To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Mechaniczna pomarańcza [film] - Dr House - HOUSE M.D.

Owca.von.Kozic - 16 Października 2008, 20:41

serio? To ja mam jakieś opóźnienie, ale tych odcinków, które obecnie lecą na AXN jeszczem nie widział.

Tak czy siak - House jest jak bagno - WCIĄGA!!!!

hrabek - 17 Października 2008, 09:58

Uwaga na temat House'a: ogladam wlasnie pierwszy sezon, jestem po osmym odcinku. Wszystkie odcinki sa takie same. Wstep, ze komus sie cos dzieje, pozniej House sie miota od lekarstwa do lekarstwa, na koniec okazuje sie, ze wszystko furda, bo to nie ta choroba i jak mu podaja dobre lekarstwo, to odcinek sie konczy.
Dobre jest to, ze dialogi sie nie nudza, a i watki poboczne sa niezle, jak ten w odcinku osmym wlasnie, o 82-latce z syfilisem, ktory dobral sie jej do mozgu i pani znalazla sie w stanie wiecznego szczescia. Swietna rola aktorki-babci.

Homer - 17 Października 2008, 10:15

hrabek napisał/a
i jak mu podaja dobre lekarstwo, to odcinek sie konczy.

Z wyjątkiem tych odcinków, w których pacjenci umierają; czy to z powodu błędu lekarzy, czy ot tak...

Kruk Siwy - 17 Października 2008, 10:17

i tych co nie wiadomo bo ciąg dalszy nastąpi.
hrabek - 17 Października 2008, 10:23

No, ale generalnie strasznie to schematyczne. Mam wrazenie, ze podawany raz w tygodniu jest zdecydowanie lepszy niz ladowany do bolu jednego dnia. Dlatego tak wolno idzie mi ogladanie.
Słowik - 17 Października 2008, 10:24

Ja też widzę schemat, ale nie przeszkadza mi to w 'ładowaniu do bólu jednego dnia' :D
Ładuję aktualnie drugi sezon i jeszcze mi się nie znudziło.

Witchma - 17 Października 2008, 10:26

Nikt by nie kochał House'a, gdyby mu co drugi pacjent schodził... A tak ma pretekst do bycia chamskim/cynicznym/złośliwym/egocentrycznym - geniuszom wolno :D
Adashi - 17 Października 2008, 10:35

hrabek, takie schematy to ma każdy serial o prawnikach, policjantach, lekarzach, strażakach, agentach FBI... to normalne :roll:
hrabek - 17 Października 2008, 10:45

No nie do konca. Poza tym co innego rozwiazywac sprawe policyjna, a co innego ladowac pacjenta czym sie da, bo a nuz zadziala. House powinien wiedziec lepiej. Szczegolnie po tylu odcinkach ;)
Adashi - 17 Października 2008, 10:51

hrabek napisał/a
co innego ladowac pacjenta czym sie da

Powiedz to naszej (i widocznie nie tylko) służbie zdrowia. Poza tym House jest "diagnostą do zadań specjalnych" jak trafnie to określono w artykule Polityki, wkracza gdy zespół pomagierów zamiesza za bardzo :wink:

ihan - 17 Października 2008, 11:13

A co ma mówić naszej służbie? U nas to chyba problem raczej nie ładowania różnych form terapii niż stosowania ich w nadmiarze.
Adashi - 17 Października 2008, 11:24

Offtopujemy lekko, ale no cóż, u nas szprycują dzieciaki antybiotykami z byle powodu, albo co lekarz to inna diagnoza (i co za tym idzie inne leki), czyli to o czym mówił hrabek właśnie. A potem się okazuje, że to całkiem inna choroba (po wizycie u kilku "specjalistów"), niestety czas zmarnowany na błędne diagnozy i leczenie wyimaginowanych dolegliwości powoduje, że ta właściwa choroba rozwinęła się niemożebnie.
hrabek - 17 Października 2008, 11:27

Plus szpikowanie mocnymi lekami, ktore maja mase skutkow ubocznych oslabia organizm, co wyjdzie za kilkadziesiat lat.
ihan - 17 Października 2008, 12:15

