To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Ludzie z tamtej strony świata - Jakub Małecki

Kuba - 13 Stycznia 2011, 12:24

Ano doczekaliśmy, ale łatwo nie było :mrgreen:
Magnis - 13 Stycznia 2011, 14:58

Cieszę się bardzo bo Błędy i Przemytnik cudów były fajnie.Jak gdzieś znajdę u siebie to przeczytam :) .Gratulacje :D .
shenra - 13 Stycznia 2011, 18:54

Dzisiaj nie kupiłam, bo jak palant wyszłam z domu bez pieniędzy, ale przy następnej wizycie w mieście na pewno zorganizuję sobie jeden egzemplarz 8)
shenra - 14 Stycznia 2011, 21:08

Dżozefa w księgarniach brak. Przynajmniej na razie. :(
Martva - 14 Stycznia 2011, 21:31

I przynajmniej w dwóch ;)
shenra - 14 Stycznia 2011, 21:35

Ale w tych dwóch powinny akurat być :mrgreen:
Martva - 14 Stycznia 2011, 22:12

A to fakt :)
Kuba - 17 Stycznia 2011, 09:53

No tak, nigdzie jeszcze nie ma. Podobno chodzi o VAT i jakieś zamieszanie z nim związane, natomiast dużo bardziej prawdopodobnym wydaje mi się spisek ciemnych mocy, których nadrzędnym celem jest uprzykrzanie mi życia.
shenra - 17 Stycznia 2011, 11:43

Kuba, to ja się zdecydują, którą ścieżkę Mocy wybrać, to daj znać.
Chal-Chenet - 17 Stycznia 2011, 12:22

Zawsze możesz nam podesłać egzemplarze autorskie. :twisted:
Kuba - 25 Stycznia 2011, 10:40

Chal-Chenet, nie znam adresów :D

Są już pierwsze recenzje książki:

Dziennik
http://carpenoctem.pl/wor...tajcie-conrada/

Onet.pl
http://czytelnia.onet.pl/0,1636148,1,artykuly.html

Gazeta Wyborcza
http://wyborcza.pl/1,7524...ht=20&width=120

Chal-Chenet - 12 Lutego 2011, 00:49

Dżozef przeczytany.
Książka dobra. A właściwie tylko dobra. Ale to autora wina, że tak to odbieram. Jak się napisze opowiadanie pokroju "Każdy umiera za siebie", doskoczyć do tej poprzeczki jest ciężko. A rzeczone opowiadanie to moim zdaniem coś znakomitego, dlatego tak trudno je przebić.
Jednakowoż, jak już wspomniałem, "Dżozef" jest książką dobrą. Znowu czyta się szybko i łatwo, autoru, operujesz językiem pisanym w sposób bardzo dobry. Postaci jak żywe, poza tym parę świetnych pomysłów (zwłaszcza z życia Stacha).
Po raz kolejny pochwalę też przekonujące opisywanie ludzkich emocji.
Do reszty mnie "Dżozef" nie porwał, i dlatego piszę o nim jedynie jako o książce dobrej, ale w zasadzie poza tym, wielu minusów nie podam.
W skali 1-10 mocna 7.

Tequilla - 12 Lutego 2011, 09:28

A czemu do jasnej ciasnej ja wciąż nie mogę znaleźć "Dżozefa" w empiku? Źle szukam, czy jeszcze nie ma? Kuba zrób rozpierduchę! ;)
Fidel-F2 - 12 Lutego 2011, 09:32

Chal-Chenet napisał/a
Książka dobra
Chal-Chenet napisał/a
właściwie tylko dobra
Chal-Chenet napisał/a
jak już wspomniałem, Dżozef jest książką dobrą
Chal-Chenet napisał/a
dlatego piszę o nim jedynie jako o książce dobrej
Chal-Chenet napisał/a
operujesz językiem pisanym w sposób bardzo dobry
:mrgreen:
Memento - 12 Lutego 2011, 10:11

Cytat
Każdy umiera za siebie

To to opowiadanie o Kursku?

Chal-Chenet - 12 Lutego 2011, 12:16

Fidel-F2, :mrgreen:
To mój problem. Fuckin' powtórzenia. :?

