To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Literatura - Tekst numeru 16

Adashi - 7 Marca 2007, 22:22

Anko, bardzo dziękuję za punkt i obszerną reckę zamieszczoną w wątku. Pozdrawiam :D
Dunadan - 7 Marca 2007, 23:56

No! mocny numer! :-) wszystkie teksty podobały mię się, jedne bardziej drugie mniej, ale goólnie było naprawdę fajnie.
Ciećwierz Rasa - rasowe sci-fi ;-) muszę przyznać że autor dobrze oddał atmosferę ciasnej, małej planetki ze szczątkową atmosferą. Podobało mi się też zakończenie, trochę nietypowe.

Dębski Kura - hmm, dziwny tekst, nie bardzo wiem jak go odbierać. Czytało się dość ciekawie, forma mi się spodobała. Można by się rozwodzić nad zawartością fantastyki w fantastyce ale po co. Powiedziane już było że to realizm fantastyczny :-)

Sokół Dwaj bracia - tekst troszkę nijaki... brakowało mi nieco puenty. W sumie można traktować jako szort. A może lepiej by wypadł w postaci szortu? Trochę mi się kojarzy z przypowieścią :D

Juraszek Chmury i deszcz - drugie spotkanie z Xiao - pierwsze chyba było lepsze, ale i to niczego sobie. Podobają mi się opisy scenerii - naprawdę można było się wczuć w rolę bohatera. Czekam na dalsze losy.

Hemerling Tam, gdzie kamienie nie płaczą - znów taki trochę realizm fantastyczny ;-) tyle że zupełnie inne wydanie. Znacznie bardziej przygnębiające. I chyba tylko z tego powodu tekst mi się nie spodobał.

Szymanowski Gorzki przelew - Hmm... chyba tekst numeru. Świetnie wykreowany świat! te wszystkie neologizmy i nawiązania do czasów współczesnych - bardzo zręcznie skonstruowane. Ciekawa wizja świata przepełnionego seksem - czyżbyśmy zmierzali w tym kierunku? Fajny obraz Warszawy z przyszłości ;-) Aha, mam zastrzeżenie co do sztucznych oczy Agfy... a dokładnie samej Agfy. Agfa ma mało wspólnego z optyką, prędzej nadałby się tu jakiś Sony ;-) Albo np. Zeiss lub Leica, które robią optykę medyczną. Ale to już takie czepialstwo na maksa :D

Pierwszy punkt idzie na pewno do Szymanowskieg, teraz co z drugim? mam dylemat między Ciećwierzem a Juraszkiem. Ponieważ Xiao już dostał u mnie punkt, to w tym miesiącu drugi punkt wędruje do Pawła.

NURS - 7 Marca 2007, 23:57

No, znowu zdążyłem przed Adashim. Dzieki dun. :-)
Dunadan - 8 Marca 2007, 00:00

A to Adashi?... o kurcze :D no to teraz wszystko jasne :mrgreen: NURS, powinieneś w każdym wstępnikau pisać nick autora, jeśli jest na forum :mrgreen:
Tak czy siak - Adashi, gratuluję fajnej kreacji świata ;-)

Homer - 8 Marca 2007, 00:12

Mała dygresja, ale nie pamiętam żeby w jakimś głosowaniu opowiadanka w takiej ilości szły "łeb w łeb". To świadczy o tym, że numer był wyjątkowo dobry.
Sergent - 8 Marca 2007, 08:08

Znowu miałem problem z przyznaniem tych dwóch punktów. W końcu jednak przyznałem je: Ciećwierz - Rasa (bardzo dobra sf) i Szymanowski - Gorzki przelew (coś w stylu Johnny Mnemonica). Muszę jednak stwierdzić, że opowiadanka: Dębski - Kura (to mogłoby się dziać w Wielkim Guslarze u Bułyczowa) i Sokół - Dwaj bracia też są dobre.
Gratulacje więc dla wyboru tekstów. Obym w każdym numerze miał dylemat, komu przyznać te dwa punkty. Tak trzymać.

