To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Wikipedia

mawete - 10 Grudnia 2007, 15:09
Temat postu: Wikipedia
Dobra.
Nadszedł czas, żeby założyć osobny dział dla Wikipedii.
Lubelszczyzna leży w Małopolsce... :mrgreen:
Takich kwiatków jest więcej - zapraszam do wstawiania :D

Fidel-F2 - 10 Grudnia 2007, 15:59

mawete, historycznie lubelszczyzna należała do Małopolski, gdzieś za Jagiellonów zaczeła sie wyodrębniać więc nie jest to aż taki kwiatek
mawete - 10 Grudnia 2007, 16:05

Fidel-F2: niestety nie masz racji :D o ile pamietam troszkę wcześniej się wyodrębniła.
Adanedhel - 10 Grudnia 2007, 16:06

mawete, zerknij sam :)
http://pl.wikipedia.org/w...5%82opolska.png
http://pl.wikipedia.org/w...ften_1-16_1.png

Gustaw G.Garuga - 10 Grudnia 2007, 21:14

Jak coś w Wikipedii jest nie tak, to od czego przycisk "Edytuj"? Osobiście kiedy widzę jakiś błąd, to w miarę możności go poprawiam.
elam - 10 Grudnia 2007, 22:04

eee a moje Bielsko-Biala gdzie lezy, hem? :D :D

Biala w Malopolsce, Bielsko na Slasku Cieszynskim, razem stanowia stolice Podbeskidzia, obecnie wcielonego do Gornego Slaska.

Fidel, mawete - odpuscie sobie. akurat podzial na regiony historyczne nie pokrywa sie z podzialem geograficznym i administracyjnym. no i historia - przesuwa granice non stop. wiec szukajmy innych kffiatkoff :D

Gustaw G.Garuga - 10 Grudnia 2007, 22:55

Przejrzałem (pobieżnie) historię edycji. Jeszcze dziś rano informacja o przynależności Lubelszczyzny do Małopolski była we wstępie do artykułu, teraz jest tylko w dziale Kategorie, co ma sens, biorąc pod uwagę historyczne związki tych regionów. Ktoś źle wpisał, ktoś poprawił, ot, cała Wikipedia. Nie widzę powodu do robienia afery :)
Urbaniuk - 10 Grudnia 2007, 23:10

Wiki nie ma się co czepiać. Według badań ma mniej błedów niż Britanica a to juz cos. Swoja droga w czasach burzy i naporu(a nie było to tak dawno) próbowałem dodac fakowy wpis i reakcja była natychmiastowa. :oops: Sam korzystam z wiki i w tych dziedzinach na których jakos tam się znam jest praktycznie bezbłedna.
ihan - 11 Grudnia 2007, 07:46

W dziedzinach powiedzmy biologicznych wikipedia tworzyła rzeczywistość alternatywną. piękny był wpis o chlorofilu, teraz już trochę poprawiony, bo znajomi zadziałali. W każdym razie każde zajęcia ze studentami zaczynamy od ostrzeżenia, żeby nie korzystali z wikipedii jako źródła pisząc sprawozdania. Dla własnego dobra.
Pako - 11 Grudnia 2007, 14:04

Ale taka jest idea wiki, żeby to własnie poprawić. I to jest piękne.
Sam się parę razy na jakąś pierdółkę natknąłem, wiedziałem, żę jest źle ale nie umiałem poprawić (nie szukałbym info o tym, jakbym wiedział :P ). Ale literówek parę poprawiłem itp. ;)
No i fakt, że jednak zdecydowana większośc jest tam poprawna. Tak przynajmniej jak przeglądam mi się wydaje.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group