To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Spodenki - Chyba Ty! głosowanie do 17 VII, 21.00

Martva - 8 Lipca 2011, 11:12

marcolphus, elam, :D dzięki za głosy :)
Gremlin - 9 Lipca 2011, 12:21

Moje typy na punkt, kolejność przypadkowa:

Pora Godów - za prawdy oczywiste, za pracowitość, która zostaje doceniona i nagrodzona oraz za nadzieje, które zawsze mogą się spełnić...

Pantoflarz - za wątek z asertywnością w tle, która jest niezwykle ważna w życiu, za ukryte możliwości, które drzemią w każdym z nas, i za to, że czasami lepiej trzymać gębę zamkniętą na kłódkę :wink: i za rozbrajającą puentę...

Aleja luster - 4 główne pokusy (kolor zielony) i 4 lęki (czerwony) faceta: utrata autorytetu, męskości, wolności i życia; kuszą zaś szalone imprezy, używki, swoboda seksualna oraz słabość do samochodów. Osiem luster, 8 - wyjątkową liczbą. Wewnętrzna walka z samym sobą, rozbicie emocjonalne, oczyszczenie. Czy to tylko sen? Pękające lustra jako symbol wielorakiego znaczenia: wypadek samochodowy, oczyszczenie - przemiana, zamknięcie jakiegoś etapu, koniec snu, rozbita ramka od fotografii. Gra kolorów, piękna puenta...

Wyróżnienie:

Człowiek z mojego snu - powinno wygrać, ale końcówka niestety nie dorównuje reszcie tekstu, i ta puenta :cry:

marekz - 10 Lipca 2011, 00:47

Puenta Człowieka, co do idei, wydaje mi się być całkiem okej, tylko jest tak jakoś nie do końca zgrabnie napisana. Jakby nie ostatnie zdanie (przedostatnie jest już bardziej wybaczalne), być może i u mnie szort by przeskoczył z drugiego na pierwsze miejsce (ale nie na pewno, bo kreacja świata w Porze Godów świetna). W Alei luster z kolei dysonansem była dla mnie "ogromna królicza nora". Ogólnie edycja wydaje się być dość mocna.
Martva - 10 Lipca 2011, 12:14

Gremlin, dziękuję!
jewgienij - 10 Lipca 2011, 19:52

Pora godów - technicznie słabe. Umiejętność opisania dialogu przy posiłku cienka. Zero wyczucia czasu. Inne fragmenty pisane językiem drętwym. Co do puenty, to nie zrozumiałem, a nie chciało mi się drugi raz przedzierać przez drewniane konstrukcje.

Ty, cień ducha - ktoś pozazdrościł martvej stylu, ale na tym przykładzie widać, jak trudno coś takiego napisać. O ile martva, jak ten nietoperz, unika wszelkich pułapek, o tyle autor tego szorta już nie.

Człowiek z mojego snu, mam wrażenie, jakby napisał to autor pierwszego szorta. Ten sam język, poprawno-drętwy, mimo jednak wpadek:
"czarne łzy spływają w dół jego policzków"

Tak jak w poprzednich: ani w tym pomysłu, ani formy, ani melodii języka, ani nawet frapującej dziwaczności - gimnazjalne pisanie.

Grobowiec, patrz wyżej. Stylizacja pierwszej części tragiczna, zero słuchu.

Konsekwencje, zaczynam odnosić wrażenie, że całą edycję napisała jedna osoba. Naprawdę niczym się nie różnicie?

Drugie ja, pomysł a la "wydanie z dreszczykiem Pani Domu", ale wreszcie ktoś pisze płynnie. Nic to, że to pseudo-chandlerowskie kozakowanie, ważne, że dosyć dobrze odrobione.

Pantoflarz, tyle znaków dla słabej i dowcipasowej puenty? To nie kawały za dychę w kiosku, tam się przynajmniej streszczają, nie zabierają czasu czytelnikowi.

Aleja luster
, może to "to" w trzech pierwszych zdaniach jest zamierzone, ale ja nie widzę w tym konsekwencji. Za dużo wykrzykników, za mało trzymania w ryzach przy tak narzuconej sobie tonacji.

Selena - 10 Lipca 2011, 23:56

jewgienij, ostro, ostro :mrgreen: :bravo :bravo
Zaczynam się cieszyć, że tym razem nie zdążyłam nic napisać :mrgreen:

W kwestii tekstu Drugie ja dodam, że pierwszym skojarzeniem był "Podziemny krąg". Zwłaszcza, że Marla... Ciekawam, co Autor na to.

jewgienij - 11 Lipca 2011, 12:39

Wybraniec archipelagu, językowo i narracyjnie nieźle, ale to wszystko, co dobrego można powiedzieć o tym szorcie.

Łaskotki

A kasę? Masz dziadku trochę kasy? – Oblizał nerwowo spierzchnięte wargi. Blade światło księżyca oświetlało jego krótkie, igiełkowate włosy. Poczułem woń alkoholu przemieszaną z rzygowinami.

