To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Spodenki - szorty 2008.01.- od poczatku

Witchma - 22 Stycznia 2008, 09:36

a gdzie można zgłaszać błędy ortograficzne? :)
Słowik - 22 Stycznia 2008, 09:40

Czarny zbiera :P
Czarny - 22 Stycznia 2008, 09:44

nie zbiera, tylko wytyka :twisted:
Witchma - 22 Stycznia 2008, 09:54

interpunkcyjne też? :D
Czarny - 22 Stycznia 2008, 09:57

Z tym gorzej, sam mam czasem problem :oops:
Witchma - 22 Stycznia 2008, 10:01

myślę, że szorty przed wrzuceniem na forum powinny być poddawane elementarnej redakcji... żeby się więcej "choć" zamiast "chodź" nie pojawiło ;)
Lump Kałmuk - 22 Stycznia 2008, 10:04

Duża ilość, jest z czego wybierać. Decyzja dość trudna, bo kilka tekstów mi się naprawdę podobało. Ostatecznie po dłuższym zastanowieniu:
KETESZ - rozbawiło mnie ogromnie, nie ma to jak sobie pogadać na zgliszczach wszechświata
FREYA - grunt, to udany eksperyment, gdy wszystko jest pod kontrolą i idzie jak z płatka

Ponadto podobała mi się rubaszna wizja Porządku Rzeczy przedstawiona przez Enki i Marduka, ale za mało mam punktów do rozdania. A i tak, to nie wszystkie szorty, które mi sie podobały, ale zbyt długo by o tym pisać :)
Generalnie bardzo udana edycja. Liczna, ale nie nudna, było co wybierać.

Adashi - 22 Stycznia 2008, 12:39

A do kiedy można głosować, że się tak znienacka zapytam, hmmm? Bo jeszcze nie przeczytałem, taka klęska urodzaju w tej edycji... :wink:
Adanedhel - 22 Stycznia 2008, 12:40

Cytat
Zakończenie ankiety za: 10 Dni, 9 Godzin, 34 Minut

;)

Adashi - 22 Stycznia 2008, 12:58

THX ADHD :mrgreen:
Gwynhwar - 22 Stycznia 2008, 13:01

Nie wierzę, że zagłosujesz :D
Adashi - 22 Stycznia 2008, 13:22

Ależ tak, drogi Watsonie :wink:
ihan - 22 Stycznia 2008, 15:55
Temat postu: Re: szorty 2008.01.- od poczatku
Delfino napisał/a

ihan napisał/a

Cytat
ciężkim głosem wymamrotał pierwszy.

Wg mojej wiedzy przy 13g nie byliby w stanie ani mamrotać, ani podnosić klapek i naciskać przełączników.


Ale to była symulacja, więc przeciążenia chyba były na niby.


Po co robić symulację podczas której przeciążenia będą "na niby"? A jak w rzeczywistości przy 5 g nie będą w stanie ręką ruszyć, to na co im sie przyda teoretyczna wiedza, że gdyby cos nacisnęli, to mogliby przeżyć?

Delfino - 22 Stycznia 2008, 16:52
Temat postu: Re: szorty 2008.01.- od poczatku
ihan napisał/a

Po co robić symulację podczas której przeciążenia będą na niby? A jak w rzeczywistości przy 5 g nie będą w stanie ręką ruszyć, to na co im sie przyda teoretyczna wiedza, że gdyby cos nacisnęli, to mogliby przeżyć?


Ja wiem? Zapytaj autora :P

Zresztą tam chyba nie było napisane, że przeciążenie to trwało cały czas.

