To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Do redakcji - Grzbiet pisma.

NURS - 11 Listopada 2005, 17:55

Zapytam drukarza przy najbliższej okazji jak by to wygladało.
gabriel - 11 Listopada 2005, 18:38

Hmmm skoro tak dyskutujecie o grubości grzbietu - mógłbybyć on grubszy, gdyby pismo miało trochę mniejszy format - może coś pomiędzy Glamour a Natonal Geographic? Mi takie formaty wydają się być bardzo wygodne, bo elegancko wchodzą do plecaka między książki i są wygodne do czytania w metrze, autobusie. Czy mniejszy format - więcej stron - oznacza wzrost kosztów?
Czarny - 11 Listopada 2005, 18:49

Grzbiet czarny, rok na dwunastu grzbietach i jeszcze maleńki rzymski numerek zeszytu na szczycie.
NURS - 11 Listopada 2005, 19:08

XII musiałoby byc naprawdę małe:-)
NURS - 11 Listopada 2005, 19:08

gabriel napisał/a
Hmmm skoro tak dyskutujecie o grubości grzbietu - mógłbybyć on grubszy, gdyby pismo miało trochę mniejszy format - może coś pomiędzy Glamour a Natonal Geographic? Mi takie formaty wydają się być bardzo wygodne, bo elegancko wchodzą do plecaka między książki i są wygodne do czytania w metrze, autobusie. Czy mniejszy format - więcej stron - oznacza wzrost kosztów?


Tak i to zdecydowanie. zupełnie inny format druku.

Czarny - 11 Listopada 2005, 19:14

Numerki można przekręcić o 90 stopni, zachowując wielkość stałą dla wszystkich od I do XII
NURS - 11 Listopada 2005, 19:20

To wciąż 5pt w porywach.
Ziuta - 11 Listopada 2005, 19:31

NURS napisał/a
To wciąż 5pt w porywach.

To najlepiej odłożyć sprawę ad acta i poczekać na czasy stutysięcznych nakładów, po 150 stron sztuka.

NURS - 11 Listopada 2005, 19:48

BTW łączny nakład SF przekroczył 1 mln egz:-)
Wojak - 11 Listopada 2005, 22:46

ale cóż z tego że to 5pkt. Czy drukowanie tych malutkich numerków podniesie koszty produkcji? Jeśli nie, to nie widze przeszkód, żeby spróbować. Jeśli tak, to sobie darujmy ;) Ale ten duży biały napis :lol: 2005 musi być :]
W tym roku bedzie trochę mniejszy, bo dopiero od drugiego numeru błehehehehe :]

NURS - 12 Listopada 2005, 00:57

Nie podniesie, ale przesunięcie o 0,1 mm w druku spowoduje, że nie przeczytasz, co tam jest napisane:-)
w tym roku nie ma sensu dawać napisu, bo drugi numer kończy rok. Jak spróbujemy, to od stycznia.

Gustaw G.Garuga - 12 Listopada 2005, 04:02

Mam nadzieję, że to wypali :D
Wojak - 12 Listopada 2005, 08:38

kurde, faktycznie. Nie zwróciłem uwagi, że to koniec roku :] błehehehehe
Czyli mówisz Duży biały napis :lol: OK, mały biały napis nie OK? :lol: Wydaje mi się, że to dyskryminacja małych... napisów :mrgreen:

NURS - 12 Listopada 2005, 10:56

Raczej względy estetyczne:-) Ale potwierdzam, złożyłem petycje u drukarza, któremu sie to strasznie nie spodoba, bo ten proces klejenia, to nie komputerowa super-machina, tylko ludzkie ręce (czytaj 0,1 mm bez trudu osiągają:-)
Pako - 12 Listopada 2005, 11:00

Może.. ale za to powiedz im, jak czytelnicy będą wdzięczni :) A może my petycję napiszemy, razem z podziękowaniami :)
NURS - 12 Listopada 2005, 11:02