Chal-Chenet - 12 Lutego 2011, 12:16

Memento napisał/a
To to opowiadanie o Kursku?

Tak.

Agi - 12 Lutego 2011, 14:35

Chal-Chenet, używaj funkcji edytuj, nawet jeśli odpowiadasz kilku dyskutantom.
Tu w większości towarzystwo inteligentne, zrozumieją.

Kuba - 14 Lutego 2011, 08:23

Chal-Chenet, dzięki za opinię. Jeśli było dobrze, to się cieszę. Mocna siódemka nie jest zła :-)
Tequilla, w tym roku Empik za postawienie ksiązki na półce NOWOŚCI bierze od wydawcy 20 000 zł (w ubiegłym roku 12 000). Jeśli wydawca tego nie zapłaci, Empik często nie bierze książki w ogóle. Polecam zatem zakupy w sieci albo w innych księgarniach.

Memento - 9 Marca 2011, 16:30

Grzebania w starociach ciąg dalszy. Wyciągnąłem z czeluści kanapy stare numery NF. Przeczytałem Oko i Śmierć Szklanego Kazimierza. Pierwszy tekst był niezły, choć już wywietrzał mi z głowy (a czytałem wczoraj). Drugie opowiadanie jak dla mnie rewelacyjne. Pokręcone, groteskowe postaci w zamknięciu i kosmici zmieniający pościel - wow. :P I też czytane wczoraj. Świetny pomysł z reality show, i zakończenie. Chyba zostałem Twoim fanem, Kubo. :P
Kuba - 11 Marca 2011, 12:09

Memento, fajnie, że po takie "starocie" jeszcze ktoś sięga.
Śmierć Szklanego Kazimierza to było moje pierwsze opowiadanie w NF i pamiętam, że strasznie się z jego publikacji cieszyłem.
Przy okazji: w kolejnym numerze NF znajdą się dwa zagraniczne opowiadania, które miałem przyjemność przetłumaczyć; jedno z nich nominowane jest do tegorocznej Nebuli.

Kuba - 24 Marca 2011, 12:59

Jeśli ktoś ma ochotę, albo zwyczajnie nudzi się w robocie, na mojej stronie w dziale Fragmenty wisi sobie wesoło PDF z pierwszym rozdziałem "Dżozefa" (który jest też dostępny jako e-book).

http://carpenoctem.pl/wor...ecki/fragmenty/

Ewentualnym zainteresowanym życzę przyjemnej lektury.

Kuba - 16 Maj 2011, 11:16

Jak już wspomniał w swoim wątku Paweł Paliński, niebawem ukaże się antologia "11 cięć", w której obok tekstów Pawła, Mastertona, Orbitowskiego, Castle'a i innych znajdzie się moje opowiadanie pod tytułem "Radość Hetmana". O wnuczce grającej w szachy z dziadkiem chorym na Alzheimera.

Szczegółowa zapowiedź tu:
http://www.replika.eu/zap...wyd=1&id3=317&k

gorim1 - 17 Maj 2011, 19:16

Dżozef zamówiony
shenra - 19 Maj 2011, 11:06

Kuba, będziesz na Avie? ;P:
Kuba - 19 Maj 2011, 12:31

Nie, nie będę. Byłem w życiu na 4 konwentach i na razie do kolejnych mi się nie pali. Nawet na tegoroczny Polcon w Poznaniu nie przyjdę bo się w tym dniu hajtam :-)
shenra - 19 Maj 2011, 12:56

Kuba napisał/a
bo się w tym dniu hajtam
Gratulacje. Ale nie alienuj się tak, coooo? ;P:
Kuba - 8 Wrzeœśnia 2011, 10:24

Jest już okładka nowej powieści, która ukaże się niebawem w serii Kontrapunkty wydawnictwa Powergraph:

http://esensja.pl/globals...odbiciu_400.jpg

Autorem okładki jest Rafał Kosik.

Fidel-F2 - 8 Wrzeœśnia 2011, 11:20

rewelacyjna, dawno nie widziałem tak dobrej okładki
Chal-Chenet - 8 Wrzeœśnia 2011, 11:40

+1


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group