To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Bramy domu umarłych - Issac Asimov 1920 - 1992

Studnia - 1 Sierpnia 2006, 20:30
Temat postu: Issac Asimov 1920 - 1992
Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać tej postaci. Twórca TRZECH PRAW ROBOTYKI, do dziś wykorzystywanych przez twórców wszelkiej maści. I jeśli kiedykolwiek powstaną roboty które znamy dziś z powieści i filmów, to będą miały zaimplementowane te prawa. Z dzieł wspomnieć należy cykl "Fundacja", "Ja, Robot", "Kamyk na niebie" i wiele innych. Ja miałem przyjemność przeczytać tylko te wymienione.
Tomcich - 1 Sierpnia 2006, 20:50

[']


"Pozytonowy detektyw" - Elijah Baley i R. Daneel Olivaw - połączenie wciągającego kryminału z sf.

Rodion - 1 Sierpnia 2006, 22:48

[*]
Pako - 1 Sierpnia 2006, 23:19

[']
Nawet na maturze się pojawił. To pokazuje jego klasę. Obym miał przyjemność czytać go częściej niż mały fragment na maturze.

NURS - 2 Sierpnia 2006, 00:39

Swego czasu robiłem przekład Fundacji. To była naprawdę przygoda z intelektem. Mądra rzecz, uniwersalna i na czasie. Szkoda, że nie dożył dzisiejszych czasów, bo pierwsze symptomy rozpadu, jaki prorokował, już widać.
Marek1964 - 4 Sierpnia 2006, 21:32

FUNDACJĘ przeczytałem pierwszy raz w klubówce odbijanej na marnym powielaczu (niektóre strony były prawie nieczytelne). Pamiętam, że w miarę zbliżania się do konca czytałem coraz wolniej, bo było mi żal, że przygoda już niedługo się skończy.

[*]

Słowik - 7 Sierpnia 2006, 12:35

Mądrych ludzi zawsze brakuje.

[*]



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group