To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Słoneczna loteria - Ekstremalny konkurs literacki #01.

Logan - 6 Listopada 2005, 17:43
Temat postu: Ekstremalny konkurs literacki #01.
Zasady konkursu:

- czas trwania - 48 godzin.
- w przypadku więcej niz trzy poprawnych odpowiedzi zarządzona zostanie dwunastogodzinna dogrywka.
- na czas trwania konkursu włączona zostanie opcja uniemożliwiająca edycję własnych postów.
- dozwolone są wszystkie pomoce naukowe, np. google.
- wszelkie posty nie zawierające odpowiedzi zostaną usunięte, a użytkownik piszący takiego posta zostanie usunięty z listy uczestników.


Nagrody:

- I miejsce - film na dvd oraz zestaw pięciu książek Terry Pratchetta i Deana Koontza.
- II mieksce - zestaw trzech Terry Pratchetta i Deana Koontza.
- III miejsce - do wyboru - książka Terry Pratchetta lub Deana Koontaza.

Pytanie konkursowe:

Podaj autora i tytuł tekstu z którego pochodzi poniższy fragment:

Cytat
...kapitan lękał się o swój piękny okręt. Miał on właśnie przejść chrzest bojowy w roli, do jakiej został zbudowany. Askeloos był świadkiem, jak kapitan Konagi zatonął przy próbie wodowania poprzedniej jednostki tego typu, „Imepratora Edwarda”, który na oczach zgromadzonego tłumu zniknął w otmętach zatoki. Z tego powodu nękały go złe sny, w których jego okręt spotykał taki sam los. Budził się wtedy z krzykiem. Zawsze też zastanawiał się, czy jak Konagi stałby na mostku do samego końca, czy może próbowałby ewakuować się z okrętu.

Punolek - 6 Listopada 2005, 23:07

Nic więcej nie przychodzi mi do głowy niż...

Robin Hobb i Królewski skrytobójca, bądź Wyprawa skrytobójcy...

Chociaż sam nie wierzę, że to to;P

Kurcze gdzieś mi sie obiły te imiona;P tylko gdzie;P

varquez_87 - 7 Listopada 2005, 00:02

coś mi się zdaje, że to Robin Hobb - Szalony Statek (ale który to tom...??)

trzymam kciuki, że dobrze odpowiedziałem... :D

Logan - 7 Listopada 2005, 22:25

Kochani Forumowicze. Widzę, że konkurs jest naprawdę ekstremalny, dlatego mała podpowiedź.

Autor jest Polakiem.

sulka - 8 Listopada 2005, 09:44

To ja strzelam:

Andrzej Ziemianski: "Achaja"

mawete - 8 Listopada 2005, 10:03

IMO Feliks W. Kres "Król bezmiarów"
Pablos - 8 Listopada 2005, 12:14

To ja też sobie strzelę - Marcin Mortka "Karaibska Krucjata"? :?
dofo - 8 Listopada 2005, 13:24

Niestety nie pamietam ani autora ani tytulu. Natomiast wydaje mi sie, ze pamietam tresc opowiadania. Bylo ono w SF. Siedze teraz w Berlinie, a moje archiwalia sa w Polsce. Napisze do Logana PW zeby tutaj nie spoilerowac.
eta - 8 Listopada 2005, 14:22

uwaga strzelam ( pamięci wiec może kulą w płot)
Adam S. Grot TRZECIE OMDLENIE MAGA RANOOKA

dofo - 8 Listopada 2005, 14:23

O wlasnie. O ten tytul mi chodzilo. Logan swiadkiem, ze opis tego opka wyslalem :)
Adon - 8 Listopada 2005, 20:20

Mi pozostaje się tylko zgodzić, że to Adam S. Grot "Trzecie omdlenie maga Ranooka".
Logan - 8 Listopada 2005, 23:06

Przepraszam za opóźnienie w rozwiązaniu konkirsu, ale po ciężkim dniu zmogła mnie przedwczesna senność i obudziłem się dosłownie przed chwilą.

Prawidłowa odpowiedź brzmi:

Adam S. Grot
Trzecie omdlenie maga Ranooka.


Opowiadanie było opublikowane w 37 numerze miesięcznika "Science Fiction".

I miejsce - eta
II miejce - dofo
III miejsce - Adon.

Zwycięśców proszę o zgłaszanie się na pw do NURSa i podanie danych do wysłania nagrody oraz w celu otrzymania szczegółowej listy książek spomiędzy których wybierzecie wygrane.

Logan - 8 Listopada 2005, 23:15

Komentarze pokonkursowe mile widziane.

Na koniec jedna mała uwaga. Konkretnie do dofo. Tak po prawdzie Twoja odpowiedź nie powinna zostać uznana, gdyż w żadnym swoim poście nie podałeś tytułu opowiadania, ale ze względu na to, iz jest to EK #1 Twoje posty zostały uwzględnione, oczywiście razem z pw.

dofo - 8 Listopada 2005, 23:23

Jestem swiadom i PRZEOGROMNIE sie ciesze. Nie liczylem na zadna nagrode, ale sie BARDZO milo rozczarowlem. Nastepnym razem zabieram wszystkie numery do Niemiec i wpadki juz nie bedzie :)

Klaniam sie do pasa ;)

eta - 9 Listopada 2005, 07:30

hurra huraa
jestem wielki!!! (tańczy wokół ogniska),
ghratuluję wszystkim i dziękuję za zabawę

mawete - 9 Listopada 2005, 08:08

Mój szacuneczek dla zwycięzców... Wiedziałem, że to gdzieś czytałem ale za diabła nie mogłem sobie przypomniec...
sulka - 9 Listopada 2005, 09:05

Ja mam taka mala sugestie. Jesli w konkursie sa dawane nagrody nie tylko za pierwsze miejsce, to kazda z widocznych odpowiedzi jest od razu sugestia dla pozostalych osob. Szczerze przyznam, az mnie korcilo, zeby jako 3-ci (po odpowiedziach dofo i eta) potwierdzic ich odpowiedz.

