To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Literatura - Tekst numeru 31. Zagłosuj do 5 lipca!

andre - 7 Lipca 2008, 10:09

tjaaa,to jest dobre pytanie,jak mówi Ketman :) Prędzej chyba będzie sztuka mięsa,ale cóż... zaprawdę powiadam wam będzie z tego kiedyś serial... :)
dzięki za punkt i zapraszam do lektury antologii Nowe idzie wydaw.Powergraph. Za jakieś dwa miechy powinna być w księgarniach.

Homer - 7 Lipca 2008, 10:34

Punkty dla Wegnera i Drukarczyka. :bravo
NURS - 7 Lipca 2008, 11:42

Macie czas do wieczora...
Słowik - 7 Lipca 2008, 11:48

Homer, ale chyba nie zagłosowałeś...ja byłem 49 i dalej jest 49.
Homer - 7 Lipca 2008, 17:58

Bo zagłosowałem tajniacko dwa dni temu, tylko myślałem, że stać mnie będzie na napisanie jakiegoś podsumowania, ale jeszcze się za to nie zabrałem... :)
Watzek - 9 Lipca 2008, 10:45

Wcześniej już "zagłosowałem tajniacko", teraz w końcu zdecydowałem się na komentarz.

- Wszystkie dzieci Barbie - Tu wyjątkowo bez komentarza. Przeczytałem i już.
- Sztukmistrz - mają rację ci, którzy twierdzą, że akcja zbyt wątła w stosunku do pracowicie zbudowanego świata, przedstawienia uwarunkowań społecznych, religijnych, magicznych itp. Świat smakowity, ale ta dysproporcja rzuca się w oczy.
- Perpetuum mobile - celne podsumowanie ludzkiej natury i jej złych stron. Plus za język.
- Co wy wiecie o jednorożcach - bardzo zwariowana, odrealniona historia, a równocześnie wiele w niej prawdy o ludziach, ideologiach, ideach... A przy tym ten "powiew tajemnicy", ucieleśnionej w jednorożcach. Satyra połączona z lirycznym nastrojem. To jest to, co tygrysy naprawdę lubią:).
- Bogowie są śmiertelni - raczej etiuda niż opowiadanie. Trochę zbyt dużo wiwisekcji. Ale dobrze napisane. Jednak od takich klimatów mam na półce Jerofiejewa, za którego jeszcze się nie zabrałem.
- Stacja Ashiego - proza, że się tak wyrażę, empatyczna. Dowód na to, że wykreowany przez autora świat (kosmos, technologia, magia itp.) niekoniecznie musi przytłaczać bohatera i spychać go na dalszy plan.
- W świetle jupitera - trochę młodopolskie w klimacie. Podobnie jak u Drukarczyka, akcja wątła. Jednak świat przeżyć bohatera ukazany bez zbędnego melodramatyzmu,trafnie dobranmymi środkami. Tekst niesłusznie przez niektórych uznany za "taki sobie szorcik".
ogólnie - jeden z lepszych "zestawów" w ciągu ostatnich miesięcy.
Puntky poszły na "Co wy wiecie o jednrożcach?" i "Stację Ashiego".

Adashi - 17 Lipca 2008, 11:56

Adashi napisał/a
Punkty dla Miszczaka i Patyk :bravo

Opinie później, jak złapię trochę wolnego czasu :wink:


Wypada więc skrobnąć kilka słów ;)

Robert M. Wegner - Wszystkie dzieci Barbie
Dobry tekst, pierwsza połowa momentami nudnawa, ale potem, gdy intryga się zagęszcza jest prima sort.
Paweł Ciećwierz- Sztukmistrz
Ciekawy świat i nieco szkoda go dla pretekstowo potraktowanej fabuły. Mam nadzieję, że pojawią się kolejne opowiadania z tego uniwersum, bardziej dopracowane.
Marek Hemerling - Perpetuum Mobile
Świetnie oddany klimat amerykańskiego postapo, gdyby rozbudować fabułę, byłoby świetne pełnowymiarowe opowiadanie.
Stanisław Truchan - Co Wy wiecie o jednorożcach?
Chyba nie jestem targetem, ale uśmiechnąłem się kilka razy, a chyba o to chodziło. ;)
Grzegorz Drukarczyk - Bogowie są śmiertelni
Przygniatający styl, trochę za dużo określników jak na mój gust.
Andrzej Miszczak - Stacja Ashiego
Fajne opowiadanie w starym dobrym stylu, podobało mi się :bravo
Joanna Patyk - W świetle jupitera
Udany debiut, może nieco tkliwy, ale przyjemnie się czytało, teraz czekam na kolejne utwory :D :bravo

