To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Reklama Fiata 500

ZłomiarzUmysłów - 19 Lutego 2008, 19:30
Temat postu: Reklama Fiata 500
W ostatnich dniach na antenach telewizyjnych pojawił się spot reklamowy Fiata 500 który w sposób dla niektórych rażący wykorzystuje przedstawienia osób i wydarzeń ważnych dla historii naszego kraju. Wszystkich, dla których ten spot stanowi nadużycie chcielibyśmy prosić o przyłączenie do naszego protestu. Można to zrobić wysyłając poniższy (wytłuszczony) tekst na adresy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta oraz Ministerstwa Kultury. Prosimy także o rozesłanie treści tej wiadomości w pełnym brzmieniu do znajomych lub propagowanie w inny sposób.



Chci(a) łbym zaprotestować przeciwko wyświetlaniu najnowszego spotu telewizyjnego reklamującego Fiata 500. Wykorzystanie wizerunków osób ważnych dla Polskiej historii oraz wydarzeń będących przedmiotem pamięci i elementem świadomości narodowej jest w mojej opinii nadużyciem, ponieważ sprowadza powyższe ikony do rangi spraw codziennych, takich jak kupno samochodu. Domagam się zdjęcia spotu z anten.
Z poważaniem imię i nazwisko


Adresy do wysłania wiadomości:


uokik@uokik.gov.pl

minister@mkidn.gov.pl


Moderatorów forum proszę o wyrozumiałość.

KeniG - 19 Lutego 2008, 19:49

To jest klaka takich reklam Fiata z innych krajów są takie same tylko z innymi "miejscowi" wydarzeniami. Zresztą firma Fiat sama w sobie jest częścią naszej historii od lat 20 :D ;)

Moja świadomość narodowa jest na tyle silna że reklama samochodu mnie nie obrazi. Więc ja nic nie wysyłam.

A i myśle że dobrym pomysłem by było nie tylko uderzanie do instutucji ale równierz do samej firmy Fiat i jej polskiej agendy wątpie aby konkretne protesty alali. Szczególnie biorąc pod uwage fakt jak w produkcji Fiata 500 Polska jest ważna ;)

ZłomiarzUmysłów - 19 Lutego 2008, 19:52

No, myślałam o tym, ale nie publikują swojego mejla. Chyba, że masz, to daj <cfaniak> :)
Fidel-F2 - 19 Lutego 2008, 20:26

mnie to nijak nie przeszkadza
Martva - 19 Lutego 2008, 20:34

Nie oglądam TV, znów mnie coś omija... :roll:
dareko - 19 Lutego 2008, 21:36

kogo jeszcze oprotestujemy?
Taselchof - 19 Lutego 2008, 21:42

telewizje jako taką :P
Agi - 19 Lutego 2008, 21:44

jestem za
edit: żeby wątpliwości nie było - jestem za oprotestowaniem, najlepiej przez nieoglądanie, co praktykuję, telewizji jako takiej.
Za:
1/ przerywanie filmów reklamami
2/ kiepski program

Martva - 19 Lutego 2008, 21:59

Jak raz na jakiś czas postanawiam dać szansę telewizji, to trafiam na jakiś teleturniej. I początkowo mi się wydaje ze on jest tak dla dowcipu, jakiś skecz, czy coś, bo przecież niemożliwe żeby społeczeństwo zdurniało tak bardzo, żeby chcieć takiej rozrywki... Cóż.

Czasem słucham '1 z 10'. I prognozy pogody.
Więc nie wiem czy mogę protestować przeciw czemuś, co mnie nie dotyczy ;)

mBiko - 19 Lutego 2008, 22:02

Nie rusza mnie. Jak większość reklam.
Anonymous - 19 Lutego 2008, 22:03

Nie widziałam. Można gdzieś w sieci znaleźć?
Fidel-F2 - 19 Lutego 2008, 22:07

proszę bardzo

http://paulinawu.wrzuta.p...klama_fiata_500

Gwynhwar - 19 Lutego 2008, 22:11

Takie jakieś sentymentalne...
Anonymous - 19 Lutego 2008, 22:13

Nie rusza mnie. Tani chwyt marketingowy i tyle, ale robić od razu aferę? Jakby powiedział dalambert, kompleksy wyłażą. :twisted:
Adashi - 19 Lutego 2008, 22:20

Ciekawie zrobiona reklama, wcale mi nie przeszkadza, nie wiem o co ten nerw :|
Martva - 19 Lutego 2008, 22:28

No ale o co chodzi?

