To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Mechaniczna pomarańcza [film] - Filmy oczekiwane

Kruk Siwy - 11 Sierpnia 2016, 08:42

Ma być "Dywizjon 303", ale po ostatnich naszych dokonaniach filmowych nie wiem, czy oczekuję.
krisu - 13 Sierpnia 2016, 23:56

Dopóki PiS i Macierewicz będą u żłobu nie liczyłbym na zbyt wiele. Film utonie w martyrologii.
Iwan - 19 Wrzeœśnia 2016, 11:24

może już ktoś zapodawał, ale nie natrafiłem

film na podstawie opowiadania Chianga

https://www.youtube.com/watch?v=AMgyWT075KY

Fidel-F2 - 19 Wrzeœśnia 2016, 13:46

Kilka tygodni..., miesięcy temu było?
ilcattivo13 - 19 Wrzeœśnia 2016, 15:39

Czuję, że będzie nudny film, takie pomieszanie z poplątaniem Kontaktu i Dnia niepodległości. Na szczęście, będzie czym się wyprowadzić na prostą. Jesienią wraca Bad Santa :mrgreen:
Luc du Lac - 19 Wrzeœśnia 2016, 20:38

Eh. Obawiam się że to jednak jednorazowy geniusz.
ilcattivo13 - 19 Wrzeœśnia 2016, 21:55

Chiang? To samo zawsze powtarzam :)
ilcattivo13 - 12 Października 2016, 17:40

Dziwi mnie to ździebko, że te njusy nie wypłynęły wcześniej, bo jednak trochę pratchetofanów na forum się znajdzie, ale jakby co, to powstają dwie ekranizacje książek sir Terry'ego Pratchetta :D

Spadkobiercy Josha Kirby'ego dogadali się z Discworld.com i wzięli za produkcję Morta. Scenarzystą został Terry Rosio - gość od Shreka i Piratów z Karaibów.

A córka Pratchetta, Rihanna, pisze scenariusz do Wolnych Ciut Ludzi (łojzicku! ;P: ), którą to ekranizację ma wyprodukować Narrativia, firma powołana przez Terry'ego przed jego śmiercią, która ma się zajmować prawami do jego dzieł.

konopia - 12 Października 2016, 20:10

bo my cały czas czekamy na The Watch (serial o straży oparty na uniwersów świata dysku).
ilcattivo13 - 22 Października 2016, 22:31

Ale na to, to jeszcze pewnie długo trzeba będzie czekać :/ Rihanna za dużo wzięła sobie na głowę i pojedyncze produkcje łatwiej jej będzie załatwić, niż serial.

A w ogóle, to znalazłem takie cuś - https://www.facebook.com/...7039902/?type=3 :D Rok wejścia do kin - 2018 :D

Dunadan - 11 Listopada 2016, 16:19

W sieci pojawiły się ostatnio zwiastuny dwóch potencjalnie interesujących filmów:

Valerian and the City of a Thousand Planets Luca Bessona na podstawie francuskiego komiksu
https://www.youtube.com/watch?v=NNrK7xVG3PM

Passagers - w kinach na święta więc mała niespodzianka, przynajmniej dla mnie.
https://www.youtube.com/watch?v=7BWWWQzTpNU

Co o ty sądzicie? oba filmy wydają się być mocno "wizjonerskie" ale podobnie było z Jupiter Ascending. Besson nie nakręcił nic sensownego od Piątego Elementu :roll:

Fidel-F2 - 11 Listopada 2016, 18:48

aż tak źle nie było, Taxi i Transportery radosne i Angel-A fajne, ale fakt, nic rewelacyjnego

a trailery, pierwszy wygląda ok,a drugi mniej ok, mam lekką alergię na tę blondynkę

Dunadan - 11 Listopada 2016, 19:15

Fidel-F2, oj, tak, ja też jej nie lubię strasznie. Uważam że X-men wiele stracił ją zatrudniając. Angel-A nie oglądałem ale jak mówisz że fajne to może się zainteresuję. Taxi i Transporterów nie traktuję zbyt poważnie ale faktycznie jako czysto rozrywkowe kino spisywały się nieźle. Ale ostatnie wybryki w postaci Lucy... eh...

PS: jest jeszcze Arrival: https://www.youtube.com/w...gyWT075KY&t=72s - kojarzy mi się nieco z Kontaktem.

ilcattivo13 - 14 Listopada 2016, 16:49

Ghost in the Shell :D

Ździebko szkoda, że to tylko odgrzewanie kotleta, a nie nowa opowieść, ale jak się nie ma, co się lubi... :)

Dunadan - 14 Listopada 2016, 18:14

ilcattivo13, ale to chyba od początku było mówione że będzie to adaptacja filmowa.
ilcattivo13 - 14 Listopada 2016, 19:34

Że to będzie kalka anime, to nie wiedziałem. Myślałem, że raczej wykorzystają bohaterów i świat do opowiedzenia nowej historii. Ale i tak się cieszę :)
Melfka - 16 Listopada 2016, 19:43

Dunadan napisał/a
PS: jest jeszcze Arrival: https://www.youtube.com/w...gyWT075KY&t=72s - kojarzy mi się nieco z Kontaktem.

