To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Mechaniczna pomarańcza [film] - Filmowe pogotowie

Czarny - 27 Kwietnia 2009, 09:04

Langoliery nie maja nic wspólnego ze skokiem w czasie, a tamta scena niewiele mi mówi
Sandman - 27 Kwietnia 2009, 09:41

To miniserial Trójkąt, były 3 odcinki
http://www.filmweb.pl/f22...3jk%C4%85t,2005
http://www.imdb.com/title/tt0452573/

NURS - 27 Kwietnia 2009, 09:42

To chyba Triangle, trzyczęściowy. Pamiętam tę dziewczynkę zamienioną w staruszkę.
Czarny - 27 Kwietnia 2009, 09:46

Coś zaczynam kojarzyć :mrgreen: Nie wiem czy dobrze. Był taki miniserial "Trójkąt" oczywiście o trójkącie Bermudzkim. Przedsiębiorca mający sporą flotę handlową narzekał na spore straty przez ginące statki a poza tym zdaje się zaginął mu też brat. Grał go Sam Neill. Zebrał grupę ludzi (naukowców dziennikarza, kogoś w stylu jasnowidza chyba też) i zlecił im wytłumaczenie co się tam dzieje. Pamiętam, że jednym z wątków były problemy ratownika morskiego (Lou Diamond Philips) po wypadku z Greenpeacowcami wrócił do nieco odmienionej rodziny, miał chyba syna, którego wcześniej nie było.

To nie o to chodzi przypadkiem?????

Edit: widząc po postach, które pojawiły się w międzyczasie dobrze kojarzę :wink:

hrabek - 27 Kwietnia 2009, 09:47

A wy co, umówiliście się? :D
Zgaga - 27 Kwietnia 2009, 10:32

To może być to. Musze obejrzeć. Napiszę z jakim skutkiem. Dzięki.
ilcattivo13 - 23 Lipca 2009, 22:23

jakoś tak w latach 60-tych (czarno-biały film), w Polsce, nakręcono kilka ekranizacji opowiadań grozy E.A. Poe. Odcinki miały chyba niecałą godzinę długości. Ktoś może pamięta jak ta seria się nazywała i czy jest dostępna na DVD? Jeden z filmików znalazłem, to Beczka Amontillado z Franciszkiem Pieczką w roli Fortunato.
777temidaOK - 25 Lipca 2009, 03:14

Hej!

Może my mi pomożecie... co?

Chodzi tu o film i o aktora. Oglądałam to kilka lat temu, no może więcej niż kilka... :)
Był to pewnie film sf, jakiś facet wysoki napakowany blondyn po 50-ce ubrany raczej niechlujnie w stylu "Wodnego świata" pomógł czy uratował od czegoś małą dziewczynkę i tak z nią dalej wędrował po jakimś mieście chyba. Ona się (chyba) go z początku bała, nie pamiętam kogo tam ten aktor grał mutanta czy potwora a może zwykłego oprycha, w każdym bądź razie twarz miał ludzką i ciało też - nie jak Worf :) ale się ta mała go bała... chyba nie ważne. Cały film nie obejrzałam więc bądźcie wyrozumiali he he...

Może to wam bardziej pomoże: aktor (USA, blondyn, krótkie włosy, po 50ce, barczysty) ten należy raczej do mniej urodziwych, z twarzy przypomina goryla lub człowieka pierwotnego (SERIO nie przesadzam!!!) i przez to gra raczej złych.

Znacie tytuł tego filmu lub nazwisko faceta?

Zgaga - 25 Lipca 2009, 12:25

ilcattivo13 napisał/a
jakoś tak w latach 60-tych (czarno-biały film), w Polsce, nakręcono kilka ekranizacji opowiadań grozy E.A. Poe. ..

A nie chodziło o cykl kilkunastu nowel Opowieści niesamowite, m. in.:
Theophile Gautier - "Awatar, czyli zamiana dusz"
Prosper Mérimée - "Błękitny pokój"
Oscar Wilde - "Duch z Canterville"
Oscar Wilde - "Zbrodnia lorda Artura Savile'a"
Edgar Alan Poe - "Beczka Amontillado"
Edgar Alan Poe - "Bicie serca"
Edgar Alan Poe - "System"

Jakieś 2-3 lata temu wznawiali w TVP, ale na DVD nie widziałam.

dalambert - 25 Lipca 2009, 13:33

Zgaga, bardzo dobra wyliczanka, w tych latach TVp miała parę serii / nie seriali/ realizacji opowiadań klasyki światowej i polskiej w znakomitych obsadach ot;
Wystrzał Antczaka
Córka poczmistrza / reż. nie pamiętam - google/
I Znakomite Polskie Opowieści Niesamowite w których rozmaici potępieńcy odwiedzali Pana Kazimierza Rudzkiego i swe kłopoty mu powierzali.
Szczególnie pamiętne Ja gorę

