To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Mechaniczna pomarańcza [film] - Kreskówki (i nie tylko), stare lub nowe.

Hubert - 25 Lutego 2008, 11:23
Temat postu: Kreskówki (i nie tylko), stare lub nowe.
Jest wprawdzie temat o anime, ale to zdaje się inna bajka...
Tak się ostatnio ciągną dyskusje o kreskówka Disneya, więc pomyślałem, że temat o bajkach nie zawadzi.
Uwagi na temat wszystkiego, co mieści się między Gąską Balbinką i Kasztaniakami a Motomyszami i Transformersami*, mile widziane. Zapraszam do dyskusji.


*Oczywiście granice można poszerzyć :mrgreen:

Chal-Chenet - 25 Lutego 2008, 12:57

Ja bardzo lubię "Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster". Ta bajka jest świetna, momentami złośliwa, momentami miła, lubię taki humor jaki prezentują twórcy tego serialu, często bardzo "monty-pythonowski". Świetne są postacie: Bloo - mały, złośliwy, ale jednocześnie sympatyczny niebieski stworek; Eduardo - hiszpańskojęzyczny potwór o mentalności małego dziecka, Koko - ptak/samolot, potrafiąca powiedzieć tylko "koko" i cała reszta. Bardzo barwne. IMO jedna z lepszych kreskóek ostatnio.
ilcattivo13 - 25 Lutego 2008, 13:21

Moje ulubione kreskówki to "Merrie Melodies" i "Looney Tunes" (chociaż to niby jedno i to samo). Inteligentny i niebanalny humor, dowcipne dialogi, wyraziste postacie i ekscytujące popisy kaskaderskie - to niezaprzeczalne atuty tych kreskówek.
Dla tych, którzy nie są przekonani A hound for a trouble - mój ulubiony odcinek. Polecam zwłaszcza miłośnikom włoskiej kuchni i wina... ;P:

EDIT: A kiedyś rządził "Wilk i zając". Kto to pamięta? Zając-pionier strasznie mnie wk****ł, ale Wilk robiony na W. Wysockiego był super...

Gwynhwar - 25 Lutego 2008, 13:28

Bajki mojego dzieciństwa: oczywiście Transformers, Wojownicze Żółwie Ninja, i naturalanie moja ulubiona- Motomyszy z Marsa :D

Popieram Chala, Dom dla zmyslonych przyjaciół Pani Foster jest boski!

banshee - 25 Lutego 2008, 13:46

Motomyszy z Marsa, już nie pamiętam, ale swojego czasu z siostrą miałyśmy bzika na ich punkcie. Podobnie jak Kapitan Planeta i Maska.
Foster uwielbiam, ale salsa nie daje mi oglądać :evil: poza tym podobają mi się jeszcze Chojrak, Kacza Paczka, Flinstonowie, Rubi Gloom i Little Dracula, a kiedyś Mała syrenka 8)
Anime wymieniać nie będę bo życia mi nie starczy...

Iwan - 25 Lutego 2008, 15:56

większości bajek o których piszecie to w ogóle nie kojarzę poza wilkiem i zającem :D bo to bajka z mojej młodości, z wczesnej "młodości" to dobrze wspominam przygody Sindada i załoga G :D swego czasu lubiłem Smerfy i Gumisie, a ostatnią bajką która zrobiła na mnie wrażenie i śmiałem sie na niej do rozpuku to Ed, Edd i Eddy :D
Martva - 25 Lutego 2008, 17:45

banshee napisał/a
Kapitan Planeta


Zastanawiam się nad wpływem tej kreskówki na moją osobowość, naiwną proekologiczność i skłonność do facetów z długimi włosami (nie muszą być zielone) ;)

Sirroco - 25 Lutego 2008, 18:49

W dawnych,dobrych czasach TVN i Polsat miały swoje lepsze dni i puszczali takie bajeczki że teraz nawet nie pamiętam jak się nazywały a ciągle mile wspominam.
Aż sobie zaczełem szukać na necie
Z tych co pamiętam:Motomyszy Z Marsa,ReBoot,,Maska,Pinky i Mózg,Gumisie,Transformers (wersja w przeszłości,transformersy mają formy zwierząt),Batman i Batman - 20 lat później,Liga Sprawiedliwych,Samuraj Jack,Muminki,Wojownicze Żówie Ninja,Futurama... a to nie wszystkie,chyba mam szeroki wachlarz zainteresowań. :mrgreen:

Z tych nowszych polecam Kryptonim:Klan Na Drzewie i Jagode Lee.