Obawiam się tylko jednego, że podczas cięcia egzemplarzy mogą wystepować przesuniecia całości, ale powiedziałem, jest miesiąc, spróbuję zrobić teraz jakiś test na grzbiecie, żeby zobaczyć możliwe przesunięcia.
Pako - 12 Listopada 2005, 11:09

Przesunięcia będą prawie na pewno, jak wiem z innych rzeczy. Tylko że na książkach przesunięcia są nieznaczne, a na wąskogrzbietowym czasopiśmie może się to przełożyć na spore przesunięcie w sklai rocznej.. ale jak potestujesz, to się dowiemy :) nie zapomnij nam o tym dać znać ;)
Gustaw G.Garuga - 12 Listopada 2005, 12:08

Tak po amatorsku myślę, że to zależy, czy cyfry będą miały ostre, czy zamazane krawędzie. W przypadku jasno odgraniczonych od tła znaków niewielkie przesunięcia mogą przełożyć się na nieszczególny efekt całości, ale jeżeli znaki będą stopniowo zlewać się z tłem albo będą złożone z kropek, kwadracików itd. to nawet i jednomilimetrowe przesuniecie nie zepsuje efektu. Ale powiadam - nie znam się na tym.
Wojak - 11 Grudnia 2005, 16:28

i jak tam z testami? (I'm back :D )
NURS - 11 Grudnia 2005, 16:35

Rzecz powinna byc do zrobienia.
Margot - 11 Grudnia 2005, 17:12

Kiedy zatem zaczynasz? Od stycznia 2006? :mrgreen:
NURS - 12 Grudnia 2005, 00:11

Jesli mam zacząć to od stycznia, aczkolwiek może tego jeszcze nie być widać :-)
Gustaw G.Garuga - 12 Grudnia 2005, 03:21

No to się cieszę :D
Margot - 12 Grudnia 2005, 07:59

Wiadomo, to ma być przecież składanka. Zaczynaj, NURSie :bravo
MaciekMaslowski - 13 Grudnia 2005, 16:23
Temat postu: Czemu nie ZSZYWKA tylko grzbiet
Witam

Chcialem w sprawie grzbietu klejonego.
Jestem z SF a potem SFFH od poczatku.
Zawsze dawalo sie czytac SFFH jedna reka,
mozna bylo przewracac strony jedna reka.
Teraz, od nowych numerow bez stolu i obu rak nie da sie.
Czy klejenie grzbietu bylo koniecznoscia czy ewolucja?
I czy stare dobre moze wrocic zamiast nowego lepszego?

Pozdrawiam
Maciek

NURS - 13 Grudnia 2005, 16:30

Raczej ewolucją. Zmiana formy druku wymuszała jakies posuniecia. numer 49 był szyty, ale zbyt twardy papier wyrywał się ze zszywek. Na domiar złego klejenie wydaje sie bardziej eleganckie :-)
MaciekMaslowski - 13 Grudnia 2005, 19:51

No ale...

teraz ciezej sia czyta, o wiel bardziej ciezko, wspominam wakacje, uwalony nad jeziorem na kocyku, czlowiek lezy, chmurki nad glowa i mozna czytac, bez zakladki, tam gdzie bylo otwarte to jest dalej, a tu teraz samo sie zamyka, ech zycie... zawsze zaskoczy...

Maciek

NURS - 13 Grudnia 2005, 20:01

Ale za to jaki szpan, i wykorzystać mozna po przeczytaniu, na stronie :-)
Pako - 13 Grudnia 2005, 21:24

E tam, wersja ze zszywkami jest taka abrdziej oldschoolowa, ale za to jak pisze NURS wersja klejona to już profesjonalizm i mi osobiście czyta się równie dobrze. Bo przegiąć też się da, nma leżąco czytam ciągle i problemów żadnych. A i do tego jak ejszcze obrazek będzie na grzbiecie, to wszystko będzie ogólnie "cool" czyli schłodzone ;)
Aha.. jedna wada.. nie mam jeszcze drugiego numeru, musze brata jakoś przymusić, zęby mi w empiku kupił :)

Czarny - 14 Grudnia 2005, 09:42

Se zaprenumeruj, jeszcze prezent dostaniesz :wink:


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group