To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Mistrzowie i Małgorzaty - Piotr Boruch

Agi - 16 Stycznia 2010, 15:31

Ziuta, gratuluję!
Ziemniak - 16 Stycznia 2010, 16:10

:bravo :bravo :bravo Ziuta, świetne :D
Gustaw G.Garuga - 16 Stycznia 2010, 16:44

Och, Ziuta.
joe_cool - 16 Stycznia 2010, 20:13

A co to za afera była, że się tak zainteresuję?
Chal-Chenet - 16 Stycznia 2010, 21:31

Zaczęło się od tego: http://carpenoctem.pl/wor...-drzewa-crossa/
joe_cool - 16 Stycznia 2010, 22:24

senkju za linka, już się wczytuję :)
ilcattivo13 - 16 Stycznia 2010, 22:53

Kapitalne! :bravo
agrafek - 17 Stycznia 2010, 14:10

Przeczytałem. Absolutna rewelacja :bravo :bravo :bravo . Jeszcze trochę i pierwszy pobiegnę kupić "Dzieła Zebrane" :!:
Hubert - 17 Stycznia 2010, 14:44

Ano, puenta przednia.
mBiko - 17 Stycznia 2010, 20:04

Oplułem monitor, świetne.
Ziuta - 18 Stycznia 2010, 17:26

Dziękuję strasznie za wszystkie miłe słowa. Serce od tego rośnie :)
Hubert - 19 Stycznia 2010, 16:40

A Ty byś podjął rękawicę rzuconą na PW, a nie na laurach spoczywał ;-)
Navajero - 19 Stycznia 2010, 16:43

Dobre, uśmiałem się :bravo
Ziuta - 19 Stycznia 2010, 16:45

Ja myślałem, że to tylko koleżeńska uwaga ;P:
Fakt, w temacie o Subiektywnym Podsumowaniu 2009 niezręcznie rozdzieliłem literaturę od fantastyki. Mea culpa. Następnym razem poprawię: fantastyka oraz literatura niefantastyczna.

No chyba, ze chodzi ci o tę drugą PW, którą dostałem dzisiaj. Ale skąd miałbyś wiedzieć. Chyba, że jej autor się gdzieś wygadał... ale nie sądzę. Fakt faktem - dostałem PW i się bardzo ucieszyłem. Samoocena mi podskoczyła na trzy na szynach.

Hubert - 19 Stycznia 2010, 17:12

Przecież nie wyzywam Cię na ostre :mrgreen:
Witchma - 20 Stycznia 2010, 09:14

Wreszcie przeczytałam :D :bravo Super!
xan4 - 30 Kwietnia 2010, 19:24

Ziuta, w najnowszym Czasie Fantastyki zalinkowany jest Twój wyczyn z Esencji :D
Ziuta - 1 Maj 2010, 08:38

Serio? A w jakim kontekście? Pozytywnym, mm nadzieję.
Trzeba będzie kupić. :D

Ziuta - 30 Lipca 2010, 00:52

Kupiłem i przeczytałem. Papier mnie zauważył. :)

Wyjdzie, że się lansuję. Otóż pracuję nad tekstem, czymś w rodzaju leksykonu albo małej encyklopedii, w której hasło po haśle tłumaczyłbym who is who (oraz what is what) w polskiej fantastyce. Taki rodzaj bryka dla laików chcących dowiedzieć się czegoś więcej. Oczywiście na wesoło. Ufam, że skoro zadeklarowałem się oficjalnie, doda mi to sił i motywacji do przyspieszenia i ukończenia roboty.

Na ten moment spisałem hasła: Brodaty a gruby, Fentejzi & Fajans Fikszyn, Mormac Kenkarthy, Jacek Komoda, Lewicowiec, Lewicowość, Prawicowość, Stara dobra fantastyka, Jacek Stukaj, Icek Szabas, Wit Świstak, Tercet fantastyczny. W kolejce wiele innych.

Agi - 30 Lipca 2010, 02:21

Ziuta, zaciekawiłeś mnie zapowiedzią encyklopedii, nie czuję się wprawdzie laikiem, ale wiedzy nigdy za dużo, a dodając do wiedzy Twoje poczucie humoru można otrzymać fajną lekturę.
Gdzie będziesz to publikował?