Taselchof - 25 Lutego 2008, 19:00

najlepsze kreskówki swego czasu dawał Flimnet i polonia1 :P no i oczywiście RTL7 :)
Ixolite - 25 Lutego 2008, 19:20

To ja chyba jestem infantylny, bo lubię filmy animowane. Ale głównie te z podwójnym dnem :F

Obecnie na przykład z oferty CN "Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster" wspomniany przez Chal-Cheneta - niektóre postaci są tam tak odjechane i psychodeliczne, że aż mi się miło robi :) Jedną z moich ulubionych jest epizodyczna postać tego żółtego zmyślonego przyjaciela, który w jednym z odcinków pojawia się jako zapomniany przyjaciel Maxa i doprowadza wszystkich poza Maxem do stanu permanentnego przerażenia. I lubi KASZKĘ.

Jagoda Lee też jest wporzo. Nie kreskówkowy, ale animowany Baranek Shaun http://www.shaunthesheep.com/clips/ - naprawdę polecam.

Ze starszych rzeczy to oczywiście oferta Polonii 1, ale to wszyscy oglądali :mrgreen: Królestwo kalendarza, Gigi, Generał Daimos i inne takie :D

Ogółem kiedyś to większość kiczu oglądałem, a później przerzuciłem się głównie na poważniejsze anime, to znaczy takie nie skierowane do dzieci tylko starszego odbiorcy.

Iwan - 25 Lutego 2008, 19:23

Ixolite napisał/a
a później przerzuciłem się głównie na poważniejsze anime, to znaczy takie nie skierowane do dzieci tylko starszego odbiorcy.


hentai :?: :wink:

Ixolite - 25 Lutego 2008, 19:25

Eee... nie, tego akurat nie trawię, nie dość że głupie, to i niesmaczne w większości. A i poziom techniczny wykonania często na bardzo niskim poziomie, jak większość "budżetowych produkcji". Generalnie nie lubię tandetnego anime, chłamu tego typu co w większości zalewał polską telewizję w latach 90tych.
ilcattivo13 - 25 Lutego 2008, 19:31

No co ty Ixolite - jeszcze tylko powiedz, że "Yattaman" też Ci się nie podobał ;P:
Gwynhwar - 25 Lutego 2008, 19:37

Ixolite napisał/a
Królestwo kalendarza


Dziekuję! Dziekuję! Od poł roku nie mogłam sobie przypomniec tego tytulu!

Ixolite - 25 Lutego 2008, 19:47

ilcattivo13 napisał/a
No co ty Ixolite - jeszcze tylko powiedz, że Yattaman też Ci się nie podobał ;P:


Kiedyś mi się podobał - teraz już chyba by mi się nie spodobał, ale nie próbowałem oglądać :D

Ale już te nieszczęsny Czarodziejki z Księżyca to mi się nigdy nie podobały, nawet jak były na topie u nas.

Czarny - 25 Lutego 2008, 19:56

Ten żółty wymyślony to Ser :twisted:
ilcattivo13 - 25 Lutego 2008, 19:59

Noo, "Sailor moon" to było naprawdę przegięcie - ani toto śmieszne, ani inteligientne (w przeciwieństwie do Y-Mana, oczywiście ;P: ).
Ixolite - 25 Lutego 2008, 20:01

Czarny napisał/a
Ten żółty wymyślony to Ser :twisted:

Ooo, ten właśnie :D

Luubiee kaszkeeeee...

Pako - 25 Lutego 2008, 20:29

Sailor moon było cool, mi się podobała. znaczy do pewnego czasu, aż się tam zamieszało, ale przedtem było fajne. Głupie... ale fajne ;)
Taselchof - 25 Lutego 2008, 20:31

Johny bravo też był zawsze boski :D Królestwo kalendarza tez zapomniałem mi się z magicznym pawiem kosmosu kojarzyło :D
varquez_87 - 25 Lutego 2008, 20:49

Iwan napisał/a
Ixolite napisał/a
a później przerzuciłem się głównie na poważniejsze anime, to znaczy takie nie skierowane do dzieci tylko starszego odbiorcy.


hentai :?: :wink:


Niekoniecznie od razu hentai, ale takie które mają jakąś głębszą fabułę np. cyberpunkowe Serial Experiments Lain.


