To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Mechaniczna pomarańcza [film] - "Zagubieni" - "Lost".

NURS - 11 Listopada 2005, 13:40

Raczej sie nie boją - kosmos 1999 staroć, a ciagle jest powtarzany. to chyba kwestia kasy. Invasion, Threshold, Surface to serie primetime'owe. Najdrożesze teraz. podobnie SGA czy BSG.
Ariah - 11 Listopada 2005, 14:05

Jest jeszcze niejaki Stalker... Też na abc chyba i chociaż premiera tegoroczna to chyba nie primetime.

A Firefly bylo zdjęte z anteny, więc zbyt drogie być nie powinno... I tylko 13 odcinków. Dobre dla promocji Serenity w kinach... Jesli bedziemy mieć Serenity w kinach.

Ach, z innej beczki: Zdarzyło się jutro (Early Edition) też niby fantastyka (puryści gatunkowi, nie bijcie!) a wystartowało na tvp właśnie... Tak samo jak Touched by an Angel (ale to już do Misji tvp nalezy, jak Plebania...)

Ziuta - 11 Listopada 2005, 14:33

McQueen napisał/a
Kontynuacja losta pewnie bedzie, choc jesli zgodnie z tym co mowi NURS drugi sezon robi sie fantastyczny to moze byc problem, bo u nas dziala dziwna psychologia u ludzi, jak zobacza UFO to znaczy ze film jest dla dzieci i swirow. Choc z drogiej strony ludzie ktorzy polubia lost teraz gdy serial wyglada bardziej na przygodowy niz SF moze sobie zaskarbic wielu fanow.


Z tego co wiem, LOST ma dużą oglądalnosc, dobre parę milionów. Ludziom się raczej będzie podobać, bo to nie są klasyczne ufoludy, ale fantastycznp-obyczajowa przygodówka z zagadką.

McQueen - 11 Listopada 2005, 15:03

NURS napisał/a
Raczej sie nie boją - kosmos 1999 staroć, a ciagle jest powtarzany. to chyba kwestia kasy. Invasion, Threshold, Surface to serie primetime'owe. Najdrożesze teraz. podobnie SGA czy BSG.


Kosmos byl wg mnie tylko tanim zapychaczem ramowki(jesli ktos mi powie w jakich godzinach byl puszczany bede widzieczny), a ze przy okazji sf to chyba tylko zbieg okolicznosci

Jesli dobrze kombinuje LOST wyszedl w podobnym czasie co BSG, a moze nawet pozniej, wiec kasa pewnie podobna a jednak BSG nie ma, co potwierdza moja mala teorie spiskowa ze TVP boi sie ufoludow :) , choc z drogiej strony...koszt nakrecenia battlestara jest pewnie duuzo wiekszy niz lost

Ciekawe zreszta ile trzeba zabulic za prawa emisji takiego serialu :?:

bardzo_czarny_kot - 11 Listopada 2005, 16:18

Przegapiłam tylko pierwszy odcinek, teraz pilnuję czwartków. Strasznie mi się LOST podoba, wciąga, intryguje, ciekawi... Już teraz jestem ciekawa końcówki filmuje, chociaż z drugiej strony, jakby mi ktos teraz powiedział, jak sie rzecz kończy i odebrał całą przyjemność, to chyba bym zabiła! ;)
Ariah - 11 Listopada 2005, 16:37

Nie martw się, rzecz się jeszcze nie skończyła... I obawiam się, ze sami producenci/ scenarzyści nie wiedzą dokładnie jak wszystko się skończy;)

W jednym wywiadzie ujawnili, że mają pomysłów na 6 sezonów i przeraziłam się tą wieścią, bo pokażcie mi serial, który utrzymał dobry poziom i nie 'przeskoczył rekina' po trzecim sezonie...

Ale trzymam kciuki.

A Stephen King napisał petycję do autorów Lost, żeby skończyli serial kiedy historia zostanie opowiedziana, a nie wtedy, gdy ludzie przestaną oglądać. Żeby po prostu nie ciągnęli na siłę jak telenoweli...

bardzo_czarny_kot - 11 Listopada 2005, 16:53

Ariah napisał/a
A Stephen King napisał petycję do autorów Lost, żeby skończyli serial kiedy historia zostanie opowiedziana, a nie wtedy, gdy ludzie przestaną oglądać. Żeby po prostu nie ciągnęli na siłę jak telenoweli...

Ciekawe. Kto, jak kto, ale King ma w takich sprawach wyczucie. Oby go posłuchali... Nie ma nic gorszego, jak bezsilne przyglądanie się "zabijaniu" pomysłu.