777temidaOK - 25 Lipca 2009, 17:46

OK. Już nie musicie silić waszych szarych komórek ;P:

Tak mi przyszło do głowy ze skoro wygląda jak człowiek pierwotny lub małpa to może grał w "Walce o ogień".Ten film kiedyś tam oglądałam ale nic z twarzy aktorów nie kojarzę a tu nagle patrzę w internet i buch to on RON PERLMAN! He He! :lol:

Dunadan - 25 Lipca 2009, 17:52

777temidaOK, Miasto Zaginionych Dziedzi to jeden z najlepszych filmów Sci-fi jakie widziałem - i jeden z najbardziej niedocenionych... :-/
777temidaOK - 25 Lipca 2009, 18:05

Dundan, Tak to ten film! :bravo

Chciałabym go kiedyś jeszcze obejrzeć tym razem do końca. Ale tv nie kwapi się do powtórek dobrych filmów. :(
Swoją drogą, taki gościu a ma taką długą filmografię ;P:

Dunadan - 25 Lipca 2009, 18:07

777temidaOK, polecam ci jeszcze Delikatesy tego samego reżysera ( jean-Pierre Jeunet ). Ten sam gościu nakręcił zresztą czwartego Obcego - wszystkie filmy w tym samym dziwnym, ponurym klimacie w ciepłych barwach...

PS: Amelia też jego ;-)

ilcattivo13 - 25 Lipca 2009, 19:37

Zgaga, dalambert - dzięki za pomoc :D

Rozpoczynam poszukiwania :)

Szara opończa - 11 Sierpnia 2009, 13:29

film nie branzowy
na pewno brytyjski, gra w nim ten koles ktory byl tlumaczem Toma Kruza w ostatnim samuraju (gra perkusiste chyba)
o kapeli rockowej ktora reaktywuje sie po latach, maja haluniarskiego wokaliste (gral wampira w underworld), jezdza autobusem po Beneluxie chyba, a na sam koniec dolacza do nich dawny gitarzysta..
troche dobrej muzy i fajny klimat, lecialo kiedys na tvn 7...

baranek - 11 Sierpnia 2009, 13:31

Dunadan, jeśli ci chodzi o Delicatessen [nie wiem jak to się pisze] to rzeczywiście, kwasik jakich mało. polecam również.
Stormbringer - 11 Sierpnia 2009, 13:48

Szara opończa, pytasz o Still Crazy. Po naszemu: "Szalona kapela".
Szara opończa - 11 Sierpnia 2009, 14:24

jes aj du
senk ju

Stormbringer - 11 Sierpnia 2009, 14:33

Jor łelkam.
Memento - 20 Sierpnia 2009, 22:00

Tero jo. Nie wiem o tym filmie absolutnie nic, nawet nie guglam, bo pamiętam dwie sceny, i to z telefizyjnego trailera. Chodzi o ludzia, który miał coś w rodzaju władzy nad elektrycznością i robił z niej użytek raczej nie taki jaki powinien.



^^"

ilcattivo13 - 26 Sierpnia 2009, 18:15

"Kosiarz umysłów" ?
Był też kiedyś jakiś niskobudżetowy horror o facecie co z gniazdka wyłaził i "ludziów trupił", ale tytułu nie pomnę.

Stormbringer - 26 Sierpnia 2009, 18:19

Było coś takiego jak "Shocker" Wesa Cravena. Może o to chodzi?
Memento - 26 Sierpnia 2009, 19:53

Nie, nic z tych rzeczy. Mogę jedynie opisać kadr, jaki zapamiętałem. Noc, na jej tle odcina się ciemniejsza postać, jej oczy się świecą. ^^"
NURS - 26 Sierpnia 2009, 20:04

bylo jeszcze coś takiego:
http://www.imdb.com/title/tt0095924/

Memento - 5 Wrzeœśnia 2009, 18:52

To też nie to; film wyglądał mi na nakręcony w latach 1991 - 2005. 2006 max.
Chal-Chenet - 6 Wrzeœśnia 2009, 22:09

Nie tyle, że pogotowie, co jestem ciekawy czy ktoś widział film "Righteous Kill". Pacino i De Niro razem na ekranie, nie za często się to zdarza, jestem ciekawy jak wyszło. Oglądał ktoś? Warto?
Virgo C. - 6 Wrzeœśnia 2009, 23:40

Ponoć nędzne popłuczyny po Gorączce :|
Sandman - 7 Wrzeœśnia 2009, 00:22

Nie warto.
Słowik - 7 Wrzeœśnia 2009, 09:20

Hydrozagadka.
Brakuje mi tam jednej sceny/kawałka filmu.
Scena n:
As z taksówkarzem ruszają z przejazdu kolejowego do baru "Pod Złotym Leszczem".
Scena n+2:
Wchodzą do baru, taksówkarz ma rękę na temblaku i mówi, że szkoda mu straconego samochodu.

Czy wie ktoś coś o scenie n+1?



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group