To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Literatura - Tekst numeru 25 - głosujemy do 5 stycznia

MrMorgenstern - 26 Grudnia 2007, 21:46

Infernalizacja - punkt za klimat i za dopracowanie
Stara Gwardia - punkt taki lobbystyczny :) Barbarzyńca miał jaja na poczatku, później ma ich więcej jego oponent. Godzi się to tak? :P Musisz, Gustawie, dopracowac błędy i niescisłości o których wspomnieli Ci czytelnicy w tym wątku, żeby w anto juz ich nie było :!:


EDIT: Jakbyś dopracował, byłoby najwięcej punktów i przebiłbyś wszystkich w tym numerze :idea:

Gustaw G.Garuga - 26 Grudnia 2007, 22:16

Dzięki serdeczne za kolejną porcję komentarzy i głosów :)

Morgensternie, to, co Ty nazywasz "błędami i nieścisłościami", to IMO raczej kwestia indywidualnych gustów, interpretacji postaci i postrzegania gatunku. Zresztą dyskutowaliśmy o tym w moim wątku. A następny - nie zdradzę, czy odmienny koncepcyjnie! - tekst pt. "Trupi jad" już dawno czeka na dysku u NURSa i to on zdecyduje, kiedy rzucić go na pożarcie ;)

MrMorgenstern - 26 Grudnia 2007, 22:37

Jesteś jak zwykle pewny siebie, Gustawie, ale ja napisałem w EDICIE najwazniejszą rzecz (IMO rzecz jasna) - gdyby tekst był dopracowany, powałiłbys swych oponentów w głosowaniu na tekst miesiąca paluszkiem na łopatki! Taki tu potencjał, o! <pokazuje gest Kozakiewicza i oddala się oglądac Wielką Hece Bowfingera na TVNie>
Gustaw G.Garuga - 26 Grudnia 2007, 22:47

To nie jest pewność siebie. Wierzysz, że gdybym postać i fabułę skonstruował na innych zasadach, to cała pula byłaby moja? To dopiero pewność siebie i potęgi fantasy ;) Ale za słowa o potencjale dzięki. Mogę tylko prosić o cierpliwość i wiarę w naturalny bieg chronologii cyklu.

Niezorientowanych a zainteresowanych czytelników odsyłam do mojego wątku, gdzie niedawno toczyła się dyskusja na te właśnie tematy.

MrMorgenstern - 26 Grudnia 2007, 23:48

Wierzę. Ale nie mi tu roztrząsać szczegóły. Nie ja za to kasę biorę ;)
R2R - 27 Grudnia 2007, 00:08

Nie będę oryginalny - Struktura i Infernalizacja z wskazaniem na ten drugi tekst. :D
NURS - 27 Grudnia 2007, 00:15

Dzięki R2R, kto nastepny? Jeszcze 40-tki nie mamy.
banshee - 27 Grudnia 2007, 00:28

Krótko i na temat.
Infernalizacja. Po prostu wciągnęła. Duży plus.

edyta: ma punkt jak stąd do RM

NURS - 27 Grudnia 2007, 11:07

dzięki banshee, a punkty gdzie?
Agi - 27 Grudnia 2007, 22:27

Punkty dla Piechoty i Patykiewicza, na podium jeszcze Miszczak
NURS - 27 Grudnia 2007, 22:44

dzięki, Agi, zapraszam, zapraszam, kto nastepny?
ten numer był piekny taki,
że pokazał mu dwa ptaki (z dedykancją dla posłów PiS)

hrabek - 3 Stycznia 2008, 08:18

Nastepny ja. Patykiewicz - swietne opowiadanie, klimatyczne, sprawnie napisane i tematycznie oryginalne. Punkt!

Shorty slabe.

Miszczak - fajny pomysl, ale mocno rozczarowujace zakonczenie. W ogole do polowy bylo super, pozniej im dalej tym slabiej. Szkoda, bo potencjal byl niezly.

Juraszek - dobrze napisane, chociaz oryginalnosci w tym za grosz.

Piechota - byloby doskonale, gdyby nie brak zakonczenia. Czytalem i wciagalem sie w strukture, aby na koncu... nie dowiedziec sie co to. Autor nawet nie sprobowal znalezc rozwiazania, co poczytuje za ogromny minus (aczkolwiek mam nadzieje, na ciag dalszy - wyjasniajacy). Punkt za swietny klimat IT.

NURS - 3 Stycznia 2008, 11:53

dzięki hrabek, ktoś jeszcze mial w święta czas na lekturę?
Godzilla - 3 Stycznia 2008, 11:58

Po punkcie na Infernalizację i Strukturę. Czy wystarczy uzasadnienie, że mi się podobało?
Rafał - 3 Stycznia 2008, 12:34

Ja mam jeszcze zaległe pewne zdarzenie na Kaiser-coś-tam, ale na pewno jeden punkt pójdzie piechotą :wink:
NURS - 3 Stycznia 2008, 13:31

Fajnie by było poznać uzasadnienia waszych decyzji :-)
Ale i tak dziękuję, za kilka miesięcy pewnie będzie tylko surowa punktacja...
Rafał masz jeszcze bramkę numer dwa i trzy. Idź na całośc.

hrabek - 3 Stycznia 2008, 13:37

Co masz na mysli, ze za kilka miesiecy bedzie tylko surowa punktacja?
Godzilla - 3 Stycznia 2008, 13:38

Próbowałam poprzednio bawić się w uzasadnienia, ale marna ze mnie recenzentka. Poddałam się. Może wrócę do tego kiedyś, jak będę miała duuuużo czasu, mniej zmartwień, i będę mogła porządnie się wyspać a potem spokojnie porozkoszować się lekturą. Słowem na emeryturze :roll: :twisted:
Kruk Siwy - 3 Stycznia 2008, 13:39

A wnuki?
Obawiam się że jesteś typem człowieka który nigdy nie ma czasu...