NURS - 8 Marca 2007, 10:11

Dzięki, Sergent, ranek dopiero, głosujta na wójta!
Adashi - 8 Marca 2007, 10:21

Dunadan, Sergent, wielkie dzięki za punkty :D



NURS napisał/a
No, znowu zdążyłem przed Adashim. Dzieki dun. :-)

:mrgreen: daję Ci fory, żebyś się więcej nie obrażał :wink: za te moje podziękowania :D

NURS - 8 Marca 2007, 12:18

Z jednej strony to troche irytujące, ale z drugiej, to jest własnie sens mojej roboty. Znaczy to, jak sie zachowujesz. Widac, że cieszysz się z tego debiutu naprawdę. Że zrobilismy kawałek dobrej roboty.
Adashi - 8 Marca 2007, 12:37

:D Cieszę się jak dziecko!
NURSie jesteś najlepszym RedNaczem z jakim miałem do czynienia. I nie jest to puste gadanie. Dzięki za wszystko. Żwikipedia chwaliła redaktora z MT, ja chwalę Ciebie. A ten fragment felietonu Ż&Ż - mówię Ci - łezka w oku. Pozdrawiam.

andre - 8 Marca 2007, 12:45

no jak nie,jak tak.. :D
NURS - 8 Marca 2007, 15:51

W oczach Dukaja i tak nie pracuje z autorami, więc nie ma co szat rozdzierać :-)
Tequilla - 9 Marca 2007, 00:05

No i nawet ja doczytałem...
Dobry numer... ( choć zmenczon jestem i mogę trochę bełkotać:)

Przede wszystkim opka które przegrały w pierwszym rzucie:

"Tam gdzie płaczą kamienie" - język jest naprawdę dobry, opowiadanie napisane rzetelnie, ale czegoś zdecydowanie mi tu zabrakło. Może jakiegoś rytu oryginalności w porównaniu do poprzednich tekstów tego autora.

"Dwaj bracia" - ciekawy pomysł, niezłe wykonanie i ogólnie fajna przypowiastka, tylko konkurencja zbyt silna w tym miesiącu. Ale to nie wstyd przegrać z takimi opowiadaniami

"Rasa"- bardzo dobry tekst. Paweł pokazuje, że umie pisać. W zasadzie do niczego nie można się przyczepić, wszystko gra i oby tak dalej.

"Chmury i deszcz" - chyba podobał mi się bardziej od poprzedniego, co oznacza, że następne opko będzie jeszcze lepsze:) Motyw z lisicą i ogólny klimat przemawia do mnie. Chyba pojadę na wycieczkę do Chin:)

"Gorzki przelew" - nie jestem wielkim fanem opowiadań komputeropodobnych. I tym większa zasługa Adashiego, że mnie opkiem zainteresował. Nie zgrzytał mi bohater, który najczęściej w takich tekstach jest supercwaniakiem, czego Adashiemu udało się uniknąć. No i ten Siren!:) Naprawdę nie dostrzegłem, że to debiut. Super!

"Kura" - rewelka, świetnie napisane. Jeśli Czechow pisze tak, jak Rafał ( a Rafał twierdzi, że się na Czechowie w tym opku wzorował) to ja lecę do biblioteki! Od czego zacząć? Prosze o radę!:) A co do opka to się nieźle uśmiałem. Zabawa była przednia.

Miałem zgryz, bo wszystkie cztery opowiadania zasługiwały na punkt. Wiedziałem na pewno, że dostanie go kura. Z drugim punktem był ból, ale ...

and the winner is....
Adashi za "gorzki przelew" - na zachętę dla debiutu, ale przede wszystkim za to, że to naprawdę dobry tekst.

To mówiłem ja. Jarząbek.

NURS - 9 Marca 2007, 01:16

Dzieki Tequila, i zapraszam kolejnych forumowiczów do oddania głosu. niech wiem, dla kogo pracuję.
Adashi - 9 Marca 2007, 07:32

Tequillo, wielkie dzięki za głos. Super, że Ci się podobało :)
andre - 9 Marca 2007, 10:21

NURS napisał/a
W oczach Dukaja i tak nie pracuje z autorami, więc nie ma co szat rozdzierać :-)


szata rozdarta i tak nadaje się już tylko w ...diabły :)

RD - 9 Marca 2007, 10:27

Tequilla napisał/a
Jeśli Czechow pisze tak, jak Rafał ( a Rafał twierdzi, że się na Czechowie w tym opku wzorował) to ja lecę do biblioteki! Od czego zacząć? Prosze o radę!:) A co do opka to się nieźle uśmiałem. Zabawa była przednia.


Czechow niewątpliwie pisał nieporównanie lepiej ode mnie :wink: .
Zacznij po prostu od opowiadań. Ale weź sobie też, na przykład, Gogola i Tiurgieniewa (ten ostatni jest zasadniczo bardziej poważny, ale słowem się posługiwał... PYSZNOŚCI).