Najlepiej gdyby mozna bylo blokowac tylko ten dzial forum, tzn. na czas konkursu kazdy widzialby w danym dziale tylko swoje posty, po zakonczeniu widzialby wszystkie w kolejnosci wysylania.

dofo - 9 Listopada 2005, 09:10

Identyczny pomysl chodzi mi poglowie. Teoretycznie mozna to zrobic za pomoca PW do Logana, tylko wtedy brak jawnosci bo raczej nam nie poda hasla bysmy sprawdzili w jakiej kolejnosci odpowiadano :P Hmm. Ciezko to bedzie zrobic. Chyba, ze poprzestaniemy na 1 premiowanym miejscu.

P.S. Gratulacje za twardy charakter dla sulka. Wezcie pod uwage czyje ksiazki mozna bylo wygrac ;)

sulka - 9 Listopada 2005, 09:14

Zebys wiedzial :wink:

Zona mnie przez dwie godziny uspokoic nie mogla :)

Adon - 9 Listopada 2005, 09:29

Fakt faktem. W pierwszej chwili tez nie wiedziałem o co chodzi - czy odpowiedzi wysyła się przez PW, że tutaj tak cicho? Z drugiej strony czemu tutaj jak byk prawidłowa odpowiedź na świetle dziennym ujawniona? Tak czy inaczej konkurs nie był ekstremalny, jeśli się przez różne opóźnienia czyta archiwalne numery dopiero teraz. :wink:
Gratuluję wszystkim i życzę wszystkim powodzenia w następnych konkursach.

NURS - 9 Listopada 2005, 09:30

No to ja jeszcze powiesze dostępne tytuły, żebyście mogli na pw podać, co komu wysłać:
Pratchett:
Blask fantastyczny
Równoumagicznienie
Kolor magii
Mort
Maskarada
Zbrojni
Wyprawa czarownic
Czarodzicielstwo
Trzy wiedźmy

Koontz:

Ostatnie drzwi przed niebem
Złe miejsce
Odwieczny wróg
Drzwi do grudnia
Grom

I gratulejszyn!

Punolek - 9 Listopada 2005, 15:52

Zrobcie kiedys konkurs na najbardziej odlegla odpowiedz od prawidlowej to moze wtedy wygram:P

Swoja droga konkursy sa do bani;P no i tez korcilo mnie by wpisac sie jako ten trzeci;p No ale coz;]

Gratuluje zwyciezcom:P

Pako - 9 Listopada 2005, 16:16

Ja proponuję jednak, żeby prawidłowe odpowiedzi przesyłało się przez PW do Logana. Wtedy Logan miałby zapchaną (albo i nie ;) ) skrzynkę, ale za to nie było by czegoś takiego, jak dopisywanie odpowiedzi, jak się nawet opowiadania nie zna. Sam też, jak i wielu innych, chciałem sie do wątku dopisać, ale charakter wygrał. A PW to najlepsze rozwiązanie. Tylko brak daty wysłania posta/pw utrudniałby poznanie, kto jest pierwszy, a kto następny. Z tymi datami coś jednak byc powinno... Na innych forach data i godzina jest, a tu godziny nie ma :| nie wiem, czemu.
A poza tym? Konkurs fajny :) Daj coś z powieści :)

dofo - 9 Listopada 2005, 17:08

Pako napisał/a
brak daty wysłania posta/pw utrudniałby poznanie
Dziwne bo u mnie i posty i PW maja daty i godziny. Korzystam z SubSilver'a
sulka - 9 Listopada 2005, 21:02

:shock: u mnie tez maja, IE6
Argael - 9 Listopada 2005, 21:58

Rzeczywiście, w IE pokazuje godziny, a w Firefoxie nie. Dyskryminacja! :evil:
Romek P. - 9 Listopada 2005, 22:07

Argael napisał/a
Rzeczywiście, w IE pokazuje godziny, a w Firefoxie nie. Dyskryminacja! :evil:


Coś chyba masz źle ustawione. Ja korzystam z Liska i godziny widzę :)

Argael - 9 Listopada 2005, 22:20

Faktycznie...
Trzeba w profilu ustawić format daty tak, żeby była też godzina.
Ech, trochę techniki i już się człowiek gubi... :)

NURS - 9 Listopada 2005, 22:25

Argael Wielki Brat cie przyuważył. Napisałeś posta numer 5000!
Gratulacje. co wybierasz: Komplet komisu Wiedźmin (2 tomy), grę; Świątynia pierwotnego zła albo książkę Kresa; Pani dobrego znaku?

Wojak - 9 Listopada 2005, 23:49

bierz grę, bierz grę :lol:


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group