To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Blogowanie na ekranie - moje śmietnisko

mawete - 7 Stycznia 2007, 17:37

Taki to ma dobrze... hmmm... zapomniałem zapytać jak się rozmnażają? Przez pączkowanie? :mrgreen:
Dunadan - 7 Stycznia 2007, 19:08

Mają 3 godziny dziennie na rozmnożenie się :mrgreen:
corpse bride - 7 Stycznia 2007, 19:10

he he, właśnie miałam napisać, że zostaje im parę godzin na inne (mniej ważne od odpoczynku) rzeczy. poza tym rozmnażają się tylko raz w roku.
:)

Dunadan - dzięki za linka :) serio jesteś biologiem z zawodu?

Dunadan - 7 Stycznia 2007, 19:21

Eee... którego linka? :-D
Co do mojej biologiczności, to po prostu jestem miłośnikiem przyrody ;-) zawodu jeszcze nie mam choć studiuję leśnictwo...
Co do leniwców - ja uwielbiam spać ale 21 godzin to IMHO przesada :mrgreen: a gdzie tu czas na robienie zdjęć?! i na jeszcze inną przyjemność - jedzenie!

hjeniu - 7 Stycznia 2007, 19:37

Dun jakbyś trawił jak leniwiec to na jedzenie nie potrzebowałbyś dużo czasu :mrgreen:
Tomcich - 7 Stycznia 2007, 19:41

21 godzin. :roll: Mógłbym spróbować. :mrgreen: A pozostałe 3 na forum. :mrgreen:
corpse bride - 7 Stycznia 2007, 19:46

ooooo, leśnictwo - FAJNIE!!! :)

a linka masz w opisie ;)

wiesz, z tym leniwcem to taka trochę metafora. nie tyle chciałabym spać przez 20 godzin, co mieć taką możliwość. móc dowolnie dysponować swoim czasem.

edit:

3xTAK dla jedzenia.
zastanawiałam się nawet, czy nie zapodawać tu jakichś fantastycznych przepisów, wynikłych z moich eksperymentów kulinarnych...

Dunadan - 7 Stycznia 2007, 20:04

corpse bride, A jadłaś kiedyś myszy w śmietanie? mam nawet przepis. To nie żart :-)
Co do linka - to takie forum z fotografią ;-) Martva już na nim siedzi :D jak masz jakieś ( swoje ) zdjęcia przyrodnicze zapraszam ;-)

Martva - 7 Stycznia 2007, 20:56

corpse bride Dawaj fantastyczne przepisy, ja chcę! Jedzenie jest zdecydowanie najprzyjemniejszą czynnością w życiu. Był taki wątek co miał w tytule chyba jakąś kiszkę czy inną kaszankę, mozna by go zreaktywować.
Dunadan myszy w śmietanie to z książki o wilkach? Pytam z ciekawości, bo śmietany nie lubię :)

Dunadan - 7 Stycznia 2007, 21:08

Martva - zgadza się, autorstwa Farleya Mowata ( 'Nie taki wilk straszny' jak widać sporo osób czytało ;) ). Obiecałem sobie że kiedyś zrealizuję przepis - podobno jest wyśmienity...
corpse bride - 7 Stycznia 2007, 21:16

ja chyba ani myszy ani smietany :)
z dziwnych rzeczy, to próbowałam aligatora, ale jest niedobry i nie rozumiem, czemu ludzie jedzą takie piękne zwierzęta :roll:

przepisy - comming soon. postaram się o coś z łatwiej dostepnych składników ;) i może bez składnika zwierzęcego. niby uwielbiam wieprzowinkę, ale mam zawsze straszny dysonans jedząc ją, bo świnki też uwielbiam... żywe.

dzejes - 7 Stycznia 2007, 21:20

Ja jadłem kangura i uważam, że jest pyszny. Podobnie jak struś.
Kruk Siwy - 7 Stycznia 2007, 21:22

Kangur nie smakował mi. Jakiś taki podobny do wątróbki a tego nie znoszę. Natomiast strusia mógłbym jeść i jeść. Mniami!
dzejes - 7 Stycznia 2007, 21:24

Tak jest - struś łączy zalety smacznej wołowiny i drobiu. Mmm...
Kruk Siwy - 7 Stycznia 2007, 21:32

Taki struś podzielony na porcje i zamrożony mógłby wystarczyć na długo... rozmarzyłem się. Rzeczywiście ma najlepsze cechy wołka i ptastwa. Czyli przepisów na niego może być moc.
corpse bride - 7 Stycznia 2007, 21:45

no nie, kangura to bym nie zjadła :|
i to nie dlatego, że zalatuje wątróbką...