Ale wiecie, to nie takie proste. o antybiotykach już było, więc powtarzać się nie będę, ale z błędnymi diagnozami ... , coraz częściej pojawiają się kompletnie nietypowe objawy, bo jak z syndromem Czerwonej Królowej, im szybciej zmieniamy terapie, tym szybciej zmieniają sie drobnoustroje chorobotwórcze, nakłada się często kilka chorób, choroby, które dawniej były letalne w dzieciństwie już takie nie są, ale objawy dają w późniejszym wieku, itp. Problem, że mamy tyle narzędzi i nikt z tego nie korzysta, bo albo są kolejki, albo za drogo, albo lekarz nawet nie wie, że jest możliwość. Prosty antybiotykogram, nie mówiąc o badaniach prenatalnych, badaniach krwi noworodków, które umożliwiają wczesne wykrycie chorób metabolicznych. A skutkami ubocznymi leków rzadko który lekarz sie przejmuje, bo rzadko widzą pacjenta jako całość, a nie tylko wybrany organ, w którym się specjalizują.
Kruk Siwy - 18 Listopada 2008, 12:12

Pojawił mi się w wypożyczalni. Po bożemu od pierwszego odcinka oglądam. Zacności, że też sparło mnie na medyczne jazdy...
Witchma - 18 Listopada 2008, 18:59

Kruku, jeszcze Cię wena medycznie natchnie :)
Homer - 18 Listopada 2008, 22:53

A na TVP 2 III sezon się zaczął w zeszły czwartek...
Homer - 13 Grudnia 2008, 01:23

Na TVP2 III sezon w pełni (6 i 7 w następny czwartek; po dwa odcinki leci), a tymczasem na FOXie przerwa w emisji V sezonu (11 odcinków podano).

House powróci 12 odcinkiem sezonu V 19 I 2009r.

hrabek - 15 Grudnia 2008, 09:48

to dobrze, moze zdaze troche zaleglosci nadrobic. Poki co jestem przy drugim sezonie.
Iwan - 7 Stycznia 2009, 13:38

a czy ktoś mi możne powiedzieć co House ma z ta nogą?
nie śledzę tego serialu od początku i tez raczej wyrywkowo ale ciekawi mnie to

Kruk Siwy - 7 Stycznia 2009, 13:44

W pierwszej serii jest cały jeden odcinek o tym. Przy okazji wyjaśnia co on ma z byłą żoną.
Czyli wiem ale nie powiem.

Witchma - 7 Stycznia 2009, 13:48

To nie była jego żona :roll: Konkubina :D
Kruk Siwy - 7 Stycznia 2009, 13:51

Ale żonowata.
W kwestii nogi wydała mi się żoną bo to ona przecież... nieprawdaż?

Witchma - 7 Stycznia 2009, 13:53

Ona, ale nie jako żona. A on jako mąż i nie-mąż. Rozumiesz.
Kruk Siwy - 7 Stycznia 2009, 13:55

No ja i owszem. A ciekawi inaczej, niech piszczą. Co to znaczy oglądam wyrywkowo?
Wyrywkowo? Hausa? Horrible!

Witchma - 7 Stycznia 2009, 13:58

Dobrze, że wreszcie po dwóch tygodniach przymusowego odwyku jutro będą dwa odcinki :)
Ziemniak - 7 Stycznia 2009, 14:02

Gdzie? przecież 5x12 dopiero 19 stycznia :shock:
Witchma - 7 Stycznia 2009, 14:04

Na dwójce.
Iwan - 7 Stycznia 2009, 14:09

Kruk Siwy napisał/a
W pierwszej serii jest cały jeden odcinek o tym. Przy okazji wyjaśnia co on ma z byłą żoną.
Czyli wiem ale nie powiem.


Wieśniak ;P:

Kruk Siwy napisał/a
Co to znaczy oglądam wyrywkowo?


to znaczy jak mam możliwość czyli jak nie pracuję :(

Witchma - 7 Stycznia 2009, 14:15

Iwan, pewnie w Wikipedii jest napisane ;)


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group