Muminki z buką i hatifnatami na czele przyciągały mnie zawsze do ekranu ^^

Ixolite - 25 Lutego 2008, 20:56

Serial Experiments Lain to już akurat niezła psychodela jest, podobnie jak niektóre serie z .hack//Sign

Ale GITS:SAC mnie się bardzo podoba, zwłaszcza że rozwija sporo ciekawych wątków porusza interesujące kwestie, choć i bardziej rozrywkowe serie, takie jak Black Lagoon, też się dobrze ogląda.

Hubert - 25 Lutego 2008, 21:20

Z chęcią bym sobie obejrzał Motomyszy z Marsa, ale nigdzie na DVD nie można dostać! :evil:
Taselchof - 25 Lutego 2008, 22:33

mhm nie dawno na Fox kids leciały tak z dwa lata temu :D Muminki były przerażajace miałem koszmary przez buke buu ;P:
banshee - 25 Lutego 2008, 22:36

Taselchof pokaż mi dziecko, które nie miało koszmarów przez buke ;P:
Sailor Moon była fajna 8) i od niej wszystko się zaczęło.
A Ser nie tylko luuuubi kaszkę, ale także chceee kakałko :mrgreen: moja salsa go uwielbia!

Alatar - 25 Lutego 2008, 22:37

Yattaman
Yattodetaman (W królestwie kalendarza)
Dzieci Słońca (Mysterious cities of gold)
Kapitan Hawk (Tsubasa)
He-man
Ulisses (33)
Gumisie
Smerfy
Muminki
Kacze Opowieści
Aladdyn
Merrie Melodies/Looney Toons
Hanna Barbera/Jetsonowie/Flinstonowie/Yogi ...
Fraglesy
Muppety
Mappeciątka
Tajemnice wiklinowej zatoki
Pomysłowy Dobromił
Sąsiedzi
Dr Slump (anime)
DragonBall (anime)
Slayersi - Magiczni Wojownicy (anime)
Łowcy(a) dusz (anime)
Yoggi
Przybysze z Matplanety
Power Rangers (początkowe)
Brygada RR
La linea - Balum Balum
Było sobie życie/Były sobie odkrycia
Sailoor moon
Miś Coralgol/Uszatek/Reksio/Kot Filemon/Bolek i Lolek/Pingwin Pik Pok
Pampalini łowca zwierząt
Wilk i zając
Pszczółka Maja
Garfield i przyjaciele
Kaczula
Bouli
Top Spin - Balou
Kocia Ferajna - Kot Tip Top
Księga Dżungli
Denver, ostatni dinozaur
Motomyszy z Marsa
Piraci Mrocznych Mórz? - The Pirates of Dark Water
Dartagnan (w tej roli piesek)
Lochy i smoki - Dungeons and Dragons (animowane oczywiście)
Kuba Guzik

Więcej nie mogę sobie przypomnieć ... :wink:

mistique - 25 Lutego 2008, 22:39

banshee napisał/a
Taselchof pokaż mi dziecko, które nie miało koszmarów przez buke ;P:

Ja nie miałam koszmarów przez Bukę. Ale w ogóle powiem coś co mnie naraża na ostracyzm pewnie: nigdy nie lubiłam Muminków. Irytowały mnie potwornie, każda jedna postać. Oprócz oczywiście Buki.

Gwynhwar - 25 Lutego 2008, 22:40

A pamietacie taką bajkę o Wyspie Niedźwiedzi? Balonem latali, i tam był Czerwony Baron. Jak dla mnie psychoza na równi z Muminkami o.o
Taselchof - 25 Lutego 2008, 22:44

mhm taki z kapturnikiem ?? :P bo już słabo pamiętam a za to że nie lubiłaś Muminków baty :P
mistique - 25 Lutego 2008, 22:50

Taselchof napisał/a
a za to że nie lubiłaś Muminków baty :P

Na goły tyłek?
Gwynhwar napisał/a
A pamietacie taką bajkę o Wyspie Niedźwiedzi?

Nie pamiętam zupełnie o czym było i już miałam powiedzieć, że nie oglądałam, ale znalazłam : http://www.youtube.com/watch?v=xAcYaU9qpLk i teraz jestem pewna, że oglądałam, ale nie pamiętam kompletnie o czym to.
A pamiętacie "Było sobie życie"? Jeszcze w liceum biologię na podstawie wiedzy stamtąd zdawałam.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group