Zadomowienie - powitania na forum - Dzień dobry, cześć i czołem...
Rodion - 27 Maj 2008, 10:47
Tez bym sie pocieszył słoneczkiem, ale żeby pracować muszę zasłonić okno.
I tak spędzę kolejny dzień w mrocznej jaskini.
gorat - 27 Maj 2008, 10:52
Ech, ten ponury żywot grafików!
Rodion - 27 Maj 2008, 10:53
Zwłaszcza w czasie piłowania pikseli na pół
gorat - 27 Maj 2008, 10:54
Jak na pół?!?
Rodion - 27 Maj 2008, 10:59
Czasami po skosie, czasami prosto. Zależy jak leży. No na 3/4 też bywa
gorat - 27 Maj 2008, 11:01
Pokaż to! Prosimy!
adi_s - 27 Maj 2008, 11:01
a czym je tak piłójesz
Rodion - 27 Maj 2008, 11:02
Top Secret, łamane przez poufne, czytaj: Spalic przed przeczytaniem
adi siłom i dodnościom osobistom, przy wspomaganiu np. PSa
agnieszka_ask - 27 Maj 2008, 11:03
cześć
Adanedhel - 27 Maj 2008, 11:05
Cześć Agnieszko Trudno Cię ostatnio złapać
gorat - 27 Maj 2008, 11:05
piłujesz
Uczyć się można zawsze i w każdej chwili
adi_s - 27 Maj 2008, 11:07
ja jestem odporny na wiedze
agnieszka_ask - 27 Maj 2008, 11:13
| Adanedhel napisał/a | Cześć Agnieszko Trudno Cię ostatnio złapać |
cześć Adik, ale ja nigdzie nie uciekam
| adi_d napisał/a | | ja jestem odporny na wiedze |
chcesz o tym porozmawiać?
Adanedhel - 27 Maj 2008, 11:14
Ale się chowasz A teraz to ja muszę uciec.
adi_s - 27 Maj 2008, 11:15
a o czym tu rozmawiać
agnieszka_ask - 27 Maj 2008, 11:17
Aduś ja się chowam?? no przecież ja tu jestem (tu gdzie zawsze ), tylko spałam wczoraj cały dzień (opowiem wieczorem )
adi_s o problemie zwanym lenistwo
gorat - 27 Maj 2008, 11:17
Nie ma, że odporny! Wszystko można wtłuc
Sam zobaczysz, że po kilku latach poprawiania jakoś uwagi zaczną zanikać
Witchma - 27 Maj 2008, 11:19
część błędów by wyeliminowała przeglądarka ze słownikiem...
agnieszka_ask - 27 Maj 2008, 11:23
| Witchma napisał/a | | część błędów by wyeliminowała przeglądarka ze słownikiem... |
a gdyby to jeszcze połączyć z logicznym myśleniem i regularnym czytaniem... ło labogo, cuda pańskie!
Witchma - 27 Maj 2008, 11:25
agnieszka_ask, nie szalej, nie wszystko naraz
agnieszka_ask - 27 Maj 2008, 11:37
no, chyba przegięłam, bo się młody spłoszył
no ale wiesz, jak słyszę, że ktoś jest odporny na wiedzę, to mi się wszystko w żołądku wywraca.
jak dla mnie, to tylko lenistwo i wygodnictwo. nie rozumiem dlaczego dla tych młodszych to jest powód do dumy i obnoszenia się z tym!??
ech... chyba się starzeję...
Witchma - 27 Maj 2008, 11:40
jeżeli oznaką starości jest to, że ktoś stara się pisać po polsku (a nie po polskiemu), to ja chyba dobiegam setki... i w placach mnie coś łamie, a i wzroku już nie ten
adi_s - 27 Maj 2008, 11:50
to że robie błędy wcale nie oznacza że nic nie czytam i się z tym obnosze. Nawet się zawstydziłem ale ja tak już mam że nie patrze na to co pisze a póżniej różne rzeczy wychodzą więc skonczmy temat bo się zdołowany czuje
agnieszka_ask - 27 Maj 2008, 11:50
hehehe, chyba mnie opacznie zrozumiałaś.
chęć pisania po polsku wcale, a wcale nie jest dla mnie oznaką starości, wręcz przeciwnie, oznaką dojrzałości.
chodzi o to, że coraz bardziej zaczyna mi przeszkadzać, a wręcz drażnić niedbałość w używaniu języka. u młodzieży w wieku szkolny, to już sięga apogeum!
oni są dumni z tego, że im się nie chce!
co innego słowotwórstwo u osób świadomy słowa tworzenia, a co innego przekręcanie, zniekształcanie, czy wykoślawianie - jednym słowem kaleczenie.
agnieszka_ask - 27 Maj 2008, 11:54
adi_s, absolutnie nie czuj się zdołowany. po prostu stałeś się iskierką do ciekawej dyskusji.
miałam kiedyś okazję pracować w gimnazjum i to co tam zauważyłam, totalnie mnie przeraziło. jeśli zatem zamierzasz pracować nad swoją ortografią, to chwała Ci za to. jednak bardzo proszę, nie mów, że jesteś odporny na wiedzę, bo z tego jak się zreflektowałeś, wyciągam wniosek, że jest wręcz przeciwnie.
uszy do góry i zainstaluj sobie firefoksa
edit: przepraszam, że nie użyłam funkcji edytuj
Witchma - 27 Maj 2008, 11:57
| adi_s napisał/a | | nie patrze na to co pisze |
może czas zacząć
| agnieszka_ask napisał/a | oni są dumni z tego, że im się nie chce! |
zaczyna się od tego, że polskie znaki są niepotrzebne, bo przecież w necie lepiej bez nich (choć wolałabym wiedzieć, co ma na myśli ktoś, kto pisze "nie rob mi laski" ), a skoro polskie znaki, to i cała ortografia, o interpunkcji nie wspominając
coraz częściej mam wrażenie, że niedługo będą się porozumiewać ze sobą jakimiś monosylabami, mój kot więcej potrafi powiedzieć
adi_s - 27 Maj 2008, 12:01
dla was się postaram
agnieszka_ask - 27 Maj 2008, 12:07
widzisz, z tą ortografią to faktycznie troszkę racji jest.
dawno, dawno temu, u mnie w domu panowała tradycja zwana "dyktandem". nie cierpiałam tego strasznie, ale teraz czerpię korzyści .
jednak do rzeczy. uwielbiałam kiedy dyktando przeprowadzał mój dziadek, a to z jednej prostej przyczyny - potrafił pięknie mówić po polsku i nigdy nie miałam problemu, żeby rozróżnić jaką literę wymawia. u niego było słychać, czy mówi "u", czy "ó", czy wyraz zawiera "h", czy "ch". teraz dla naszego ucha wszystko brzmi tak samo. z kontekstu wiemy, czy chodzi o "może", czy "morze", a nie ze słuchu.
nie wydaje mi się, żebyśmy byli w stanie odtworzyć poprawność wymowy w społeczeństwie, więc chyba byłabym jednak skłonna przeprowadzić małą modernizację w zakresie ortografii języka polskiego.
edit: adi_s - dziękuję
Witchma - 27 Maj 2008, 12:10
nie wyobrażam sobie czytania książki, w której tylko jedno "ż", "h", "u"... to musiałoby być strasznie męczące
agnieszka_ask - 27 Maj 2008, 12:14
Witchma, a teraz jak czytasz książkę?? czy ktoś słuchając Cię wie z jaką ortografią mówisz?
|
|
|