To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Summa Technologiae - kryptozwierzaki

Słowik - 31 Sierpnia 2007, 12:50

To znaczy, że dobrze się maskuje.
ocset - 31 Sierpnia 2007, 18:17

hint dla mądrali: paję...
Słowik - 1 Wrzeœśnia 2007, 11:08

No proszę, otwieram dzisiaj GW i widzę zdjęcie wrzucone tutaj przez ocseta. Pod zdjęciem czytam:
Cytat
W Parku Narodowym Jeziora Tawakoni w amerykańskim stanie Teksas strażnicy leśni natknęli się na olbrzymią pajęczynę (...) Naukowcy sądzą, że ta niezwykła sieć to dzieło milionów małych pająków, które z niezrozumiałych przyczyn postanowiły połączyć siły (...)

Tomcich - 2 Wrzeœśnia 2007, 15:22

Istnieje gatunek pająków, które współpracują ze sobą, tworzą jedną, złożoną sieć i polują razem. Pajączki są malutkie i taka współpraca pomaga im łowić znacznie większe od siebie owady. Nic więc nowego by w tym nie było, takie coś jest znane w naturze może jedynie miejsce występowania jest inne.
Fidel-F2 - 2 Wrzeœśnia 2007, 15:26

albo skala
ocset - 5 Wrzeœśnia 2007, 18:22

Tomcich napisał/a
Istnieje gatunek pająków, które współpracują ze sobą, tworzą jedną, złożoną sieć i polują razem. Pajączki są malutkie i taka współpraca pomaga im łowić znacznie większe od siebie owady.


podobnie jak termity tylko jak one się z sobą komunikują?

poza tym ciekawe, że tych współpracujących z sobą pajączków nikt na oczy nei widział.

Robert MW - 6 Wrzeœśnia 2007, 09:38

Ależ widział, oglądałem o nich jakiś czas temu program na Discowery, więc myślę, że można je spokojnie usunąć z listy kryptozwierzaków :D Tak między nami, niesamowicie wyglądało, gdy horda mikropajączków rzuciła się na pasikonika, którego im wrzucono do sieci (bo jakoś nie wierzę, żeby akurat sam wpadł, gdy kamerzysta był pod ręką ;P: ) Na razie chyba nie wiadmo, czy mają jakieś bardziej skomplikowane formy komunikacji, czy też po prostu zbiegają się wszystkie w miejsce, gdzie czuja drgania sieci. Gdyby dać im x milionów lat czasu, mogłyby rozwinąć się w ciekawą społeczność owadów.
Haletha - 6 Wrzeœśnia 2007, 16:23

A póki co mogą stanowić przedmiot literackiego zainteresowania pisarzy SF:)

E, też już było.

dzejes - 7 Wrzeœśnia 2007, 00:40

Robert MW napisał/a
... mogłyby rozwinąć się w ciekawą społeczność owadów.


No żeby pająki rozwinęły się w ciekawą społeczność owadów, to przede wszystkim trzebaby zmienić systematykę ;P:

Robert MW - 7 Wrzeœśnia 2007, 00:52

Ech, do licha. Pourywałoby im się po dwie nózki i byłyby owady jak cza ;P:
Fidel-F2 - 7 Wrzeœśnia 2007, 01:05

a jakby sie wyrwało po sześć to może i naczelne
Tequilla - 7 Wrzeœśnia 2007, 11:46

Sadyści jesteście :)
Robert MW - 7 Wrzeœśnia 2007, 11:51

Ewolucja wymaga poświęceń :mrgreen:
Fidel-F2 - 7 Wrzeœśnia 2007, 20:08

to reczej by była rewolucja
Tequilla - 12 Wrzeœśnia 2007, 09:58

Przypomniało mi się to co czytałem w "Zyciu Pi" - ksiązka jest ponoć napisana na podstawie prawdziwych wydarzeń. Mi konkretnie chodzi o fragment dotyczący wyspy surykatek. Dla tych którzy nie czytali - bohater dryfuje po Oceanie Spokojnym w jednej szalupie z tygrysem bengalskim. Pewnego dnia trafiają na wyspę, która również zdaje się dryfować - wyspę zamieszkują miliony surykatek. Pozornie wszystko wydaje się w porządku, poza tym, że bohater zauważa, iż nocą wszystkie zwierzaki chowają się na drzewa. Potem okazuje się, że wyspa wytwarza warstwę naturalnego, bardzo mocnego kwasu, który rozpuszcza ryby, trafiające z oceanu do znajdujących się w jej głębi oczek wodnych - skąd nie mogą się już wydostać. Tymi własnie rozpuszczonymi rybami, żywią się rośliny i surykatki. ( wewnątrz "owocu" jednego z drzew bohater z przerażeniem odkrywa kość)
Brzmi, jak fantasmagoria, ale, jak mówię, ponoć książka oparta jest na faktach. może trochę niejasno to przedstawiłem ( w razie czego odsyłam do lektury, bardzo dobra powieść).
Ale mam pytanie. Czy gdzieś słyszeliście wcześniej o takim fenomenie?

Haletha - 21 Wrzeœśnia 2007, 21:24

Czy wiedźma na miotle ujdzie za kryptozwierzaka?;)

http://www.dziennik.pl/De...ArticleId=34455



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group