Iwan - 3 Stycznia 2008, 13:40

prawdopodobnie chodzi o to że nie będzie opisowych recęzji co się podobało a co nie tylko same punkty
hrabek - 3 Stycznia 2008, 13:44

Hmm... moze i tak. Szczerze mowiac nie chce mi sie pisac wielkich elaboratow jak Anko (co nie znaczy, ze same elaboraty zle traktuje, bron Boze, chodzi mi po prostu o porownanie objetosci, nie gniewaj sie Anko). Poza tym jak sie wiecej napisze, to jest wiecej do czepiania, a ja nie za bardzo mam sile i checi na polemike z innymi forumowiczami, ktorzy potrafia sie czepiac kazdego slowa. Ale staram sie przynejmniej jedno dwa zdania napisac na temat tego, co mnie zaskoczylo, ujelo, albo wkurzylo w danym tekscie.
joe_cool - 3 Stycznia 2008, 14:56

nie przeczytałm jeszcze GGG, ale ponieważ nie zdążę do 5-go, to zagłosuję już teraz:

- Struktura - wciągnęło bardzo, brawa.
- Infernalizacja - ciekawe, też wciągnęło, więc też brawa.

Gustaw G.Garuga - 3 Stycznia 2008, 15:08

Czuję się dyskryminowany przez joe_cool :shock: :twisted:

Dziękuję hrabkowi za opinię - jednozdaniową, ale zawsze. Oby proroctwo NURSa się nie spełniło.

joe_cool - 3 Stycznia 2008, 15:18

Gustaw G.Garuga napisał/a
Czuję się dyskryminowany przez joe_cool

oj tam, od razu dyskryminowany od razu. numer 25 jest w domu, a ja jestem 350 km od domu. a chciałam zagłosować. no i tak wyszło.

hrabek - 3 Stycznia 2008, 15:26

GGG: czy to jakis maly przytyk z Twojej strony? Moge nieco szerzej, ale szczerze mowiac nie bardzo wiem, co napisac. Fajnie, ze bawisz sie w szyfrowanie nazw narodow, naprawde doceniam to, ale w tekscie nie zwracam na to uwagi. W tekscie to co wymysliles, nie rozni sie dla mnie niczym od Cymmerii, Hyperborei czy czego tam jeszcze. Sama historia jest bardzo conano-stereotypowa. Jest wiec dziewczyna, jest wielki barbarzynca i jest proste zadanie, ktore okazuje sie nie dosc, ze trudne, to jeszcze chronione nadprzyrodzonymi silami. Ktos juz tu wspominal o naduzywanym "barbarzynskim refleksie". Osobiscie traktuje to jako zart i dystans autora do swojej postaci, niemniej jednak powtarzajacy sie przy kazdej okazji zwrot draznil me oczy i zmysl estetyki - takie slowo wytrych, zeby autor nie musial uciekac w zbyt ekwilibrystyczne opisy walki, ot barbarzynskim refleksem sie wywinal i finito.
Opowiadanie dobrze sie zaczyna, zatrudnienie Cairena jako wykidajle w barze bylo interesujacym pomyslem. Rozwalenie polowy baru juz niekoniecznie, ale taki los barbarzyncy. Nie mam o to pretensji, chociaz mozna bylo to inaczej rozegrac (np. walka na zewnatrz i na koniec powrot z "misji" do oryginalnego zajecia). Co tam jeszcze... w zasadzie ciezko mi wiecej napisac, bo cala reszta byla dosc schematyczna.

Czy teraz lepiej?

Gustaw G.Garuga - 3 Stycznia 2008, 15:36

hrabku, żaden przytyk! Opinii wyrażonych explicite mało (spójrz wyżej), to i jedno zdanie doceniam. Ale za rozszerzenie dziękuję, bo uwagi interesujące :) Niech się inni też klawiatur imają. Nie po to piszę tych kilkadziesiąt tysięcy znaków, żeby czytelnicy skąpili mi potem choćby paru słów :wink:

joe_cool - tym razem daruję, ale następnym nie przyjmę takich usprawiedliwień do wiadomości :wink:

Tequilla - 3 Stycznia 2008, 15:41

A ja się boję. Bo to moje opko co pójdzie w następnym numerze też może się okazac schematyczne... :|
Kruk Siwy - 3 Stycznia 2008, 15:42

Tequilla, teraz się boisz?
Tequilla - 3 Stycznia 2008, 15:46

No... trochę.. :)
ale co ja poradze, że tak mi się ta historia ułozyła. Nie wymyślałem, taka miała byc i basta...
Licze na to, że jednak trochę swoje lęki wyolbrzymiam... :)

dalambert - 3 Stycznia 2008, 15:48

Kokiet i tyle. nie przejmuj się przeczytamy obsobaczymy i dobrze będzie , byle nastepne było :wink:
Tequilla napisał/a
Licze na to, że jednak trochę swoje lęki wyolbrzymiam...



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group