Kurczę, Adashi, no. Weź gdzieś napisz coś takiego żebym się mogła z Tobą pokłócić, bo mi gupio tak :|

dareko - 19 Lutego 2008, 22:30

Oblookalem. Gdzie moge oprotestowac ten protest?
Martva - 19 Lutego 2008, 22:32

Musisz stronę założyć, jak chcesz protestować przeciw protestom ;)
Anonymous - 19 Lutego 2008, 22:33

To jest zacna inicjatywa, podoba mi się. 8)
rysiull - 19 Lutego 2008, 22:34

nie tyka ........ :|
Adashi - 19 Lutego 2008, 22:39

Martva napisał/a
Kurczę, Adashi, no. Weź gdzieś napisz coś takiego żebym się mogła z Tobą pokłócić, bo mi gupio tak :|

No nie ma bata, ja po prostu jestem taki szczery chłopak :wink:

mad - 19 Lutego 2008, 22:47

Reklama może być. Grunt, żeby w związku z nią nie powstała nowa sejmowa komisja śledcza, bo wyszłoby, że te wszystkie wydarzenia były sfingowane, by do reklamy pasowały :mrgreen:
Rafał - 20 Lutego 2008, 07:34

Reklama jak to reklama, ni ziębi, ni grzeje. Z Fiata dawno się wyleczyłem, nadaje się toto wyłącznie do ciepłych krajów. Żaden model nie ma ogrzewania, wyłącznie atrapy :evil:
Czarny - 20 Lutego 2008, 08:24

KeniG napisał/a
równierz
:twisted:
rumeli - 20 Lutego 2008, 10:43

Ani ziębi, ani parzy. Reklamodawcy na pewno byliby szczęśliwi, gdyby powstał szum.
Iwan - 20 Lutego 2008, 10:54

nie rusza mnie to jakoś, ciekawe czy byłby ten szum gdyby papieża tam nie było?

a Czarny, zawsze protestuje po swojemu :D
Cytat



KeniG napisał/a:
równierz

_ :twisted: ________________

dzejes - 20 Lutego 2008, 10:58

No brawo, chętnie przyłączę się do kampanii reklamowej Fiata :roll:

Przecież to agencja reklamowa zmontowała ten protest.

Godzilla - 20 Lutego 2008, 11:27

Obrzydliwe to jest, i to już nie pierwszy raz, kiedy jedyna rada to nie zauważać, nie oglądać, nie komentować i NIE KUPOWAĆ.

Skodą jeździmy, jak w Jożinie z bażin. To je ono!

Ziemniak - 21 Lutego 2008, 00:24

Godzilla, Škoda jest najlepsza, opracowali jeden silnik i wystarczył im na 30 lat :mrgreen:
ZłomiarzUmysłów - 21 Lutego 2008, 09:47

dzejes napisał/a
No brawo, chętnie przyłączę się do kampanii reklamowej Fiata :roll:

Przecież to agencja reklamowa zmontowała ten protest.


I tu się mylisz.

Co do świata reklamy - jestem całkiem przekonana, że w świecie reklamy, inaczej niż w świecie gwiazd, ważne, co mówią a nie tylko to, że mówią.

Dla przykładu - rzecznik Fiata wypowiadając się dla TVN niby niechcąco wspomniał, że produkty tej firmy właściwie nie mają mocnych stron, które można by podkreślić w kampanii. Nie są ani niezawodne, ani eleganckie, ani tanie w eksploatacji, ani bezpieczne. No cóż, taki rozgłos wizerunkowi na pewno nie pomaga.

A swoją droga to ciekawe jak jednak ludzie są od siebie wzajemnie podobni. Na forum miłośników historii wszyscy się przyłączyli, a na forum jej antytezy - antyteza tamtej reakcji.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group