Tomcich - 22 Stycznia 2008, 18:07

W imieniu POtencjalnych PISarzy składam serdeczne podziękowania PI - (odpowiednie władze wskażą Tobie miejsce powitania) oraz Lumpowi za ich wsparcie. :mrgreen:
Głosować, głosować. :!: Ne czaić się :!: Uncle Garfield wciąż czeka na TWÓJ głos :!: :D

Agi - 22 Stycznia 2008, 21:55

ARES PIGUŁKA
Tekst pisany pospiesznie, „na kolanie” i wysłany bez czytania. Proste, irytujące błędy językowe i gramatyczne, styl troszkę chropawy – źle się czytało. Sam pomysł interesujący, ale zepsuty zakończeniem, lepszy efekt można było IMHO osiągnąć wykreślając wszystko po zdaniu: „Czy warto podjąć takie ryzyko?”

BASTET Powrót do domu
Gramatyka i interpunkcja na nienajlepszym poziomie. Zakończenie niczym nie zaskakuje, albo ja niczego zaskakującego nie zauważyłam.

CERES
Niezłe, wciągnęło tak, że przejęłam się losem załogi, a zakończenie zaskoczyło!

DAGON
Szyk wyrazów w zdaniu oraz interpunkcja lekko kuleją. Reszta ujdzie.

ENKI
Owszem, owszem

FREYA
Autor nie przekonał mnie do swojej historii. Stylistycznie poprawne.


GUINECHEN
Może być

HATHOR
TO JUŻ KONIEC...
Okrutne i bezduszne

INANA

Nieco drętwy styl i kulejąca miejscami interpunkcja. Historia bez wyraźnego zakończenia.
„Od początku” zostało potraktowane zbyt dosłownie.

JOWISZ Papieros
Przewrotne, nieźle napisane.

KETESZ
Nie zachwyciło

LOKI
Dla mnie bez sensu. A poza tym, co znaczy „chwilê”?

MARDUK
Na odczepnego, ot kawałek teksu, bez znajomości którego mogę również żyć

NUT
KONIEC
Początek drętwy, zakończenie zaskakujące. Uśmiechnęłam się.

OZYRYS WYŚCIG
Mam nieodparte wrażenie, że już czytałam tę historię. Jakoś tak ...

POSEJDON GWIEZDNY PYŁ
Sympatyczny drobiażdżek

PUNKT dla CERES

Tomcich - 22 Stycznia 2008, 22:03

Dzięki Agi. Uncle Garfield docenia Twój głos. 8)
Ale głosy do rozdania były dwa. Nikt nie zasługiwał na drugi? :wink:

mistique - 22 Stycznia 2008, 22:12

Pierwszy raz przeczytałam szorty i zagłosuję na Dagona i Freyę, ale na uzasadnienie jakoś nie mam ochoty.
Tomcich - 22 Stycznia 2008, 22:16

Dzięki mistique za Twój wkład. Mam nadzieję, że choć pierwszy to nie ostatni. :wink: Uncle Garfield oraz cała grupa PO....PIS... jest wdzięczna. 8)

Ludzie głosować, Niech frekwencja będzie większa niż w wyborach :!: :mrgreen:

Agi - 22 Stycznia 2008, 22:18

Tomcich, w czasie dyskusji nad zmianą zasad, optowałam za pozostawieniem głosowania w dotychczasowym kształcie. Nie będę sobie robić wbrew, a nawet w obie (jakby p. Henio Szlachet powiedział) :wink:
Tomcich - 22 Stycznia 2008, 22:22

Uncle Garfield szanuje cudze wybory i konsekwencje w ich utrzymywaniu. 8)

Choć bardziej szanuje cieplutką lazanię i lenistwo. :mrgreen:

Anonymous - 22 Stycznia 2008, 22:38

Wzięłam i przeczytałam. Głos na ENKI i NUT. Uzasadnienia nie chce mi się pisać. ;P:
Tomcich - 22 Stycznia 2008, 22:47

Uncle Garfield składa podziękowania i Tobie Mirio. Wierzy, że Twoje wybory mają sens nawet bez uzasadnienia. ;P:

Ludzie spieszcie się, zostało niecałe 10 dni.

mBiko - 22 Stycznia 2008, 22:54

Zupełnie offtopicznie

Agi napisał/a
Nie będę sobie robić wbrew, a nawet w obie (jakby p. Henio Szlachet powiedział) :wink:


Agi czy znałaś może p. Szlacheta, czy jest to dla Ciebie postać anegdotyczna?