W bladym świetle księżyca to chyba tylko autor widzi, że ktoś ma spierzchnięte wargi. Na tle szortów z pierwszej części stawki stylistycznie nie najgorzej ( pomijając drętwe dialogi)

Marcin Robert - 11 Lipca 2011, 15:26

Bardzo słusznie, że ostro. Sam także planuję coś napisać - bo tym razem jest tylko dziesięć tekstów, więc chce mi się wszystkie przeczytać :mrgreen: - ale najwcześniej zrobię to pojutrze, kiedy wrócę z wycieczki w Pieniny. :)
jewgienij - 11 Lipca 2011, 20:01

Selena napisał/a
jewgienij, ostro, ostro :mrgreen: :bravo :bravo
Zaczynam się cieszyć, że tym razem nie zdążyłam nic napisać :mrgreen:


Może byś właśnie coś fajnego napisała. W połowie czytania modliłem się o coś fajnego, bo takie marudzenie totalne to mnie ustawia jako wiecznie niezadowolonego przemądrzalca. Ale ta edycja naprawdę była cienka jak barszcz. Jakby pani od polskiego zadała zadanie klasie. Punkt dla Drugie ja, ale na zasadzie "na bezrybiu i rak ryba".
Reszta - wypracowania średnio zdolnych uczniów, którzy akurat nie poszli na wagary.

lakeholmen - 11 Lipca 2011, 21:39

jewgienij - gratuluję szkoły!
Martva - 12 Lipca 2011, 10:07

jewgienij, dzięki za głosy i opinie
Marcin Robert, trzymam za słowo :)

Martva - 14 Lipca 2011, 11:41

Nie śpimy, głosujemy :D Trzy dni do końca, a tu 17 osobom się chciało, w tym 3 się chciało źle? No wiecie?
shenra - 14 Lipca 2011, 13:25

Właśnie, co to za zatwardzenie? :mrgreen:
Marcin Robert - 14 Lipca 2011, 13:27

Przeziębiłem się po wycieczce i na razie nie mam siły na ocenianie.
shenra - 14 Lipca 2011, 13:33

To choć kliknij w głosa. Powinno Ci siły styknąć ;P:
xan4 - 16 Lipca 2011, 10:40

Ty, cień ducha,
Konsekwencje,
Łaskotki


Podsumowując: stany średnie, niepotrzebne dopowiedzenie (ta niewiara w czytelnika), dialogi takie sobie, słabe pointy.

Martva - 16 Lipca 2011, 10:41

Jedna osoba od wczoraj...? :(
terebka - 16 Lipca 2011, 12:12

Jaka kameralna edycja. :|
shenra - 16 Lipca 2011, 12:18

No aż dziw bierze. Nie ma dużo do czytania, a głosów nie przybywa.
Ziemniak - 16 Lipca 2011, 12:19

Co się dziwicie, wakacje są ;P:
shenra - 16 Lipca 2011, 12:24

Ostatnie lipcowe miały 33 głosy. Tyż wakacje :twisted:
terebka - 16 Lipca 2011, 12:40

Pewnie wszyscy kumulują energię na ostatni dzień głosowania
shenra - 16 Lipca 2011, 12:45

Żeby się jeno nie rozpykli :mrgreen:
brajt - 16 Lipca 2011, 14:36

Ogólnie słabizna, niestety. Szkoda, bo temat zacny.

Konsekwencje i Drugie ja.

Chal-Chenet - 16 Lipca 2011, 14:41

brajt napisał/a
Szkoda, bo temat zacny.

Tu bym się nie zgodził. Temat bardziej "na odpier..." (bez obrazy, Martva) i raczej utrudniający wymyślenie historii, przynajmniej w mojej opinii. Zbyt szeroki i nie narzucający żadnych ram. A to ramy tematyczne są w forumowych konkursach shortowych ciekawe, bo ludzie omijają na bardzo pomysłowe sposoby, wychodząc poza oczywistości.

Aisling - 16 Lipca 2011, 17:48

Człowiek z mojego snu
Drugie ja

Witchma - 16 Lipca 2011, 19:20

Drugie ja
Łaskotki

Martva - 16 Lipca 2011, 19:26

xan4, (bo Cię przegapiłam jakoś :oops: ), brajt, Aisling, Witchma, dzięki wielkie za głosy :)

brajt napisał/a
Ogólnie słabizna, niestety. Szkoda, bo temat zacny.


Trzeba było napisać ;P:

Chal-Chenet napisał/a
(bez obrazy, Martva)


Wymyślanie i prowadzenie kolejnej edycji nigdy nie było moją ulubioną częścią udziału w szortach ;)

No to jeszcze jeden dzień dwie godziny dwadzieścia minut, zdążycie? Zdążcie!

Matrim - 16 Lipca 2011, 20:07

Chciałbym zdążyć. Jutro. Oby.

Kurde, zleciały te dwa tygodnie...

merula - 17 Lipca 2011, 00:17

Ty, cień ducha, Grobowiec i Łaskotki


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group