To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - PAJACYK

dzejes - 13 Wrzeœśnia 2007, 00:28

Cóż powiedzieć. Wątek ma bardzo a propos temat...
Agi - 13 Wrzeœśnia 2007, 08:43

Klikamy
Dabliu - 13 Wrzeœśnia 2007, 10:09

Ja zazwyczaj klikam zaraz po północy, żeby nie zapomnieć zrobić tego następnego dnia :)
Rafał - 13 Wrzeœśnia 2007, 10:23

W szkole moich bąków pajacyk funduje kilkanaście obiadów dzieciakom, które inaczej by nie jadły.
Zatem klik :D

Hubert - 13 Wrzeœśnia 2007, 12:28

Tak na dobrą sprawę, nie wiem co to jest prawdziwy głód, ale nie chcę wiedzieć. Już wegetowanie na zupkach chińskich wydaje mi się straszne, więc...
<Klik>
Postaram się klikać regularnie (tzn w tych dniach, w których siądę do komputera ;) )

GAndrel - 13 Wrzeœśnia 2007, 13:42

A ja zaraz pewnie albo dostanę ostrzeżenie, albo rozpocznę dyskusję a akcjach charytatywnych w ogóle. ;)

Z zasady nie uczestniczę bezpośrednio w akcjach, których celem jest zbieranie pieniędzy na zadania, które finansowane są także z budżetu państwa. Zakładam, że płacąc podatki już i tak finansuję te zadania.

Dabliu - 13 Wrzeœśnia 2007, 13:53

Jesteś po prostu socjalistą, a socjalizm oddala od człowieka, zamieniając go w numerek statystyczny ;P:

Głodne dziecko, to głodne dziecko, GAndrelu.
Wystarczy kliknąć.

GAndrel - 13 Wrzeœśnia 2007, 13:56

Dabliu napisał/a
Jesteś po prostu socjalistą, a socjalizm oddala od człowieka, zamieniając go w numerek statystyczny ;P:


Jestem liberałem (chyba ;)). Gdybym żył w kraju liberalnym to bym w akcjach charytatywnych się udzielał. Ale żyję w socjalistycznym, więc płacę wysokie podatki.

Dabliu - 13 Wrzeœśnia 2007, 14:02

Ale kliknąć możesz, prawda? W końcu nic Cię to nie kosztuje. Zapewniam Cię, że głodne dzieci mają w d****, w jakim ustroju żyją. Takie akcje, jak Pajacyk, to nie miejsce na demonstrowanie swoich poglądów politycznych. Po prostu klikasz i już, a jakieś dziecko dostanie obiad. Przecież one nie są winne temu, że politycy, zamiast dać im papu, za nasze podatki kupują sobie czekoladę i koniak do gabinetu.
ihan - 13 Wrzeœśnia 2007, 14:04

Dabliu, GAndrel napisał jasno, że nie chce brać udziału i nie chce zaczynać dyskusji, chyba ma do tego prawo? I chyba nie chodzi o to by zmuszać i szantażować innych, ale do dania szansy, by wzięli udział, ale to już ich własna decyzja.
Dabliu - 13 Wrzeœśnia 2007, 14:09

Ihan, a ja chcę Go przekonać, by jednak kliknął. Chyba mam do tego prawo?
Bo na niczym innym mi nie zależy.

Edit: GAndrel nigdzie nie napisał, że nie chce zaczynać dyskusji...

GAndrel - 13 Wrzeœśnia 2007, 14:22

Kliknięcie też mnie coś kosztuje.

Pójdę na kompromis. Klikać nie będę, a w przyszłym roku 1% mojego podatku dam dla Polskiej Akcji Humanitarnej. I tak będzie to w jakimś stopniu złamanie mojej zasady niefinansowania socjału.

Co jesteście w ogóle gotowi finansować w ramach akcji charytatywnych?

ihan, nie napisałem, że nie chcę. Napisałem, że co najwyżej rozpocznę. Jeżeli dyskusja się rozwinie któryś moderator na pewno zrobi to co trzeba. ;)

agnieszka_ask - 13 Wrzeœśnia 2007, 14:28

GAndrel napisał/a
Co jesteście w ogóle gotowi finansować w ramach akcji charytatywnych?

osobiście, bardzo wiele i nie ma dla mnie znaczenia, czy pomagam dziecku, czy o pomoc prosi dorosły.
wysyłam smsy, wpłacam 1%, licytuje na aukcjach
jeśli uważam, że cel jest słuszny, to ręka mi nie zadrży :)

Agi - 13 Wrzeœśnia 2007, 14:38

Uważam, że akcja "Pajacyk" jest pożyteczną i uczciwą transakcją. Posiłki dla dzieci opłacają reklamujący się na tej stronie, którzy płacą za to, że po kliknięciu oglądamy logo ich firmy.
A 1% na wybraną organizację też przekazuję, w moim przypadku jest to Fundacja prowadząca Warsztaty Terapii Zajęciowej w naszym mieście.