Ziuta - 30 Lipca 2010, 07:46

Nie mam pojęcia, zobaczę, jak skończę. Jak nikt nie będzie chciał, to wykrzyczę znad urwiska :D
Dabliu - 30 Lipca 2010, 13:05

A mógłbyś rzucić jakąś zajawką? Kilka haseł na zachętę... 8)
Adon - 30 Lipca 2010, 13:07

Ale artykuł o KTL zrób na poważnie, jego nie przebije nic wymyślonego. :wink:
Ziuta - 30 Lipca 2010, 13:13

tego hasła obawiam się najbardziej ;P:

Dabliu, z dzisiaj rana:

Fentejzi & Fajans Fikszyn – nowy magazyn o literaturze fantastycznej. Miesiąc opóźnienia: >>W środę byłem na BookConie, mojej ulubionej literackiej imprezie w Lancastershire. Przywiozłem skrzynkę żubrówki. Grubo było. China Mieville grał na gitarze i śpiewał protest-songi, Ted Chiang mieszał driny, a Kelly Link tańczyła na stole<<. Dwa miesiące opóźnienia: >>Właśnie wróciłem z Nowego Jorku. Miałem być na finale ligi, ale ponieważ grali Red Socksi, jak na złość zabrakło biletów. No to wbiłem się na chatę do Pynchona. Nie było problemu, bo przyniosłem dwa sześciopaki Żywca. Oglądało się świetnie, Thomas kupił z honorariów nową plazmę. Specjalnie na mecz. Mam zdjęcie jak się pomalowaliśmy zawartością kosmetyczki pani Pynchonowej w barwy Redsów, ale Thomas prosił, bym się z tym tak nie obnosił, więc świnią nie będę i zamilknę taktownie<<. Trzy miesiące opóźnienia: >>Kochani! Weźcie przestańcie narzekać. Nie jesteśmy dostawcami literackich parówek, żeby co poniedziałek rano zajeżdżać pod Biedronkę z nowym towarem. Chcemy Wam, kochani, zaprezentować ekologiczną szynkę z najlepszej jakości literackiego żywca. Bacigalupi, R.R. Martin, Garth Nix. W ogóle to powinniście się cieszyć, że chce nam się regularnie zwozić te paręnaście funtów anglosaskiej fantastyki i wbić je w Wasze kontynentalne, fabrycznie (nieprzypadkowe użycie słowa) zakute, metryczne łby<<. Cztery miesiące opóźnienia: >>Ja nie rozumiem, czego ode mnie chcecie. Wiem tyle, co wy. Naczelnego widziałem raz w życiu. To było straszne. Wieźli mnie dokądś, trzy godziny w bagażniku poloneza z workiem na głowie. Potem powlekli mnie do jakiejś hali fabrycznej, więcej nie zauważyłem, bo było ciemno. W środku był facet w mundurze NKWD, świecił mi żarówką energooszczędną po oczach i kazał podpisać zeznanie, że jestem sekretarzem redakcji F&FF, a jak nie, to rozstrzelają, a potem ześlą do kopalni uranu<<.

edit: kilka zauważonych podczas przeklejania błędów

Rafał - 30 Lipca 2010, 13:29

:mrgreen: :bravo
Fajne to!

Agi - 30 Lipca 2010, 13:37

Ziuta, pisz dalej. Koniecznie! :bravo :mrgreen:
dalambert - 30 Lipca 2010, 13:44

Ziuta, :bravo i do roboty, na pola , na pola rumaki stalowe....
xan4 - 30 Lipca 2010, 13:49

Ziuta, rewelacja, teraz czekamy na komentarz mc :mrgreen:
Witchma - 30 Lipca 2010, 13:56

Ziuta, niesamowite, ale udało Ci się poprawić mi humor :mrgreen: :bravo
Dabliu - 30 Lipca 2010, 15:05

Super :bravo tylko warto zaznaczyć, że o ile ostatni cycacik od mc, o tyle dwa pierwsze (z wojażów), to już KoWalewski, a trzeci od Mateuszka :)


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group