To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Mistrzowie i Małgorzaty - Adam Mrozek

rumeli - 25 Stycznia 2008, 14:38

Miałeś madzie coś napisać o szortach, podsumowanie. Śpisz, chłopie? :wink:
mad - 13 Marca 2008, 20:47

Postanowiłem jednak szerzej nie komentować, podsumowywać szortów. Szorty to tylko szorty, poczekajmy na coś większego. Do starych tekstów także nie ma co wracać.

Tylko krótka garść refleksji:

O ile pierwszy zestaw 4 szortów uzyskał względnie dobre recenzje i trochę głosów, dostało się solidnie "Kasjopei". W sumie dostało się za to, co było celem tekstu. Nie miał być to szort, którego zadaniem byłoby "powalenie". Pisałem go z myślą o pojawieniu się u czytelnika refleksji, jakiegoś przemyślenia. Fajnie, że ktoś to nawet zauważył:

Angelus napisała:
Cytat
Kasjopeja - zaintrygował mnie ten tekst, zaciekawił, zastanowił czyli sprawdził się.


O to właśnie chodziło. Mogłem spróbować zbudować mocne zakończenie, ale wtedy odbiór tekstu byłby właśnie na nie nastawiony. A tak być nie miało.
Co nie znaczy, że jestem z "Kasjopei" dumny. Ot, szorcik mający skłonić do chwili zadumy... i tyle.

mad - 30 Kwietnia 2008, 20:39

Tylko tak po cichutku, niezobowiązująco zachęcam do przeczytania mojego kolejnego już szorcika z najnowszego numeru (30). Aczkolwiek można też z tym szortem zapoznać się w stosownym wątku konkursowym.
mad - 21 Wrzeœśnia 2009, 23:48

Kto coś czytał, może ocenić. Ładna baza się stworzyła, chyba każdy publikujący się tu znalazł.

http://baza.fantasta.pl/autor.php?id=2144

mad - 19 Wrzeœśnia 2010, 14:53

Miło mi donieść, że moim szorcikiem, który ponad rok temu wygrał konkursik "Pistolety i róże" zainteresowali się Amerykanie :wink: . Został przetłumaczony i umieszczony tutaj:

http://www.raleighreview.org/Adam_Mrozek.html

W dziale "Contributors" jest też krótka notka po english :)

Redaktor strony poinformował mnie, że co jakiś czas wychodzi również wersja drukowana - nazwijmy to - zinu.

xan4 - 19 Wrzeœśnia 2010, 15:33

Fajnie, cieszę się, :bravo

Polskie szorty zdobywają świat :)

Chal-Chenet - 19 Wrzeœśnia 2010, 15:37

Wow, fajnie. :) :bravo
Agi - 19 Wrzeœśnia 2010, 15:43

mad, gratuluję! :D
Matrim - 19 Wrzeœśnia 2010, 18:46

mad, gratulacje! :) Po angielsku brzmi równie dobrze :)
Arya - 19 Wrzeœśnia 2010, 19:39

Gratulacje :bravo :bravo :bravo
shenra - 19 Wrzeœśnia 2010, 19:41

mad, gratulejszyn. Brzmi smakowicie.
terebka - 19 Wrzeœśnia 2010, 20:07

mad, przyczółek zdobyty, teraz zaatakuj bez pardonu :bravo :bravo :bravo
Stormbringer - 20 Wrzeœśnia 2010, 08:29

Fajna sprawa, gratulacje! Dobry szort wszędzie się wciśnie. ;)
Adon - 20 Wrzeœśnia 2010, 10:50

:bravo :bravo :bravo
Marcin Robert - 20 Wrzeœśnia 2010, 18:35

mad, gratulacje! :bravo :bravo :bravo

A wiesz, że ostatnio zastanawiałem się, czy jest możliwe, aby polski tekst wybił się w krajach anglojęzycznych, a tu taka niespodzianka! Czyli nie jest tak najgorzej z szansami polskich debiutantów. :)

Witchma - 20 Wrzeœśnia 2010, 18:56

mad, :bravo :D
Iwan - 21 Wrzeœśnia 2010, 18:00

mad, :bravo :bravo :bravo :D
mad - 24 Wrzeœśnia 2010, 22:46

Dzięki za słowa otuchy i pozytywne emotikony :bravo :wink: :bravo

Marcin Robert napisał/a
A wiesz, że ostatnio zastanawiałem się, czy jest możliwe, aby polski tekst wybił się w krajach anglojęzycznych, a tu taka niespodzianka! Czyli nie jest tak najgorzej z szansami polskich debiutantów. :)


Trochę przesadziłeś. Sama publikacja to jeszcze nie wybicie się. Ale cieszy to, że są ambitni ludzie poszukujący czegoś spoza kręgu anglojęzycznego.
Niewątpliwie mail od redaktora strony był miłą niespodzianką.

mad - 30 Czerwca 2017, 16:04

Taki mały eksperyment sobie zrobiliśmy z kolegami grającymi free jazz i szeroko pojętą muzykę improwizowaną (którą - nawiasem mówiąc - uwielbiam). Koledzy zaproponowali, aby połączyć muzyczną improwizację ze słowem. Zatem Oni grali, a ja do tego wybierałem parę zdań ze swoich tekstów. A potem wzajemnie się inspirowaliśmy - ja Ich muzyką, Oni - moim tekstem, którego wcześniej nie znali. I tak powstał efemeryczny kwartet. Oczywiście nie było mowy, aby przeczytać całe opowiadanie - nie miałoby to sensu. Wystarczyło kilka zdań.
W przytoczonym niżej fragmencie wybrałem fragmencik opowiadania "Ostra jazda" z NF (7/2004). Graliśmy to na koniec spotkania. póóóóźnym wieczorem i tylko wstępnie umówiliśmy się na coś kołyszącego. Ja wchodzę dopiero w 2. minucie, bo Koledzy szybko zaczęli grać, a ja szukałem stosownego fragmentu.
Wszystko bez prób - od razu na żywca.

Zespół & Jazz:
Marek Nowak - sax
Tomasz Mazurczak - kontrabas
Tomasz Bittner - perkusja

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group