NURS - 9 Marca 2007, 15:36

andre napisał/a
NURS napisał/a
W oczach Dukaja i tak nie pracuje z autorami, więc nie ma co szat rozdzierać :-)


szata rozdarta i tak nadaje się już tylko w ...diabły :)


zacerowałem nicią współczucia wysnutą z treści postów Adashiego :-)

elam - 10 Marca 2007, 17:34

hmmm... no wlasnie, RD... Czechowa to ja chyba tez nie czytalam, natomiast Kura mi sie z Gogolem kojarzyla, bo tego akurat znam....

no ale dobra, mam tu oceniac .
problem jest. powazny problem, panie redaktorze. szesc opowiadan. kazde z innej parafii. kazde dobre.
no, kurcze (a moze kura??) wszystkie sa dobre w swoich dziedzinach.
no i jak tu tylko dwa glosy przyznac??

dla tych, co delektuja sie stylem - mamy wszystko:
od literatury pieknej czyli tzw beletrystyki klasycznej w wykonaniu Rafala Debskiego,
poprzez poetycki obraz godny Chateaubrianda w wykonaniu Marka Hemerlinga,
konkretny fantastyczny realizm ;) Pawla Ciecwierza
az po pieprzny jezyk cybernetycznych popaprancow Adama Szymanowskiego;

dla wielbicieli przyrody -
sa koty, szczury i gady u Pawla,
jedna za to jaka kuuuura u Rafala,
niedzwiedz wspomniany u Moniki,
cale stado lisow u Dawida,
pies u Marka i
niezla kociczka w worku u Adama :)

sa zagadki kryminalne, oszustwa boskie i komputerowe, czarownice i bandyci, seks i wzruszenie, jednym slowem, wszystko o czym by gremlinek nie pomyslal.

no i jak tu punkty podzielic?? tylko dwa...
zmuszona zostalam wiec szukac rzeczy, ktore mi sie nie podobaly. nie bylo ich duzo; ludozerne szczury, czy smutny koniec rosyjskiego szpiega... takie tylko ogolne wrazenia, nic szczegolnego...


ogolnie moge powiedziec, ze numer 16 bardzo przypadl mi do gustu i najchetniej przyznalabym 6 pierwszych miejsc. ale poniewaz nie moge, to miejsce pierwsze otrzymuje


CHINSKA ZUPKA KURCZAKOWA


czyli exaequo Rafal Debski i Dawid Juraszek


miejsce drugie z wyroznieniem za debiut Adashi na rowni z Pawlem Ciecwierzem
i miejsce rowniez podiumowe dla krotszych ale wcale przez to nie gorszych utworow Moniki i Marka.

jak dla mnie, w tym numerze nie ma zadnej kichy, chaly, zapchajdziur, przegranych.
:bravo :bravo :bravo

NURS - 10 Marca 2007, 18:11

dobly djupa, dobly, kujciak... dzięki elam. Kto nastepny?
elam - 10 Marca 2007, 18:14

jutro bedzie rosol z kury, ale nie chinskiej. naszej polskiej.
chociaz, kurka, licho ich teraz wie, skad te kury do sklepu biora...

NURS - 10 Marca 2007, 18:17

jak maja cztery nogi, to z ukrainy, te z trzema skrzydłami moga być chińskie, jak zwykle nieudolne podróby :-)
elam - 10 Marca 2007, 18:23

hmm tak szczerze mowiac to one wcale nie maja nog ani skrzydel, tylko same porcje rosolowe!!?? :mrgreen:
NURS - 10 Marca 2007, 18:50

Tym bardziej podejrzane, na pewno modyfikowane genetycznie z kukurydzy, albo sledzi :-)
Tomcich - 10 Marca 2007, 18:56

elam to jakaś inwalidka jest, a nie kura. :mrgreen:
NURS - 10 Marca 2007, 20:18

co tu zajrze, to się głodny robie, wróćmy do tematu :-)
Anonymous - 10 Marca 2007, 21:15

Głos na Juraszka.
Więcej głosów nie będzie, bo opowiadania nie w moim typie. Zwłaszcza "Kura".

NURS - 10 Marca 2007, 22:35

Dzięki, krisu, kto nastepny?
koVaal - 11 Marca 2007, 13:17

No cóż, wszystkie opowiadania są wg. mnie bardzo dobre. Miałem problem z wyznaczeniem tego, wg. mnie, najlepszego. W końcu zaznaczyłem "Gorzki przelew", który chyba najbardziej przypadł mi do gustu(autolot FSO :D - masz u mnie piwo za patriotyzm :lol: ). :) Tuż po nim stoi u mnie "Rasa", która też straszliwie mnie wciągnęła, a po niej "Kura". :)
Adashi - 11 Marca 2007, 13:20

koVaal, dzięki za głos i za piwo :wink:



P.S. Udało mi się przed NURSem :mrgreen:



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group