Ed. lit.

Voy - 22 Stycznia 2008, 22:55

Awaria Internetu z łaski TP SA zakończona. Moje subiektywności:

ARES – nie. Bo „Matrix” to nie serial, a słodki akompaniament mi zgrzyta.
BASTET – śmieszne. Ale bez punktu. Może umówmy się, że za językowe niedoróbki.
CERES - naprawdę fajne. PUNKT. Przy okazji – czuję pismo (Mada) nosem...
DAGON – nie. Bo miało być „od początku”, a nie nowy początek. Poza tym niby miało być dramatycznie, a wyszło niedramatycznie.
ENKI – bardzo przyzwoite. Tylko te Grube Ryby jakoś na siłę wciśnięte.
FREYA – wykonanie nie udźwignęło pomysłu.
GUINECHEN – nie. Bo jak się człowiek decyduje na przeklinanie, to nie ma beep. A poza tym w Polsce nie ma ulic K. i M. Niby drobiazgi, ale...
HATHOR – za zdanie „umieścił ją w kieszeni”, bez informacji, że była to kieszeń odtwarzacza, autor/ka powinien/nna otrzymać statuetkę Dezorientacza Roku. A za zakończenie Szowinisty Roku :D .
INANA – nie ma to jak lit(e)rówki: „Kolejne faworyty nie dały mu jednak innych potoków”. I za jasną cholerę nie wiem, czemu on się tak rodził w kółko.
JOWISZ – „błyskiem niebotycznie silniejszym”? No nie. O niebo silniejszym, ale to też by źle brzmiało. Przeredagować i rozkładać jako ulotkę w ramach akcji „Rzuć palenie razem z nami, byle nie za późno”
KETESZ – mogło być lepiej, ale autor/ka moim zdaniem rokujący/ca
LOKI – bardzo smaczne. Niedopowiedziane. Tajemnicze. PUNKT. Jak autorką nie była kobieta, to autor powinien otrzymać statuetkę Empaty Roku.
MARDUK – nie. Takie tam.
NUT – fajne, naprawdę. Ale punkty już rozdałem :lol:
OZYRYS – za pomysł i część pierwszą nagrodzić. Za zakończenie op...lić.
POSEJDON – ładne. Dobry temat na coś dłuższego

Tomcich - 22 Stycznia 2008, 23:02

Dzięki Voy za punkty oraz za uzasadnienie. Uncle Garfield i grupa pisząca szorty jest wdzięczna. 8)

Kto jeszcze coś dorzuci?

Agi - 22 Stycznia 2008, 23:07

mBiko, aż tak wcześnie się sie urodziłam :wink: , zatem postać pana Szlacheta wyłącznie anegdotyczna, ale fascynująca. Sądzę, że dalambert, jako kolega po fachu mógłby powiedzieć więcej. Ja znam kilka anegdot, ale to nie jest właściwe miejsce.

Edit.lit.

mBiko - 22 Stycznia 2008, 23:10

Henryk Szlachet funkcjonował zawodowo jeszcze w końcu lat 70. Dla mnie jest rodzajem rodzinnej legendy, gdyż znała go moja mama.
Agi - 22 Stycznia 2008, 23:14

Na pewno był fascynującym człowiekiem, ale kończmy offtopa, zanim nas admin pogoni :wink:
mad - 22 Stycznia 2008, 23:53

Voy napisał/a
CERES - naprawdę fajne. PUNKT. Przy okazji – czuję pismo (Mada) nosem...


He, he, pudło. Ale z autorem (autorką) CERESA coś nas łączy - poszliśmy wspólnym tropem: machnęliśmy szorcika zupełnie niemetafizycznego, słusznie zakładając, że pewnie aniołów, diabełków i absolwentów, tfu, absolutów będzie w tym temacie dużo.
Co niestety nie oznacza, że tekt wyszedł mi szczególny :?



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group