Anonymous - 7 Stycznia 2007, 21:51

A dlaczego?
dzejes - 7 Stycznia 2007, 21:55

Trochę się nie dziwię, w końcu to taki wielki szczur.
Agi - 8 Stycznia 2007, 01:41

dzejes, jadasz szczury?
Lu - 8 Stycznia 2007, 02:28

Niby kangur to taki większy szczur, a dzik to taka bardziej dzika świnia - i choć dziki jadam i lubię , to jednak rozumiem ludzi ktorzy mają opory przed jedzeniem nowych, niekonsumowanych dotąd gatunków zwierząt.
Kiedyś konsumowałam renifera. :? Nie smakował mi :? :? :?

Kruk Siwy - 8 Stycznia 2007, 09:27

Lu, po reniferze jedzonym w luksusowej restauracji w Helsinkach nureczka tak się pochorowała, że trafiła do szpitala. Reniferom stanwoczo - nie!
Studnia - 8 Stycznia 2007, 09:46

Pewnego razu gdy byłem w Zakopanym, miałem nieprzyjemność dość mocno się przeziębić. :|
Gaździna, która wynajmowała nam pokoje przyniosła jakiś słoik, nabrała z niego łyżeczkę białej mazi i powiedziała żebym to zjadł. Stanowczo odmówiłem jedzenia czegoś, o czym nie
chce mi powiedzieć czym to jest. Był to smalec z psa... :shock: Podobno bardzo zdrowy i pomaga na wiele chorób... :? No cóż, mogę tylko stwierdzić ze następnego ranka byłem zdrów jak ryba, a smalec, poza słonym posmakiem nie pozostawił po sobie nic... A podobno jeszcze lepszy (znaczy zdrowszy) jest smalec ze świstaków, ale ze względu na fakt, że są pod ochrona, i z jednego świstaka tłuszczu dużo nie ma, jest diablo drogi.

Dunadan - 8 Stycznia 2007, 10:04

Studnia
Cytat
ale ze względu na fakt, że są pod ochrona, i z jednego świstaka tłuszczu dużo nie ma, jest diablo drogi.


:shock: Zastanawia mnie że w ogóle jest :evil:

Studnia - 8 Stycznia 2007, 10:39

Ano jest, co prawda nie widziałem, tylko o nim słyszałem... A co do tego psiego... No cóż to są tam podobno specjalne psie hodowle w tym celu prowadzone...
mawete - 8 Stycznia 2007, 12:47

Jezu... wykonywać czynności służące do rozmnażania się tylko raz w roku :shock: :mrgreen: Nie dziwię się, że prawie wyginęły. Już nie chcę być leniwcem :mrgreen: . I lubię wątróbkę (smażoną, z cebulką... :D )
dzejes - 8 Stycznia 2007, 17:16

Cytat
Agi55:
dzejes, jadasz szczury?


Hmm, podchwytliwe pytanie :lol:

Agi - 8 Stycznia 2007, 18:52

A co na nie odpowiesz? :lol:
Anonymous - 8 Stycznia 2007, 20:19

Kangur panierowany. Mmmm... :wink:
dzejes - 8 Stycznia 2007, 20:28

Cytat
Agi55
A co na nie odpowiesz? :lol:


Przede wszystkim zdementuję plotki - wszelkie gryzonie, zarówno żywe, jak i martwe są przeznaczone dla węży, nie dla mnie!

Agi - 8 Stycznia 2007, 21:20

dzejes,
Pytałam o to w kontekście Twoich dwóch wypowiedzi:
1.
Cytat
Ja jadłem kangura i uważam, że jest pyszny. Podobnie jak struś.

2.
Cytat
Trochę się nie dziwię, w końcu to taki wielki szczur.


Ale niech Ci będzie :mrgreen:



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group