła pocztowego. Miałem wrażenie że brakuję pomysłu na całość. Dobry początek, fajne postacie i pomysły, które jednak nie zostały później do końca wykorzystane.

W pełni zgadzam się z przedpiścą.

Rudus - 5 Grudnia 2009, 14:29

No niestety - nikt nie jest idealny. Ksiazka jest fajna ale nie powalajaca, chociaz podoba mi sie kilka gagow (juz gdzies o tym tu pisalem)
Matrim - 8 Grudnia 2009, 12:34

NasirWizz napisał/a
A czytał ktoś Humor i Mądrość Świata Dysku ? :>
Jakie odczucia ?

ilcattivo13 napisał/a
to są powycinane tylko (i aż) najlepsze gagi z wszystkich części ŚD.

Hmmm, nie zgodzę się - Humor i Mądrość to nie najlepsze gagi, tylko najlepsze gagi wg Stephena Briggsa, redaktora :) Sam zaznacza ten fakt w przedmowie. To nie jest The Best of..., tylko raczej Golden Collection. Ale dla kogoś, kto już czytał ŚD pozycja niezła. Ja czytałem ją przez kilka miesięcy, co jakiś czas po parę kartek, na dobry humor :wink: I działało :)

Matrim - 8 Grudnia 2009, 12:45

NasirWizz napisał/a
A co myślicie o Świecie Finansjery ?

A tu się zgodzę ze wszystkimi. Troszkę na siłę, trochę bez "wnętrzności", ale może to tylko rozbieg przed kolejnym wyzwaniem dla Moista. Zakończenie sugeruje podatki. Śmierć i podatki :?: :wink:

Martva - 8 Grudnia 2009, 12:53

Matrim, edytuj posty, bo jak będziesz sadził jeden pod drugim to przyjdzie ktoś z góry i da Ci po łapach ;)

Ile książek Pratchetta sie ukazało w tym roku? Bo usiłuję zrobić ogólne podsumowanie czytelnicze 2009 i się gubię ;)

Matrim - 8 Grudnia 2009, 13:08

Martva, pardon, ja tu świeży jestem :) Będę pamiętał.

A co do książek, to chyba trzy - Łups!, Świat finansjery i Nacja.

Martva - 8 Grudnia 2009, 13:10

O, nie byłam pewna 'łups' ale w sumie czytałam go jakoś względnie równocześnie z 'Nacją'. Chyba.
Toudisław - 8 Grudnia 2009, 13:27

Matrim napisał/a
A co do książek, to chyba trzy - Łups!, Świat finansjery i Nacja.

Do tego 2 wznowienia z REBIS i teraz Księga humoru czyli zbiory najlepszych gagów

Matrim - 8 Grudnia 2009, 14:50

Jest jeszcze chyba trzecia część Nauki Świata Dysku, też tegoroczna.
NasirWizz - 8 Grudnia 2009, 19:24

A słyszeliście o Księdze Nomów ?
3 tomy w jednym - 600 stron
Nie wiem czy się zdecydować - czytałem że to bardziej książka dla dzieci.

Ma ktoś jakieś "doświadczenia" z nią?

Ziemniak - 8 Grudnia 2009, 19:40

Mnie się podobało, ale ja dziwny jestem...
Martva - 8 Grudnia 2009, 20:39

NasirWizz napisał/a
Nie wiem czy się zdecydować - czytałem że to bardziej książka dla dzieci.


A nawet jeśli - co z tego że dla dzieci? Ważne czy dobra.

Matrim - 8 Grudnia 2009, 20:51

Nie czytaliście Nomów? :shock: O jak rany, przecież Nomy, jeszcze w wersji trzytomowej, to chyba z 10 lat temu u nas wydali. Miałem, pożyczyłem i zniknęło :)
Ja osobiście polecam - taka z tego książka dla dzieci, jak i z Dobrego Omenu. Jak z każdego Pratchetta w sumie.
Tak więc, Ziemniaku, jest nas dwóch ;)

Toudisław - 8 Grudnia 2009, 21:06

NasirWizz napisał/a
A słyszeliście o Księdze Nomów ?

Pisałm o Wznowieniach :P
Dawno czytałem 1 tom

Ziemniak - 8 Grudnia 2009, 21:41

Dobry Omen też niezły, ale wcześniej trzeba zaliczyć przynajmniej dwie pierwsze części Omenu.
ilcattivo13 - 8 Grudnia 2009, 21:55

Dobry Omen to pierwsza książka, w której "gmerał" Pratchett i którą miałem w łapkach. Jak dla mnie pozostaje jedną z najlepszych.
A trylogia o Nomach to kawał niezłej rozrywki (opis jazdy ciężarówką to jeden z najlepszych kawałków Pratchetta), w dodatku całkiem mądre rzeczy można w niej znaleźć (np. to, że kobiety nie powinny umieć czytać, bo przy kontakcie z książkami mogą im mózgi eksplodować :mrgreen: ). Trylogia jest już dostępna w składach taniej książki.

Matrim - powtarzałem za okładką :wink: Wiadomo, że jak coś powstaje "pod redakcją", to o obiektywizmie można zapomnieć.

Matrim - 8 Grudnia 2009, 22:18

ilcattivo13, ja tylko uściślałem ;)

Co do reszty... Nomy są pełne świetnych opisów, a ich kosmologia najlepsza ;) I uważaj z rozgłaszaniem takich poglądów o kobietach i książkach na forum, nomen good omen, literackim :)

ilcattivo13 - 8 Grudnia 2009, 22:28

ale dlaczego mam uważać, skoro lubię jak mnie kobiety biją? ;P:
Matrim - 8 Grudnia 2009, 22:35

A to już jak uważasz, ale pamiętaj, że heretycy nie tylko biciem byli karani ;)
Ozzborn - 9 Grudnia 2009, 13:18

Ziemniak napisał/a
ale wcześniej trzeba zaliczyć przynajmniej dwie pierwsze części Omenu.
w sensie, że filmu?
Ziemniak - 9 Grudnia 2009, 13:54

Dokładnie.
Matrim - 9 Grudnia 2009, 14:54

Ziemniak, ja tam czytałem Dobry Omen, nie mając pojęcia o filmach, dawno temu :) A i tak byłem zadowolony. Rozmowę o delfinach do dziś mam w pamieci ;)

Ale może pójdę za twoją radą i odświeżę sobie lekturę razem z filmami.

Ozzborn - 10 Grudnia 2009, 10:58

a to ja filmy widziałem... a kurde Dobry Omen jakoś ominąłem nie wiedzieć czemu. A przecież Gaiman i Pratchett należą do moich ulubionych pisarzy. Trzeba kurde nadrobić!
Adon - 10 Grudnia 2009, 11:25

Zaraz, ale o jakich to filmach teraz mowa, bo zaczynam mieć pewne wątpliwości?
Martva - 10 Grudnia 2009, 12:24

No, 'Omen' 'Omen 2' i 'Omen 3', taki horror. O Antychryście.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group