Ziuta - 11 Listopada 2005, 18:05

Ariah napisał/a
W jednym wywiadzie ujawnili, że mają pomysłów na 6 sezonów i przeraziłam się tą wieścią, bo pokażcie mi serial, który utrzymał dobry poziom i nie 'przeskoczył rekina' po trzecim sezonie...


Himmelherrgott! Czy ci ludzie nie oglądali "X Files"?


Ariah napisał/a
A Stephen King napisał petycję do autorów Lost, żeby skończyli serial kiedy historia zostanie opowiedziana, a nie wtedy, gdy ludzie przestaną oglądać. Żeby po prostu nie ciągnęli na siłę jak telenoweli...


Podpisuję się pod tym rękami i nogami. Nie można niczego rozciągać w nieskończoność, bo pęknie.

Czarny - 11 Listopada 2005, 18:42

Kosmos 1999 był w TVN Siedem w soboty 13-14 i powtórka w niedzielę ok. 9 rano.
NURS - 11 Listopada 2005, 19:25

Ariah napisał/a

A Stephen King napisał petycję do autorów Lost, żeby skończyli serial kiedy historia zostanie opowiedziana, a nie wtedy, gdy ludzie przestaną oglądać. Żeby po prostu nie ciągnęli na siłę jak telenoweli...


Kocham Kinga! Choc on sam nie wie kiedy przestać:-) BTW w TVP był jego Kingdom Hospital.
IMO to zabawa góra na trzy sezony, potem ludzie sie po prostu zniechęcą, bo to historia liniowa. to tak, jak z tymi powieściami w odcinkach w Fantastyce:-)

Kaxi - 11 Listopada 2005, 19:48

NURS napisał/a
BTW w TVP był jego Kingdom Hospital.


Oglądałem 8) Wprawdzie nie wszystkie odcinki, ale przynajmnije wszystkie z końcowych. Klimat tego serialu był niesamowity, niby szpital, a kolory sprawiały odpowiednie wrażenie. No i mrówkojad - nigdy nie przypuszczałem że mrówkojad może być przerażający :twisted:

McQueen - 13 Listopada 2005, 07:11

Czarny napisał/a
Kosmos 1999 był w TVN Siedem w soboty 13-14 i powtórka w niedzielę ok. 9 rano.


A nie mowilem ze zapychacz :lol:

mr.maras - 13 Listopada 2005, 11:26

Temat ogólny o serialach jest w innym miejscu.
NURS - 13 Listopada 2005, 11:36

Popieram mr. Marasa, trzymajmy sie nieco ściślej tematu LOST.
Duke - 15 Listopada 2005, 08:44

Qrcze a miało nie być spojlerowania... Tak na marginesie to na sronie AXN była ankieta dotycząca LOST - a konkretniej tego czym jest wyspa. Przyznam się że przaktycznie co kilka odcinków zieniała mi się koncepcja.
NURS - 15 Listopada 2005, 09:55

Zawsze w dyskusji jest spojlerowanie. nie da się mówić o czymś nie analizując pewnych szczegółów. Musisz być bardziej czujny.
Duke - 15 Listopada 2005, 11:02

Te wszystkie zdjecia poklatkowe, "kontrolowane" przecieki dotyczące fabuły - czy nie sądzice, że to trochę takie nakrecanie widza. Pierwszy sezon obejzałem na AXN, nie analizując niczego. Przyzam się że się dobrze bez tego bawiłem. Przez moment nawet miałem takie troche przekonanie że to co się dzieje na wyspie stanowi majaki jedynego ocalonego - moim zdaniem to by było super zakończenie - Lock leżący w szpitalu i jakaś pielęgniarka w tle opowiada kolezance jakiego miał koleś farta.
Ziuta - 15 Listopada 2005, 22:05

Albo to jest, jak w "Pincher Martinie", czyściec tudzież łono Abrahama. A wszyscy nie zyją. Prócz, tych, którzy odpadli wcześniej (w tym męzą owej czarnoskórej pani, któr w zeszły czwartek siedziała na plaży)
mr.maras - 15 Listopada 2005, 22:16

Duke napisał/a
Te wszystkie zdjecia poklatkowe, kontrolowane przecieki dotyczące fabuły - czy nie sądzice, że to trochę takie nakrecanie widza. Pierwszy sezon obejzałem na AXN, nie analizując niczego. Przyzam się że się dobrze bez tego bawiłem. Przez moment nawet miałem takie troche przekonanie że to co się dzieje na wyspie stanowi majaki jedynego ocalonego - moim zdaniem to by było super zakończenie - Lock leżący w szpitalu i jakaś pielęgniarka w tle opowiada kolezance jakiego miał koleś farta.


Zlituj się. Już Johna W. Campbella skręcało gdy mu ktoś podrzucał opowiadanie zakończone tekstem w stylu: "I okazało się, że to był tylko sen..."