Arrival jest na podstawie "Historii twojego życia" Chianga i podobno w duchu jest wierny oryginałowi.

Dunadan - 17 Listopada 2016, 14:51

Melfka, właśnie dziś się o tym dowiedziałem :D podobno fajny film, choć główna aktorka średnio mi się podoba :P
baranek - 17 Listopada 2016, 21:00

Film nie tyle oczekiwany, co poszukiwany. Dawno temu oglądałem, ze dwadzieścia lat będzie, albo i lepiej. Post-apo w klimacie 'mad maxa', znaczy - w scenerii podobnej. Różnica - pojawiali się zdegenerowani kanibale. Pamiętam film jako świetny, ale chciałbym zweryfikować wspomnienia.
m_m - 17 Listopada 2016, 21:23

Hardware zapewne?
Dunadan - 17 Listopada 2016, 22:19

baranek napisał/a
Różnica - pojawiali się zdegenerowani kanibale

Może Chłopiec i jego pies? :) tylko to nie byli kanibale(przynajmniej... nie wszyscy) tylko społeczność cierpiąca na chów wsobny i szukająca... urozmaicenia genów.

Hardware to nie bardzo klimaty Mad Maxa :roll: jak już to pierwszy Sędzia Dredd (to to samo uniwersum co Hardware tak swoją drogą).

ketyow - 17 Listopada 2016, 22:31

Jest jeszcze Krew bohaterów, ale to też nie o kanibalach.
Luc du Lac - 18 Listopada 2016, 01:06

swoja drogą - fajny film :)
Fidel-F2 - 18 Listopada 2016, 01:28

Debiut Bessona Ostatnia walka?
ilcattivo13 - 18 Listopada 2016, 10:29

baranek - a jak leciał angielski głos, to ruchy ust się z nim zgadzały? Bo jeśli nie, to możemy zawęzić obszar poszukiwań do setki czy dwóch filmów Cirio H. Santiago, albo mniej więcej tej samej ilości spaghetti post-apo ;) No i przy tych czas się zgadza - spaghetti post-apo to lata 80-te i 90-te, Cirio kręcił troszkę dłużej :)

Ew. rzuć okiem na listę ze świętej pamięci Odpustu, może coś Ci się przypomni :)

baranek - 18 Listopada 2016, 16:15

Dzięki za podpowiedzi. Będę szukał :) [marginesując - to nie był film O KANIBALACH, ale były w nim ze dwie sceny, w których, dla naprzykładu - bohaterowie jadą drogą, przy drodze rozbity samochód, opodal kilku półnagich dzikusów spożywa kierowcę. takie to było cóś]
Bo jakkolwiek jest kilka filmów, na które czekam [w sensie - na dividi, bo reakcja wymiotna na zapach popcornu uniemożliwia mi chodzenie do, z braku lepszego określenia, kina], to od pewnego czasu mam fazę na starocie. Która to faza bywa radosną, ale bywa też dołująca. Obejrzałem - dla naprzykładu, ale innego naprzykładu - "Szarże" i próbuję zrozumieć, co te ćwierć wieku temu śmieszyło mnie w tym filmie. Mój brak histeryczno-śmiechowej reakcji na "Historię świata" Mela Brooksa przeraża mnie samego.

Fidel-F2 - 18 Listopada 2016, 17:48

Cytat
Mój brak histeryczno-śmiechowej reakcji na Historię świata Mela Brooksa przeraża mnie samego.
też zarejestrowałem podobne zmiany
ilcattivo13 - 18 Listopada 2016, 18:24

Do większości filmów Mela Brooksa nie wolno wracać po latach. Trzy z jego pierwszych czterech filmów - Producenci, Płonące siodła i Młody Frankenstein ("Frankenstin!" ;P: ) - mogę oglądać na okrągło, zwłaszcza ostatni, ale reszta to jednorazowy badziew.
Matrim - 18 Listopada 2016, 18:39

baranek napisał/a
bo reakcja wymiotna na zapach popcornu uniemożliwia mi chodzenie do, z braku lepszego określenia, kina

Poszukaj w kinach studyjnych albo przy centrach kultury, tak marginesowo.

Dunadan - 20 Listopada 2016, 08:44

Płonące siodła doczekały się remake'u - Django ;-) ale oryginał i tak lepszy...


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group