Dziękuję za uwagę :)

hrabek - 17 Lipca 2008, 12:00

Adashi napisał/a
Udany debiut, może nieco tkliwy, ale przyjemnie się czytało, teraz czekam na kolejne utwory :D :bravo


Ale wazelina :twisted: :wink:

Adashi - 17 Lipca 2008, 12:09

Wewnętrzna wredota przez Ciebie przemawia, majster :twisted:
hrabek - 17 Lipca 2008, 12:15

si, senor, nie moglem sie powstrzymac :mrgreen:
Adashi - 17 Lipca 2008, 12:26

Następnym razem użyj lubrykantu, wazelina wyszła z mody :lol:

I tym optymistycznym akcentem kończymy tego offtopa :wink:

Fidel-F2 - 17 Lipca 2008, 22:22

Adashi napisał/a
Adashi napisał/a:
nie masz pewności?
Adashi - 17 Lipca 2008, 22:28

Fidel-F2 napisał/a
nie masz pewności?


To forum nie ma pewności, co do twojej osoby także, jak widzisz.

Fidel-F2 - 17 Lipca 2008, 22:30

niecne to forum
gorat - 28 Lipca 2008, 23:27

Wybaczcie krótkość i ślepotę na potknięcia, nie chcę i nie za bardzo mam jak się rozpisywać...
Wszystkie dzieci Barbie - jakby się czegoś czepić... nie, powtórzę, nie mam czasu i ochoty :P Jakość wegnerowska - w skali numeru wygrywa, ale z upływem czasu można czasem nabrać wątpliwości, czy rzeczywiście jest tak dobrze :? :roll:
Sztukmistrz - nie porwało. Przeleciałem i cześć.
Perpetuum Mobile - znowu SF?!? Widać, skąd główna część nazwy pisma :P: Pozytywne inaczej cechy ludzkie jako ten silnik... przejdzie.
Co wy wiecie o jednorożcach? - zasadniczo jest... dziwnie. To miała być satyra? Poważnie pytam. Przy bractwach faunów i driad człowiek chwilami ma ochotę nerwowo rechotać.
Bogowie są śmiertelni - oh... nie czuję mięty.
Stacja Ashiego - WIELKI plus za staroświecki klimat. Te rozsypujące się roboty, maszyny górnicze, przestarzały sprzęt stacji... przypomniało mi się heinleinowskie "Requiem" - skala i poziom tekstu inne, ale jednak... są już z innej epoki. Przeszłej.
W świetle Jupitera - problem leży nie w nieśmiertelności, ale zniewoleniu.

Blah, bluh, blah... Wygrywają "Wszystkie..." przed "Stacją Ashiego".



Edit: spamerzy jedni! Ja was kiedyś przyłapię na gorącym uczynku, zobaczycie!

NURS - 29 Lipca 2008, 01:31

Jak nie bedziesz taki retardnięty w czytaniu, to ich złapiesz :-)
Fidel-F2 - 29 Lipca 2008, 20:13

NURS, a gdzie się podziała tradycja podsumowań numeru?
NURS - 29 Lipca 2008, 20:48

Umarła, rekin mi ją zjadł.
Fidel-F2 - 29 Lipca 2008, 20:48

leń
Fidel-F2 - 29 Lipca 2008, 21:20

i krętacz
Agi - 29 Lipca 2008, 21:46

Fidel-F2, nie mnóż postów.
Fidel-F2 - 29 Lipca 2008, 21:50

ograniczam się jak mogę
Agi - 29 Lipca 2008, 21:51

Zatem postaraj się bardziej. Edyta Twoją przyjaciółką. :wink:
Fidel-F2 - 29 Lipca 2008, 21:55

Agi napisał/a
Edyta Twoją przyjaciółką
tylko co z tego skoro zamężna
Agi - 29 Lipca 2008, 21:56

Fidel nie drocz się ze mną.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group