To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Historia - Potyczki chocimskie

Adon - 7 Października 2015, 09:43

Zdobyliscie? :)
Co do fotek, to sporo wyglada zacnie, niestety co do husarii, to moje obawy sie spelnily: husarze o wygladze z czasow Sobieskiego udajacy husarie chocimska. Były oczywiscie chlubne wyjatki, ale dla wyobrazenia to tak, jakby wystroic sie w obecne umundurowanie i wziac obecne uzbrojenie i ruszac na inscenizacje jakiegos wydarzenia z II wojny swiatowej. No ale husarz to husarz, tak jak zolnierz to zolnierz, nie? I potem wlasnie sie takie myslenie upowszechnia. :(

Martva - 7 Października 2015, 09:48

Afera z końmi to Pola Chwały w Niepołomicach (to chyba inna impreza, ale ja mało rekonstrukcyjna jestem) a konie nie były chore, tyko przez panów rekonstruktorów zaniedbane.
Adon - 7 Października 2015, 09:51

Ha, siedze w temacie, a mnie afera ominela. ;) To znak, ze naprawde mam za malo czasu ostatnio - ale pracowanie po 13h na dobe powoli zmierza ku koncowi.
Martva - 7 Października 2015, 09:53

Chodzi o to: https://www.facebook.com/...017?pnref=story
chyba że jeszcze coś innego wyszło równolegle.

Lowenna - 7 Października 2015, 09:58

Pola to zupełnie inna impreza, dużo większa. Jak w każdej dużej grupie trafiają się czarne owce :(
Adon, dobrze wiesz ile kosztuje porządny zestaw ubiór, broń, wyposażenie. Są maniacy, którzy mają takich kilka i odpowiednio dopasowują do bitwy/wydarzenia. Jednak większość to biedne studenty. Sama uczestniczę w takiej zabawie raz do roku i trochę szkoda mi przeznaczyć 1-2k zł.

Adon - 7 Października 2015, 10:01

Huh, niezle Martva, ale to rekonstruktorzy innego okresu, co tlumaczy, ze nie slyszalem o tej akcji. W swiecie siedemnastkowym (rekonstruktorow XVII wieku), tez jakis czas temu byla afera z zajezdzonym, a potem porzuconym koniem.

edek: Lowenna, zdaje sobie z tego sprawe, ale wychodze z zalozenia, ze albo robie cos dobrze, albo wcale, dlatego na imprezie w Polsce zadnej sie nie pojawie (chyba, ze jako widz), dopoki nie skompletuje wszystkiego jak nalezy (co moze nigdy nie nastapic ;) ). Z drugiej strony husaria to droga zabawa z zalozenia, wiec wlasnie te swoje zalozenia sobie trzeba okreslic. Nie mozna ani miec ani robic wszystkiego. Jak wiadomo i jak widac na zalaczonych obrazkach, jak cos jest do wszystkiego, to jest do niczego. ;)
IMO stan kieszeni nie usprawiedliwia i wiem, ze moja opinia w srodowisku rekonstruktorow nie jest odosobniona. Gdybym koniecznie chcial brac juz udzial w imprezach, to zaczalbym od czegos mniej obciazajacego kieszen - skoro mnie nie stac na husarza z 1621, zawsze moglbym byc dobrze odtworzonym hajdukiem czy ciura obozowym. ;)

Lowenna - 7 Października 2015, 10:04

Pola chwały to impreza zbierająca odtwórców wszelkich możliwych okresów historycznych. Husaria też tam znajdziesz :wink:
Adon - 7 Października 2015, 10:24

Tych plastikowych tez, jak widze po zdjeciach. :wink:
Heh, wiesz, ze nie znalem tej imprezy? ;P:

Lowenna - 7 Października 2015, 10:36

Proszę bardzo :D
Co do filozofii odtwórstwa. Sama traktuję takie imprezy jako pretekst do spotkania się z przyjaciółmi z drugiego końca kraju. Chociaż nieco mniejsza chęć do udziału w Chocimiu wzięła się z przymusu wystąpienia nago. Mieszczę się jedynie w koszuli i na upartego w spódnicy :roll:

Adon - 7 Października 2015, 10:43

Tez dobry powod. ;)

A tak w ogole, zeby sobie kto nie pomyslal bogowie wiedza czego, bo sie tak tej husarii naszej czepiam - ja odtwarzam poki co towarzysza jazdy kozackiej, czyli formacji w pozniejszym czasie nazwanej pancernymi, gdy nazwa kozaka zmienila znaczenie. ;)

mBiko - 7 Października 2015, 14:46

No tak nowoczesne czarownice używają raczej pojazdów mechanicznych niż tradycyjnych.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group