Czarny - 13 Wrzeœśnia 2007, 14:42

Z tym PAJACYKIEM jest jakiś przekręt :wink: Sponsorzy płacą za reklamę, którą oglądają klikacze
Czy cena za reklamę jest uzależniona od ilości kliknięć? - to raz
Ten sam ciąg sponsorów widać przed i po kliknięciu, to po co się klika (patrząc od strony sponsora). nieklikacze widzą to samo co klikacze. Ktoś to może wyjaśnić?

Pako - 13 Wrzeœśnia 2007, 14:46

To jest tak, zę te firmy z własnej woli płacą za każde kliknięcie. Ilość kliknięć jest zliczana i potem firmy za to płacą. że przed i po widać ich ciąg - kwestie reklamy, reklamują się dwa razy :P Reszta to dobra wola.
Czarny - 13 Wrzeœśnia 2007, 14:48

Ale po co to zliczanie, skoro czy klikniesz czy nie zobaczysz to samo. To sensowniej byłoby zliczać wejścia na stronę.
dzejes - 13 Wrzeœśnia 2007, 14:49

Matko Boska! Czarny złamał System! ;P:
Słowik - 13 Wrzeœśnia 2007, 14:52

Ja w ogóle nie widzę, bo blokuję skrypty javy na tej stronie. A i tak klikam, who cares... Wystarczą mi np. słowa Rafała, że w szkołach to działa.
dzejes - 13 Wrzeœśnia 2007, 14:53

Bardzo dobrze działa. Działałem w PAHu, mój dobry przyjaciel jeździł na kontrole po szkołach - naprawdę warto wspierać.

EDIT: GAndrel - to, co piszesz się kupy nie trzyma. Właśnie wspieranie sektora NGO i umożliwianie mu przejmowania coraz to nowych zadań prowadzi do liberalizacji państwa i ustroju w nim panującego. Ty mówisz - kupcie mi samochód, a zrobię prawo jazdy, a to nie tak działa, sorry.

GAndrel - 13 Wrzeœśnia 2007, 14:56

Rzeczywiście to klikanie nic by mnie kosztowało. :D Tylko początkowy wkład jakiś taki wysoki. :/ Napisać skrypt, który wgetem będzie pobierał www.pajacyk.pl/zlicz.php i wrzucenie go do crona, żeby odpalał się raz dziennie bez mojej wiedzy. Hmm... ale czy to by się liczyło?
Agi - 13 Wrzeœśnia 2007, 15:00

GAndrel, klikamy na dziesiątki mniej lub bardziej ważnych linków, czy jeszcze jeden jest problemem?
GAndrel - 13 Wrzeœśnia 2007, 15:06

Jak sama zauważyłaś klikamy w "mniej lub bardziej ważne" linki. Są one potrzebne do poruszanie się w Internecie. I po to klikam linki. Żeby przeczytać to co za nimi jest. Żadnego linku nie szukam tylko po to żeby w niego kliknąć.
Agi - 13 Wrzeœśnia 2007, 15:08

GAndrel, nie bądź taki oszczędny w klikaniu :D
Dabliu - 13 Wrzeœśnia 2007, 15:50

Czarny, ten Pajacyk rzeczywiście podejrzany... może lepiej na wszelki wypadek nie klikaj :wink:

GAndrel, zakładam, że po 1. nigdy nie doświadczyłeś głodu, i po 2. nie masz dziecka. Zapewniam Cię, że gdybyś spełnił zarówno jedno jak i drugie, nawet byś się nad tym głupim kliknięciem nie zastanawiał ;P:

GAndrel - 13 Wrzeœśnia 2007, 17:20

Taka prymitywna socjotechnika to nie do mnie. ;P:
Dabliu - 13 Wrzeœśnia 2007, 17:37

Ja nie wiem, co to socjotechnika :? Ja chłopek-roztropek po podstawówce... ;P:
elam - 13 Wrzeœśnia 2007, 18:22

a ja klikam, bo wiem, ze te pieniadze naprawde zmieniaja sie w obiady dla dzieci.

pieniadze darowane Unicef-owi zmieniaja sie w znacznej czesci na nowe gabinety i samochody...
niewazny ustroj, reklama - ci sponsorzy pewnie tez sobie odpisuja od podatku jakas pokazna kwote za to, ze sponsoruja Pajacyka. ale jakie to ma znaczenie dla dziecka, ktore dostanie obiad? no jakie??? .....

Dabliu - 13 Wrzeœśnia 2007, 19:02

Właśnie, Elam prawdę gada :bravo
GAndrel, paskudnik i cynik z Ciebie ;P:

Fidel-F2 - 13 Wrzeœśnia 2007, 19:28

klik


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group