Duke - 16 Listopada 2005, 09:42

mr.maras napisał/a
Zlituj się. Już Johna W. Campbella skręcało gdy mu ktoś podrzucał opowiadanie zakończone tekstem w stylu: I okazało się, że to był tylko sen...

Lepsze takie zakończenie niż męczenie flaków z olejem przez kilkanaście sezonów.

varquez_87 - 28 Listopada 2005, 23:29

Mógłby mi ktoś streścić ostatnie odc które leciały 24.11 ???? Bo przegapiłem je.... :| :| :|

Z góry THX

NURS - 29 Listopada 2005, 01:09

9, 10 chyba. albo 7, 8. z 25 pierwszej serii. Na świecie w tym czasie był 8 drugiej serii.
Czarny - 29 Listopada 2005, 07:05

Od piątku na AXN około 22:00 ma lecieć od początku. Jeśli więc ktoś coś przegapił może zacząć jeszcze raz (no jeśli ma oczywiście AXN) :mrgreen:

A na styczeń przyszłego roku zapowiadają nowy sezon.

Ziuta - 1 Grudnia 2005, 21:09

Wrażenia po ostatnim odcinku; Francuzka jest wyraźnie ześwirowana, ale (jak powinno być :) ) ma trochę racji. Said też słyszał szepty i coś zobaczył, ale mogła być to halucynacja po szprycowaniu.
Świrem duo serialu (spadł w rankingu) zostaje Lock, który z pewnością coś ukrywa. I raczej nie chce opuścić wyspy (vide rozmaowa z poprzedniego odcinka).
Ergo: zero odpowiedzi, same pytania.
Jak oni to wszystko w końcu wyjaśnią? :shock:

NURS - 1 Grudnia 2005, 22:32

Nie kłopocz się domysłami, ja jestem w połowie drugiego sezonu i nadal nic nie wiem :-) Jedyną moją obawą jest to, że skończą jak w Matrixie...
Logan - 1 Grudnia 2005, 23:27

Wreszcie coś się zaczeło dziać... Poprzednie dwa odcinki były nudne jak flaki z olejem.
NURS - 2 Grudnia 2005, 01:02

Wydaje ci się, ta historia jest jak tkanina, wszystko przeplata się z wszystkim, trzeba uwaznie obserwować, żeby chwytać niuanse. to co pozornie nieistotne za pare odcinków nabiera znaczenia.
mr.maras - 2 Grudnia 2005, 10:16

Dokładnie. W pierwszym odcinku, gdy pokazywali katastrofę, widziałem jak jakiś facet w samolocie drapał się po plecach. Teraz okazuje się, że ma pokrzywkę. Trzeba być czujnym!
NURS - 2 Grudnia 2005, 10:20

Możesz się śmiać, ale scenariusz tej serii jest naprawdę napisany z niezwykłą jak na takie produkcje precyzją. W tych wszystkich flashbackach zazwyczaj w tle przewijają się pozostałe postacie, czasami w dziwnych sytuacjach ich losy są powiazane. Wydaje mi się, że to bedzie miało znaczenie dla całości, ale jak na razie wszystko jest zagmatwane na potęgę.
mr.maras - 2 Grudnia 2005, 12:48

mr.maras napisał/a
Kaxi napisał/a
Im chyba zależy bardziej na tym, że dzięki temu puszczają reklamę nie łamiac przepisuje o brkau reklamw czasie programu w tvp, ale masz rację - chwała im za to. :D


Im raczej zależy na tym aby przebić Gotowe na wszystko u konkurencji. Nie rozumiem. Gdyby Lost leciał np. we wtorek obie stacje miałyby po 20.00 serial przyciągający rekordową widownię. A tak pewnie w czwartki trwa w części domów bitwa o pilota.


No i proszę. Do podobnych wniosków doszli w dodatku telewizyjnym do GW. W tekscie "Bitwa o czwartek" znalazło się porównanie (także serialowej) propozycji Polsatu i TVP 1. I tak, serial "Gotowe na wszystko" jest chętniej oglądany przez kobiety. Największą widownię miał 1 odcinek: 2 mln 906 tys. widzów. Średnia widownia do 24 listopada wyniosła 2 mln 158 tys. (do premiery "Zagubionych" 2 mln 260 tys., po premierze 2 mln 55 tys. widzów, czyli "Lost" zabrał grubo ponad 0,5 mln widzów!). Tymczasem największa widownię miał drugi odcinek "Zagubionych" - 5 mln 658 tys. widzów! Średnia widowani do 24 listopada wyniosła 5 mln 78 tys. NIe muszę chyba dodawać, że serial chętniej oglądają mężczyźni.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group